noul kit logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Ggd-ule, am vazut ca ai pus poze cu noul kit pe *******, foarte bine ai facut.Am o rugaminte, mai pune inca poze cu noul kit pe *******, ca eu nu sunt logat acolo si nu nici prea intru pe acel site.
    Merci
    sigpic

    Comment


    • #92
      Originally posted by adi_trif28 View Post
      Ggd-ule, am vazut ca ai pus poze cu noul kit pe *******, foarte bine ai facut.Am o rugaminte, mai pune inca poze cu noul kit pe *******, ca eu nu sunt logat acolo si nu nici prea intru pe acel site.
      Merci
      daca dai o bere in Baia Mare se rezolva!
      http://i27.photobucket.com/albums/c184/ggd_87/Sign.jpg
      : 0722.526.317 0765.488.804

      Comment


      • #93
        Incepe sa-mi placa.

        Ideea pe care vroiam sa o expun mai la deal era ca o astfel de constructie (respectiv un body kit unicat sau un body kit nou) se face in jurul unor roti adecvate si cu supensia montata deja. Stiu foarte bine la ce ma refer cind zic ca si alte masini au fost facute fara cap, nu ma refeream la ProStreet.

        A, ca respectivul kit intre in productie de serie dupa aia, e ccorect ce spui Adi, nu-l mai intereseaza pe producator ce ai pe masina...

        Daca faci body kitul in jurul unor roti neadecvate ca si ET si latime si fara suspensia montata, risti sa arate masina ca dracu dupa ce o decocostircesti si ii pui roatele. Aia zic. Plus ca trebuie sa-i faci anumite tolerante exact pe dimensiunile si garda la sol coborita, altfel faci loterie cu masina pe strada: trec pe aici? O lovesc, n-o lovesc? Atinge roata?


        Succes mai departe, imi place ce vad dpdv al designului. Eu zic sa-ti probezi rotile si suspensia inainte de a vopsi masina, sa nu plingi dupa aia
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • #94
          Vreau sa precizez ca garda la sol, dupa ce se pune suspensie sport va fi cum e la loganul alb, facut tot de cei de la prostreet, deci vreo 14 cm de sol, eu zic ca e ok, dar trebuie sa ai mai multa grija decat cu masina stoc, la care garda la sol e super mare, aprox 26 cm.Deci s-a facut cu cap masina, se stia de la inceput ca se vor pune suspensii sport.
          Mai pun cateva poze in care sa vede si constructia deflectorului.Nu stiu cat va veti da seama din poze, deoarece inca e la stadiul de model, dar v-am promis ca va tin la curent cu evolutia lucrarii, si ma tin de promisiune.

          PS: Masina am probat-o cu bara fata pusa pe ea si e super ok, am urcat in garaj la prostreet, unde e foarte abrupt, fara probleme.Baietii sunt simpatici, zicand ca e asa de inalta garda la sol ca la un tractor)))))))))))

          se poate vedea cat de inalta e garda la sol, dupa caramizile care sunt sub bara spate
          Attached Files
          Last edited by adi_trif28; 24 June 2008, 17:57.
          sigpic

          Comment


          • #95
            Arata foarte bine ... Spor la lucru baietilor de la ProStreet

            Comment


            • #96
              Merci de aprecieri.Speram sa fie gata masina cat de curand
              sigpic

              Comment


              • #97
                Frate cata munca!!!!!!!!!! Cred ca nu mai poti de nerabdare sa o vezi gata. Succes

                Comment


                • #98
                  Ehh ... Nu va grabiti ... Mai ales cand e vorba de modelat ... Aveti tot timpul de pe lume ( cu conditia sa stai foarte bine la capitolul nervi ).

                  Comment


                  • #99
                    Asteptarea e pe sfarsite, sper.Nu mai dureaza mult si va fi gata masina, se lucreaza pe ea de vreo 3 luni, dar a meritat sa astept.Sunt fff multumit de aspectul si de calitatea lucrarii
                    sigpic

                    Comment


                    • Arata foarte bine abia astept sa o vedem gata
                      Bafta!
                      sigpic

                      Comment


                      • Daca totul decurge conform planului, pana la sfarsitul saptamanii sunt montate si pragurile cu tot cu deflectoare pe masina, deflectoarele si plasa neagra in bari, deci masina va fi ok, ramanand doar spoilerul spate sa fie terminat, oricum va tin eu la curent cu evolutia masinii.
                        sigpic

                        Comment


                        • Si cica n-au romanii bani :P ... Modifica intr-o veselie masinile ... O afacere foarte buna o firma de tuning, n-ai cum sa nu ai succes cu ea ... Indiferent de locatie.

                          M-ar tenta o asemenea afacere. Chiar si una care se ocupa cu tot ce inseamna parte electronica la o masina, chiar si audio.

                          Comment


                          • Unii zic ca merita, altii zic ca nu, ideea e ca trebuie sa ai idei multe si bune si sa te pricepi sa faci kitul respectiv, eu sincer nu as putea face asa ceva , deoarece e ENORM de mult de lucru si iti trebuie rabdare mare.Cat timp a fost masina la prostreet, aproape in fiecare zi stateam pe acolo cateva ore si sincer e greu sa faci sa iasa totul frumos, deci nu e destul sa-ti placa, trebuie sa si poti
                            sigpic

                            Comment


                            • Aaaa, adi, vezi ca un SUV abia are 20 cm garda la sol... Loganul are cam 15 de fabrica


                              Nu stiu cum ai masurat tu 26 cm!!!! Cred ca suita pe cric


                              Spor la munci...
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • Eu am masurat garda la sol in fata la o masina stoc9logan) si atata mi-a dat, la scoda octavia mi-a dat vreo 17-18 cm
                                mai masoara tu loganul inca odata sa te convingi, masoara chiar in capatul barii, unde sunt proiectoarele si vezi cat iti da.Eu actual am cam 15-16 cm garda la sol, si spoilerele sunt mai joase cu aprox 10 cm fata de cele originale.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google