Boxe 6x9" Pe Usile Fata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Boxe 6x9" Pe Usile Fata

    Salut,
    As vrea sa stiu daca a incercat cineva (eventual daca a si reusit) sa monteze boxe de 6x9" (16x24cm) pe usile fata, si eventual cum. Atasez 2 poze cu ce as vrea sa pun, fara sa tai din usa, eventual sa folosesc niste inele mdf.
    Attached Files
    sigpic
    Logan 1.4 Dynamic Blue

  • #2
    wow!nu e prea mult?? zau ca nu stiu cum ar da...spor la treaba daca te apuci
    Keep It Real! Keep It Simple!
    sigpic

    Comment


    • #3
      sa raspund la intrebare nu stiu , probabil ca da, dar se vor auzi nasol daca nu le prinzi calumea, fara sa tai fatza de usa, dar de ce nu pui de 16 cm, rotunde? am incercat eu si ar veni bine cu niste inele mdf .
      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

      Comment


      • #4
        nu ma deranjeaza sa tai din fata de usa, nici sa pun inelele mdf ca sa fac o prindere buna. Ideea este ca am acelasi model de boxe si pe spate, si acum am gasit sa cumpar inca o pereche la un pret bun. Tin sa mentionez ca sunt super incantat de sunetul celor de pe spate. Au 80W RMS dar mai important, sunetul este foarte clar iar basul si mai clar. Cam asta ar fi motivul intrebarii mele
        sigpic
        Logan 1.4 Dynamic Blue

        Comment


        • #5
          stresu...nici nai terminat cellalt proiect si incepi altul ).singura solutie ca sa nu tai din portiera este sa le scoti in exterior si prelungesti acel buzunaras de pe fata portierei

          Comment


          • #6
            stresule, cat ai dat pe 2 boxe d'alea? ( sunt pe 17 cm nu ? )
            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

            Comment


            • #7
              Eu zic ca obtii rezultate mai bune si mai elegante dpdv aspect si tehnic cu niste componente foarte bune amplificate si cu usile izolate ca la carte sau ca la internet
              Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
              Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

              Comment


              • #8
                mai bine pui sistem pe 16 cu inele distantier le prinzi bine-altfel vor vibra, le insonorozezi bine si ai terminat balciul...si dau si mai bine

                Comment


                • #9
                  mda, am renuntat la idee in cele din urma, pacat ca nu am avut cum sa le prind. asadar, m-am suparat si mi-am luat statie CB si o antena cat casa de 2m zici ca am masina teleghidata
                  sigpic
                  Logan 1.4 Dynamic Blue

                  Comment


                  • #10
                    Buna investita!

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google