Stiluri De Iluminat Al Bordului Si Consolei

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scuze ca nu sunt de acord cu tine, dar scrie "for improved heat dissipation" cea ce inseamna: pentru imbunatatirea disiparii a caldurii. Nu scrie nicaieri ca este obligatoriu.

    Sent from my GT-I9100 using Forum Runner
    I HAVE A !sigpic
    fara linkuri externe in semnatura

    Comment


    • Recomandarea mea este sa folositi ledurile smd exact asa cum au fost proiectate.
      Chiar daca folositi leduri smd de alta dimensiune decat plcc2 incercati sa le lipiti pe aceleasi paduri fara improvizatii.

      In poza de mai jos puteti sa vedeti cum se realizeaza disiparea termica a unui LED SMD.
      Attached Files

      Comment


      • -probabil ti-ai dat seama ce scrii ca in poza din ultima postare e exemplificat exact ce zic eu mai jos-
        smd nu are cum sa faca contact perfect pe toata suprafata aia care e paralela cu pcb ul
        disipatia de caldura pe care o degaja ledul se face prin pinii ledului: exemple 3528 sau 5050
        vorbim si de celelalte leduri oricand vrei
        ai vazut pcb-ul de astra ?ce fel sunt ledurile amplasate? dar la pasat?

        Comment


        • stie cineva cum se sterge culoarea galbena de la consola clima ph2 ? ca nu am reusit sa dezlipesc folia ca la ph1

          Comment


          • o varianta folosita de mine e acetona de unghii si betisor de urechi dai cu atentie si iasa ok

            Comment


            • stergere culoare portocalie folie climatizare

              Originally posted by gaboneygg View Post
              stie cineva cum se sterge culoarea galbena de la consola clima ph2 ? ca nu am reusit sa dezlipesc folia ca la ph1
              Vopseaua portocalie se sterge cu deodorant. Eu folosesc STR8.
              Trebuie sa desfaci partea din fata a consolei si stergi prin gauri fara sa dezlipesti folia.

              In poza poti vedea diferenta intre culoarea portocalie (2, 3) si ce ramana dupa stergere (4).
              Attached Files

              Comment


              • eu am 2 leduri pentru cadrane si 1 led pentru ac. am cumparat un mulaj care izoleaza ledul de sus ramanand lateralele special pentru cadrane. la bord s au tot schimbat ledurile pana am ajuns la culorile acestea ramanand sa fac reglaj intensitate.
                Attached Files

                Comment


                • Originally posted by vicmar View Post
                  Vopseaua portocalie se sterge cu deodorant. Eu folosesc STR8.
                  Trebuie sa desfaci partea din fata a consolei si stergi prin gauri fara sa dezlipesti folia.

                  In poza poti vedea diferenta intre culoarea portocalie (2, 3) si ce ramana dupa stergere (4).
                  asa am facut. si eu folosesc deodorant str8. la folia de ph1 nu am avut probleme,dar la ph2 se ia foarte greu pentru ca nu se desface folia de pe plastic.cred ca are dreptate romeo-alex ca merge mai bine cu acetona

                  Comment


                  • si dupa ce indepartati acel portocaliu va recomand sa puneti /montati niste hartie de calc sau plastic foarte subtire mat pt o iluminare mai buna

                    Comment


                    • asa este,plus ca se vad cifrele mai bine(albe)cand e lumina stinsa

                      Comment


                      • butoanele de pe consola is un exemplu perfect

                        Comment


                        • care stie sa imi zica cum sunt legate becurile de la lumina din comanda de ac?
                          s-au stins toate.
                          am mai avut probleme cu ele de genul se stigeau in mers sau cand aprindeam lumina erau deja stinse dar la o palma/doua peste consola isi reveneau.
                          acum, de vreo doua zile sunt stinse si nu vor sa isi dea drumul deloc.
                          am verificat firele 3 subtiri care sunt singure intr-unul din conectori si am 12V pe albastru si negru.mai e unul maroniu deschis sau porocaliu inchis care are ceva 5 volti pe el fata de ala negru.
                          mersi

                          Comment


                          • banuiesc ca e vorba de ph2. ai 2 becuri care sunt arse. se aprind din cand in cand, cand face atingere filamentul de la soc. schimba becurile si asta e

                            Comment


                            • ph1, L90 din 2007.
                              cate becuri sunt? doua? legate in serie?
                              pentru ca daca nu sunt inseriate nu vad de ce s-ar stinge amandoua. si daca ar fi arse amandoua la paralel atunci nu ar fi cam mare coincienta sa se lipeasca/dezlipeasca amandoua in acelasi timp? mai degraba un contact prost pe undeva zic eu, dar nu in conector ca acolo le-am strans pinii azi.
                              ii intreb pe cei care au desfacut mai multe si au retinut cum sunt legaturile facute.

                              Comment


                              • ai doar unul daca e ph1
                                desfa consola si schimba becul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google