Logan Non Facelift, As Vrea Sa-l Fac Facelift.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan Non Facelift, As Vrea Sa-l Fac Facelift.

    Buna , sunt nou pe acest forum.
    Am cautat dar nu am gasit un topic asemanator, as vrea sa fac o modificare, a facut cineva aceasta modificare ? Este vorba de un logan non facelift din 2006, as vrea sa-i pun fata si spatele de facelift 2008.2009. Se poate, nu se poate , ce piese imi trebuie... ?!

  • #2
    Se poate face iti trebuie bara spate, capota portbagaj si 2 stopuri.

    Pe fata iti trebuie bara si faruri si trebuie sa tai un pic din colturile armaturii de bara pentru ca bara de ph2 e mai rotunjita.

    In rest bafta la lucrare si mult succes.
    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

    Comment


    • #3
      Multumesc frumos,o sa ma apuc de cumparaturi. deci sigur nu trebuiesc schimbate, aripile si capota ?

      Comment


      • #4
        sunt aceleasi .. exact cum a spus colegu SDP capota spate trebuie schimbata ( portbagaju)

        Comment


        • #5
          sunt colegi la my ride care au facut treaba asta, cere-le sfatul daca nu te descurci.Bafta
          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

          Comment


          • #6
            Va multumesc pentru primire, si raspunsuri. Chiar nu ma asteptam.
            Sunt colegi pe forum, care vand ceva din ce am eu nevoie sh ?

            Comment


            • #7
              Daca chiar vrei un facelift,o sa ai nevoie si de un bord nou,volan de asemenea si alte fete de usi.
              In rest,SDP ti-a raspuns

              Comment


              • #8
                eu am grila de fata daca te intereseaza la 200 cu bandou nichelat si sigla da e vopsita albastru extreme.
                Mai am si sigla de spate la 50 daca vrei.
                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                Comment


                • #9
                  Volanul il am, bordul de facelift nu-mi place, imi place mai mult asta . Fetele de usi, o sa vina ... Nu este masina mea, este masina tatalui meu, si mi se pare cam trista parca este mult mai frumos loganul facelift . Eu am un bmw ...

                  Comment


                  • #10
                    Merge sigur, am vazut un taxi facut din ph1 in ph2. Cand am trecut pe langa el am vazut ca are interior de ph1, ca altfel nu imi dadeam seama. Bafta la modificat!
                    sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                    Comment


                    • #11
                      Am cumparat faruri + stopuri .
                      Mai trebuie bara fata/bara spate , si capota portbagaj.

                      Are cineva idee, proiectoarele de pe ph1, se potrivesc pe ph2 ?

                      App, am tot cautat pe forum, si nu am gasit .Este cineva care a facut aceasta modificare ?
                      Last edited by hotpharao; 27 March 2011, 14:45. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #12
                        Bara spate am ieu daca te intereseaza - 200 lei si cred ca pot sa-ti fac rost si de fata

                        Proiectoarele merg dar difera suporti de prindere
                        Last edited by Laur-ZCL-; 27 March 2011, 18:11. Reason: Automerged Doublepost
                        Logan PH2 - 1.6,16v
                        Logan PH1 - 1.6 MPi

                        Comment


                        • #13
                          nu ne pui ceva poze cu ea modificata.

                          Comment


                          • #14
                            hai cu pozele sa se mai inspire si altii.
                            Nu sufar de nebunie, doar savurez fiecare moment al acesteia!!

                            Comment


                            • #15
                              Buna, inca nu am facut modificarea,deoarece renovez apartamentul am mai multe pe cap ... am cumparat toate piesele cu exceptia portbagajului, imi este rusine sa va spun la ce preturi am achizitionat toate piesele din targul de la vitan

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google