Logan dci cu trapa

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan dci cu trapa

    Ce ziceti arata bine ,,loganul cu trapa,,.http://forum.bals-online.ro/viewtopic.php?f=38&t=494
    Attached Files

  • #2
    foarte tare, vreau si eu, dar treaba e alta, se infiiltreaza apa, tabla e tratata acolo unde e taiata? si cat costa asa ceva?
    sigpic

    Comment


    • #3
      Originally posted by nicu_rcn View Post
      foarte tare, vreau si eu, dar treaba e alta, se infiiltreaza apa, tabla e tratata acolo unde e taiata? si cat costa asa ceva?
      Trapa este noua si a costat 250 ron ,montajul imi apartine ,plafonul nu se taie cu flexul ci cu o foarfeca speciala apoi se vopseste marginea si ulterior se aplica o vaselina grafitata .Nu se foloseste siliocon pentru a fixa trapa ci o solutie cauciucata cu care se fixeaza si parbrizele.

      Comment


      • #4
        zici ca`i submarin cu trapa aia sincer , mie unu nu`mi place
        oricum , felicitari pentru initiativa.

        Comment


        • #5
          Attached Files

          Comment


          • #6
            daca erai mai aproape ma apucam si eu, din pacate nu am nici sculele necesare si nici curajul sa ma apuc de asa ceva, in afara de asta nu am nici umbrela, in caz ca nu iese bine treaba , si acum sa vorbim serios, care sunt dimensiunile trapei ca sa se incadreze exact ca la tine, intre ramforsari
            sigpic

            Comment


            • #7
              Ai atins o coarda sensibil ,ranforsarea de pe plafon,,toti isi dau cu parerea ca mergea una electrica ca una mai mare ..... dar nici unul nu a luat in calcul ranforsarea plafonului care nu trebuie taiata in nici un caz.Trapa mea are urmatoarele dimensiuni 82x42.Ce curaj sa iti trebuiasca, ca trapa vine cu un chit complet si sablon care nu te lasa sa tai mai mult decat trebuie.

              Comment


              • #8
                tocmai d.aia intrebam ca sa nu tai ramforsarea, ok, m.as apuca, poti pune o poza, cu obiectul cu care ai taiat tabla?
                sigpic

                Comment


                • #9
                  cam ciudata.sper sa nu te ploua inauntru.......avea unchimeu pe dacie acum vreo 10 ani si dupa un timp dupa ce a pus-o a incput sa intre apa inauntru cand ploua.asa ca ai grija

                  Comment


                  • #10
                    e foarte tare, felicitari !
                    sigur poti rezolva problema cu apa
                    bravo tie !
                    Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                    Comment


                    • #11
                      Scula cu care am taiat a fost de imprumutat asa ca nu o am.Probleme cu apa nu cred ca o sa am intrucat masina este folosita foarte rar si sta in garaj ,din 2006 si pina in prezent am 33 mii km.

                      Comment


                      • #12
                        belea tare mosule , nebunie mare la tine la Bals acolo , se vede bine , super.

                        Comment


                        • #13
                          vad ca nici Lastunul nu a scapat fara trapa.

                          e primul logan pe care-l vad cu trapa, nu arata rau, dar eu nu cred ca m-as indura sa tai masina.

                          ce mai ai de gand sa-i faci?

                          Comment


                          • #14
                            De afara arata bine.
                            Din interior zici ca-i geam de tren, sau trapa de aerisire de la autobuzele alea vechi...

                            Comment


                            • #15
                              e cumva trapa de dacie` ?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google