Raspuns RAR Privind Foliile Pe Geamuri, Becurile Xenon Si Schimbarea Culorii Autoturi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc tuturor ptr. pareri.

    In concluzie, sa inteleg ca un 20% e de preferat: am si protectie solara ok si ceva vizibilitate nocturna sau pe vreme nasola...cred ca e si chestie de obisnuinta, ma gandesc, la ultimul aspect.

    Comment


    • pe fata daca o pui pe cea mai deschisa (care nici nu se cunoaste ca o ai) nu se ia nimeni de tine.

      pune si in fata ca e pacat. chiar asta cea mai deschisa tot mai protejeaza un pic impotriva soarelui, dar cel mai important impotriva "bucatilor de bujiie".

      pe spate cu cea mai inchisa pe ploaie si intuneric bezna nu vezi nimica, dar pentru asta sunt oglinzile laterale. plus ca nu cred ca parchezi mereu noapte in camp unde nu e nici o lumina.

      sfatul meu: la fel cum am si eu: cel mai inchis pe spate plus cel mai deschis pe fata.

      Comment


      • Gata baieti, m-am tziplat!

        Am mers pe 20% transparenta, in final.
        A iesit f. ok lucrarea, fara bule de aer sau alte imperfectiuni. Chiar arata f. bine masina cu geamurilea astea, din ext. se vede f. putin in interior, iar din int. in ext. se vede perfect, chiar si noaptea. Este exact ceea ce doream.

        Am primit toate hartiile posibile ptr. a fi in legalitate: de conformitate / omologare RAR, atat ale foliilor cat si a atelierului, autorizatia de fct. si cate un sticker rar aplicat pe fiecare geam in parte (3 bucati). Inca o chestie foarte importanta care ptr. mine era un "must have": folia pe luneta a fost decupata in dreptul lampii stop interioare, la limita conturului negru (carcasa) interior. Nu trec razele soarelui pe langa, a iesit ca turnat.
        In concluzie, va recomand atelierul: http://www.tinted.ro/
        Baiatul care conduce biznisul lucreaza f. atent, curat si e receptiv la toate sugestile.

        Inca o data multumesc tuturor ptr. sugestii si comentarii.

        Comment


        • Cat te-a costat toata afacerea?

          Sa fie primita
          sigpic
          "BRABUS" STYLE

          Comment


          • Cum am spus mai sus, in primul post, 330lei (cu factura)

            Comment


            • pentru inca un milion faceai treaba completa....

              nu exista folie de 20 transparenta... ci de 27 transparenta-cum ai tu, prin care se vede chiar bine de tot in masina.

              daca lasi o geanta pe bancheta din spate ai toate sansele sa ramai fara ea in maxim 50 de secunde.

              factura nu ai primit?

              Comment


              • nu vreau sa dau "extemporale" la gabori in trafic...asta referitor la folierea pe fata

                nu stiu daca exista sau nu de 20% transparenta, eu am 23% mai exact (e mentionat pe stikerul rar din geam si pe certif. de conformit)...nici vb de 27% (probabil ca intre 23% si 27% nu e mare diferneta, nu neg); nu ma intereseaza ca se distinge in interiorul masinii de afara, oricum nu tin nimic de genu genti, geci etc. in masina (si nici n-am de gand)

                am primit toate actele, inclusiv chitanta si factura aferenta

                Comment


                • foarte buna investitia...daca puneai de 5% era si mai bine nu intra aproape deloc soarele in interior iar cu vizibilitatea tot cam asa era...Cand ploua si nu e lumina afara e mai greu. Eu le am ionizate de cand am cumparat masina de la dealer, adica de 5 ani. Pana acum nu m-a deranjat in nicio situatie fie ca ploua fie ca ningea...Spre surprinderea mea nu m-a oprit nimeni in cei 5 ani sa ma intrebe de geamuri chiar daca sunt foarte inchise...
                  MY CLA

                  Comment


                  • Eu sunt multumit de cum au iesit geamurile si mai ales ca au protectie 99% la UV, f. important ptr. mine ca am un kinder f. mic care va sta ani buni in spate...in schimb eu o sa ma prajesc in continuare ca tractoristii pe maini si fata Efecte personale care pot tenta ciorditorii oricum nu tin si voi tine vreodata in masina.

                    In alta ordine de idei, arata foarte bine masina ta, e preparata cu bun gust. Felicitari!
                    Last edited by Kojak; 31 July 2012, 14:40.

                    Comment


                    • daca pui si pe fata folia cea mai deschisa (anti UV) nu o sa te mai "prajesti".
                      iar in legatura cu ceva tinut pe banchta din spate : o singura data trebuie sa fi neatent.
                      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                      Comment


                      • Ai si tu dreptate...

                        Comment


                        • eu am 5% transparentape spate si laterale spate ,pe soare e foarte bine ,noaptea nu se vede asa bine pe antuneric dar an oras se vede oricum nu intru pe undeva neiluminat ,,
                          tot ok cu acte an regula rar, problema e ca am antrebat peste tot daca pe fata se pune si toti au zis ca e ilegal ei pun dar nu dau acte si multi am vazut ca au chiar 5% transparenta am vazut si pe loganuri apropo pe fata am gasit sa pun la 200 roni 2 geamuri fara acte pt folie las o asa ca merge asa

                          Comment


                          • putina atentie la gramatica fara suparare !
                            Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                            Comment


                            • nu merge pusa folie pe fata ,am antrebat pe unu da la rar era oprit cu loganu pe trotuar scria si pe el rar , zic de curiozitate si raspunsul a fost de nici un fel folie anchisa la culoare pe fata .

                              Comment


                              • pe modele vechi de logan , cele care au geamurile clare, poti pune folia cu 95 % trasparenta fara probleme. celelalte modele cu geamurile cu tenta de culoare poti pune doar folie antiefractie
                                Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google