Eliminare Butuc Yala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by florin.fanatik View Post
    Poate o mica plasa pe interior prinsa in chit ar rezolva problema...
    ce`ti mai place sa te joci cu chit
    problema se rezolva cu fibra de sticla

    Comment


    • #17
      Stie careva un atelier de modificat caroserii?

      Comment


      • #18
        Bani sa ai ca se rezolva,iar la itp nu te intreaba nimeni de ce nu mai ai yale la masina.Si eu am in plan acest lucru dar ramane pe viitor cand voi fi nevoit.
        Last edited by amg; 21 June 2010, 15:36.
        Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

        Comment


        • #19
          Eh cu bani e asa si asa, oricum nu cred ca poate duce mai mult de 3 milioane de usa

          Comment


          • #20
            mi-a venit o idee mai demult de genul: scoti yala, pe dinauntru sudezi o bucata de metal si apoi umbli cu chit/fibra de sticla sa fie rezistent, alfel daca pui asa in gaura chit dai mai tare cu degetu se duce tot chitu ) ( ca si cum ai scoate sigla de pe portbagaj si il faci clean )
            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

            Comment


            • #21
              Daca ai si stii pe cineva care sa poata face acest lucru... ar fi ideal.

              Comment


              • #22
                De ce nu faceti din inox o saiba fara gaura in ea...bombata frumos...cu un filet sudat pe interior si cu o piulita cu saiba infiletata?
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Eu unul am in plan sa astup gaurile alea cu ochi de pisica reflectorizanti.
                  Am vazut in Kaufland unii misto si costa 5 lei bucata,,si ca sa fie si ceva folositor in acelasi timp o sa pun si pe portierele din spate ca sa se vada noaptea masina mai bine din lateral.
                  Cat despre Itp...nu au aia treaba daca ai tu sau nu butuci,,si sunt si masini fara butuci destule.
                  Aia se leaga de tine daca ai masina lovita,ruginita,nu ai frane,lumini si alte cele,,,nu de butuci!

                  Comment


                  • #24
                    Ceva de genul astuia...Dar mai finut..
                    Attached Files

                    Comment


                    • #25
                      Am inteles ce vrei sa faci este o idee buna, dar cred ca este o chestiune de gusturi. A mea este gri inchis masina nu cred ca s-ar vedea spectaculos.

                      Comment


                      • #26
                        Cauti altceva corespunzator...culorii tale.

                        Comment


                        • #27
                          ar fi o solutie chiar ieftina, culoare se rezolva repede ori cu spray pentru faruri ori cu autocolant prinderea ar fi o relativa problema sau se lipesc direc

                          Comment


                          • #28
                            Azi 16:08
                            valeriuciprian De ce nu faceti din inox o saiba fara gaura in ea...bombata frumos...cu un filet sudat pe interior si cu o piulita cu saiba infiletata?
                            O idee foarte buna! Si ieftina. Saiba poate fii vopsita in culoarea masinii.
                            sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                            Comment


                            • #29
                              umpli gaura cu Sudura TIG Tungsten Inert Gas Welding este asemanatoare cu sudura OXY. Materialul de adaus se tine in mana sudorului acesta avand un control perfect asupra sudurii ( nu in cleste sau pistolet, cu toate ca sunt si diferite variatii ). Avantajul major al acestui tip de sudura este ca piesele sudate au nevoie de un minim de finisare dupa sudare, si sudorul controleaza perfect cantitatea de material de adaus. Un alt avantaj este faptul ca acest procedeu nu lasa deloc zgura si stropi. Dezavantajul major este ca procedeul necesita o mana experimentata si sudura este mult mai inceata decat sudura MIG . De remarcat este ca in functie de grosimea materialului si alti parametri se poate suda si fara material de adaus.

                              Urmatorul procedeu ar mai fi chituirea , vopsirea si dat luciu...bafta
                              sigpic
                              Experienta in asigurari de peste 5 ani.

                              Comment


                              • #30
                                putem pune si un logo 3d cu diferite forme fiecaruia cum ii place. acum nu stiu cit de bun este adezivul dar eu zic ca merita incercat

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google