noul kit logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Aici te pot contrazice.Nu am zis ca nu se pot pune suspensii sport(GGd le are deja), am zis ca, kitul e putin jos dar SE POT pune suspensii sport numai ca dupa aceea trebuie sa ai grija pe unde umblii.Daca ajungi sa faci un anumit model de spoilere, nu poti sa le modifici asa dupa cum vrei dimensiunile, deoarece ele au niste proportii binedefinite si daca scazi dintro parte si restul lasi la fel, atunci iese ceva urat.Deci cu suspensii sport si cu Kitul acesta, garda la sol va fi cam 15 cm, deci eu zic ca e ok, nu e ok pentru mars la pescuit cu masina, dar pt oras e buna

    Si apropo, care masina a mai fost facuta "fara cap" de cei de la prostreet?
    Crezi ca daca ai o masina si iti iei kituri complete de la firme cu prestanta in domeniu (Riger, etc) aia se gandesc ca tu ai roti de 20 si suspensie coborata cu 6-10 cm? La ei aia e bara, facuta dupa anumite masuri si proportii si cu asta gata, daca vrei bine, daca nu nu, nu-i intereseaza pe ei ce mai ai tu pe masina, treaba lor e sa iasa kitul beton, daca tu vrei roti mari si suspensie joasa, asta e problema ta.
    Last edited by adi_trif28; 16 June 2008, 13:49.
    sigpic

    Comment


    • #77
      @dsign: asteapta si tu pana va fi gata a mea si o ramai un pic surprins.Iti garantez. Si apropo, si loganu alb are arcuri sport montate.

      ady, mai ai vreo poza ceva? Ca vreau si eu sa mai vad cate ceva.
      http://i27.photobucket.com/albums/c184/ggd_87/Sign.jpg
      : 0722.526.317 0765.488.804

      Comment


      • #78
        Inca nu am mai facut nici o poza cu spoilerul spate.Voi pune cand va fi gata modelul barii si se va incepe la constructia deflectorului, deoarece pana cand va fi gata modelul barii nu iti dai seama cum e pt ca e plina de kit neslefuit, praf etc, cand va fi gata, cam in 2 zile revin cu poze, ok?Sper sa nu fiti dezamagiti.Dar iti garantez eu GGD-ule si la toti ca va iesi beton.
        sigpic

        Comment


        • #79
          AM REVENIT CU NISTE POZE CU SPOILERUL FATA GATA VOPSIT, DAR INCA NU SUNT MONTATE DEFLECTOARELE IN EL.SAPTAMANA ASTA URMEAZA MONTAREA PLASEI IN BARA FATA, MONTAREA DEFLECTOARELOR, VOPSITUL SI PRINDEREA PRAGURILOR.
          iN CONTINUARE VA LAS SA VIZUALIZATI CATEVA POZE SI ACUM SE POT VEDEA FORMELE SI LINIILE SPOILERULUI(PRIVITI-LE CU ATENTIE)
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • #80
            Super buna treaba.Spoilerul este exact ce cere un Logan.Ceva finut.Masina este oricum butucanoasa in forme si dimensiuni.

            Sunt sigur ca totul o sa arate si mai bine cand o sa montati arcuri si amortizoare sport
            EX : + =

            Comment


            • #81
              Merci de aprecieri, sunteti foarte prietenosi pe acest site.Bara fata va arata si mai bine dupa montarea deflectoarelor(de abea astept).Oricum, va mai tin la curent cu noutati.
              sigpic

              Comment


              • #82
                Fa ma capota aia odata...Si renunta la pleoape...
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #83
                  Originally posted by Cristi_Xp View Post
                  Fa ma capota aia odata...Si renunta la pleoape...
                  asa e! Vezi ca se apuca roby de ea. ;)
                  arata chiar bine. Abia astept sa o (le) vad gata.
                  http://i27.photobucket.com/albums/c184/ggd_87/Sign.jpg
                  : 0722.526.317 0765.488.804

                  Comment


                  • #84
                    Nu fac capota.Aia asa ramane, si pe faruri raman pleoapele.Cum am promis, revin cu cateva poze, pintre care se poate vedea si constructia barii spate.
                    Mentionez ca bara spate nu este produsul finit, ESTE INCA MODELUL BARII dupa care se va lua matrita
                    Attached Files
                    Last edited by adi_trif28; 23 June 2008, 19:09.
                    sigpic

                    Comment


                    • #85
                      Felicitari pt munca depusa si banii investiti. O sa iasa super tare. Cel mai mult imi place bara spate. Trebuie neaparat s afaci ceva cu suspensia aia si cu baloanele de cauciucuri. In rest e f tare! Tine-o tot asa! (misto si bicicleta de trial din spatele masinii, acui e?

                      Comment


                      • #86
                        Super tare frate...Felicitarile mele

                        Comment


                        • #87
                          Ce pot sa mai zic ...Am ramas masca!Superb sproler spate!
                          EX : + =

                          Comment


                          • #88
                            Arata super aba astept sa vad cum va arata cand va fi gata.

                            Comment


                            • #89
                              Deflectorul spate e foarte dificil de facut, deoarece ce pare super in desen si skita, nu mai arata la fel de bine si in realitate, si acum se fac alte unghiuri si altele pentru a iesi beton totul.Pragurile si deflectoarele sunt la vopsit si saptamana asta sunt gata si tot le pun pe masina, ramanand bara spate sa fie gata.Este un efort mare, dar cand va fi gata va arata frumos.

                              PS: Bicicleta aceea este a unui baiat de la prostreet

                              Bani s-au investit si acum in masina destul de multi, deoarece alaturi de bodykit, au mai aparut si alte treburi neprevazute.
                              Alaturi de banii pe bodykit, am mai cumparat pe masina: Distantiere roti, cauciucuri mai late (noi), vopsit kit, revopsit capote negre, plasa in bari etc, deci s-au keltuit mult mai multi bani decat cei pt kit, dar nu-0mi pare rau de nici un leu cheltuit.
                              Last edited by adi_trif28; 23 June 2008, 22:48.
                              sigpic

                              Comment


                              • #90
                                O sa iasa ceva superb . Bafta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google