Distantiere roti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Dar daca as pune de exemplu distantiere si pe fata si pe spate.....de 0.5 pe fata si de 1 cm pe spate nu ar fi diferenta asa de mare nu?

    Comment


    • #32
      nu este diferenta mare, dar de ce nu pui la fel pe toate rotile?
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • #33
        Originally posted by dsign View Post
        nu este diferenta mare, dar de ce nu pui la fel pe toate rotile?
        Iese prea tare inafar pe fata si arunca piericelele pe potriere,aripi si sare vopseaua

        Comment


        • #34
          Uitati ce s-a intamplat la mine de la distantiere.
          Attached Files
          LOGAN--> <--TOYOTA

          Comment


          • #35
            pune aparatori de noroi, protejeaza si de pietre
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #36
              Din cate imi dau seama din poze, vopseaua a sarit in fata rotilor spate... ma intreb cum au sarit pietricelele numai pe o zona delimitata si nu s-au dus si mai sus sau mai jos? E ciudat... Nu cumva ai ceva "prieteni" care au zis sa-ti faca un cadou?

              Comment


              • #37
                Am studiat problema indeaproape,am aparatori de noroi,cum am scos distantierele s-a stopat problema,treceau pietricelele pe langa aparatori masina era mai lata in zona rotilor cu 8cm decat una normala,precizez ca si jantele sunt un pic mai inafara din constructie.
                LOGAN--> <--TOYOTA

                Comment


                • #38
                  La mine daja e sarita vopseau cu rotile astea care le am....daca mai pun si distantiere o sa fie si mai rau si sorturile nu-mi plac deasta nu pun

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by dan.gutu View Post
                    ...............masina era mai lata in zona rotilor cu 8cm decat una normala,precizez ca si jantele sunt un pic mai inafara din constructie.

                    wow!!! Da' stiu c-ai latit-o, nu te-ai incurcat!

                    Comment


                    • #40
                      dar la mine nu s-a ivit problema asta... cred ca tine si de tipul anvelopei aici...
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Si la mine cu jante de aliaj Dacia am observat cateva lovituri de pietre in acea zona.
                        http://www.loganclub.ro/forum/vand_m...or-t35360.html

                        Comment


                        • #42
                          pt ca jantele "sinaia" sunt mai in afar decat cele de tabla. la celalalet modele de jante aliaj dacia nu stiu cum sta treaba, dara alea de pe primele modele de ambition sunt mai in afar decat omoloagele de tabla (asa sunt construite, pur si simplu un ambition are ecartamentul mai mare decat modelele cu jante de tabla cu cativa mm)
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by dsign View Post
                            dar la mine nu s-a ivit problema asta... cred ca tine si de tipul anvelopei aici...
                            Chiar la @dsign ma gandeam,cu arata la el zona aia,rotile lui sunt late rau.
                            LOGAN--> <--TOYOTA

                            Comment


                            • #44
                              pai ti-am zis, la mine nu s-a curatat vopseaua acolo, la mine chiar usa e mai strinsa nitel, deci sunt conditii favorabile pt fenomenul asta... uite ca am scapat, deocamdata
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                cred ca are dreptate dsign.. tine si de anvelopa.. daca ai una cu "canale", "riduri" pietricele intra acolo si la un moment dat sar in caroserie... la mine cand merg se aude cum imi sar pietricele in caroserie(continental stock) iar la masina varului meu (good year F1) nu prea se aud pietrele... bine asta nu inseamna ca nu sar... da nu asa multe... uneori pe sosea aud cum am o pietricica in canalul cauciucului si bate pe asfalt...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google