Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probabil o sa afli cam peste 1 an.
    ECUFix
    Please don't visit my homepage!

    Comment


    • Buna intrebare!
      Daca vrei sa sti ca nu-l afectezi in rau poti urmari anumiti factori cum ar fi: temperaturile de functionare, detonatile, ... la diesel supracuplul pentru ambreiaj, modul de functionare a turbinei in insula de eficienta...

      Comment


      • De ce peste un anChiar nu este pe planeta asta niciun Logan remapat cu peste 200 de mii dekm?Nu as crede.

        Comment


        • Eu inteleg ca te intereseaza un motor cu 200k km de la remapare.
          Asa remapat de cateva mii km dar el sa aiba peste 200 mii... gasesti.
          ECUFix
          Please don't visit my homepage!

          Comment


          • Pai stiu eu un vecin care are aproape 100 de mii .Si remaparea a facut-o pe la 20 si e de mii.

            Comment


            • Eu am fost la dealer pentru montajul unei alarme si cu aceasta ocazie s-a constatat ca softul pe care-l aveam avea o deficienta(dupa spusele lor). Urmarea: mi-au facut o reprogamare (cum ii spun ei). Deci mi-au sters programul(softul) vechi si mi-au instalat unul nou direct de la Renault prin nu stiu ce conexiuni. Acum imi merge relantiul mai rotund, dar nu mai trage ca inainte si la turatii mai mari parca se balbaie.
              Doc te rog sa ma ai in vedere cand te mai apropii de Cluj.
              Last edited by 1q Mitru; 10 October 2009, 10:37.

              Comment


              • Te anunt cand ajung in zona dar nu stiu sa-ti spun exact cand va fi asta.
                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                Comment


                • Nu-i stres! Vreau sa vad si eu parerea unui MPI remapat si nu gasesc. Ady zice ca "foarte bine".

                  Comment


                  • Am un 1.4MPI si as vrea sa-l remapez. Stiti pe cineva din Pitesti care se ocupa cu remapari?
                    Btw...cati caluti se obtin prin remapare la 1.4 MPI ? 8-9 ?
                    Am citit cam toate paginile acestui thread si din ce-am inteles se merita remapare si mpi si dci.

                    Comment


                    • M-am hotarat sa-mi fac si eu o remapare la masina..o indrumare si un pret?

                      Ms!
                      Last edited by valentinS; 29 October 2009, 22:18. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • valentinS vezi in semnatura lui Doc preturi.
                        sigpic #

                        Comment


                        • 1,6i 8v 200RON la Racing Code, este un soft optim pt o Dacia care accepta sio cateva mici modificari mecanice cum ar fi:
                          - eliminare catalizator
                          - montare filtru de aer sport
                          - comprimare decenta motor, cca 1mm luat din chiulasa
                          - inlocuire esapament integral sau partial
                          - volanta usoara
                          In plus este un soft care asigura un consum de carburant decent, ia la testul de noxe daca masina este in regula, rezultatul este foarte bun, astfel incat ITP sa nu fie o problema.

                          Comment


                          • Pai si de unde test de noxe OK fara catalizator?

                            Comment


                            • Sa inteleg ca doar softul RacingCode accepta modificarile de mai jos:

                              - eliminare catalizator
                              - montare filtru de aer sport
                              - comprimare decenta motor, cca 1mm luat din chiulasa
                              - inlocuire esapament integral sau partial
                              - volanta usoara

                              Toate celelalte nu sunt bune sau cum ca nu inteleg?
                              Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                              Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                              www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                              Comment


                              • racingcode si doc, certati-va in pm. racincode, nu mai arunca posturi de reclama pe sectiuni de discutii generale. la fel si doc, va rog sa va dati link-ul spre topicul de anunturi, in rest va rog sa evitati posturile de gen reclama mascata sau chiar reclama pe fata, unde nu e cazul neaparat.
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google