Folie Omologata Pe Geamurile Din Fata?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Folie Omologata Pe Geamurile Din Fata?

    Am trimis un mail la o firma care pune folie pe geamuri recomandata de cineva de pe forum.Intrebarea mea era cat costa folie omologata pe toate geamurile (afara de cel din fata) si din cate stiu eu exista folie omologata si pt geamurile laterale fata dar mai putin inchisa ca pe spate.Raspunsul a fost urmatorul: 350 RON = toate geamurile Dacia Logan (Atentie...pentru geamurile fata nu exista folie omologata, se monteaza la cererea clientului pe proprie raspundere...pecelelalte geamuri se lipeste cate un timbru special ce atesta omologarea R.A.R.
    si primiti si certificat RAR.

  • #2
    Se poate pune folie pe fata, e aproape insesizabila 73% transparenta, mai mult pentru protectie UV. Numai de la firma Llumar se poate pune, costa cam 200 lei. Daca vrei mai multe detalii imi dai un PM si iti raspund, ca nu are rost sa umplu forumul cu ceva ce a fost discutat si paradiscutat. Numai bine
    zoom-zoom

    Comment


    • #3
      Se poate pune folie pe geamurile din fata...in Severin toate geamurile luneta + laterale spate (transparenta 10%) + geamuri laterale fata (transparenta 73% )350 ron funky poate confirma am fost cu el la cineva care si-a pus pe un chervolet aveo....si avea lipit pe toate geamurile abtibilduri

      Comment


      • #4
        Se poate pune foli deskisa pe fata de la orice firma de folii omologata rar
        sigpic

        Comment


        • #5
          Este omologata si pe fata, dar cum zicea si mai sus laur_cos,aproape ca nici nu se vede, zici ca mai degraba ii o punga(la culoare ma refer)deci nu e inchisa deloc ,eu zic ca nu prea se merita sa pui cu asa transparenta pe fata,daca tot pui pune putin mai inchisa sa nu bata la ochi chiar asa de tare!
          sigpic

          Comment


          • #6
            Si daca pun putin mai inchisa prespun ca risc sa raman fara talon in caz ca ma opreste garcea ca cei care ami pun foliile nu o sa mai puna stampila aea pe cele din fata daca depasesc limita de 73%

            Comment


            • #7
              Originally posted by blaze2k View Post
              Si daca pun putin mai inchisa prespun ca risc sa raman fara talon in caz ca ma opreste garcea ca cei care ami pun foliile nu o sa mai puna stampila aea pe cele din fata daca depasesc limita de 73%
              pai cam asa e, acuma depinde cu ai noroc cu nenea pulitai
              sigpic

              Comment


              • #8
                Din cate stiu eu,pentru geamurile de fata nu s-ar mai da nici un fel de omologare,pentru nicio transparenta,din cauza faptului ca unele masini vin cu o anumita transparenta a geamului,la care se mai adauga folia de 87% transparenta sau cat are,si o sa depaseasca transparenta admisa...Cei care au pusa dinainte e ok,pe viitor am inteles ca nu se mai pune.
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #9
                  Daca v-ati uitat aseara la TV la o anume emisiune poate a-ti observat 2 vedete in acelasi tip de masini (de culoare rosie) care aveau frate folie inchisa (nici nu se vedea prin ea) pe geamurile din fata. Sigur tipul ala de masina nu are asa ceva din fabrica (am studiat si eu masina aia mai acu ceva vreme). Deci .... ca sa ai folii pe fata (nu conteaza de care) trebuie ori sa fii VIP ori sa ai pile la cineva (politie, procuratura, judecatorie, primarie, etc)
                  mama ei de tara
                  Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                  Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                  Comment


                  • #10
                    Apropo de folii dupa cate am inteles poti sa iti pui si pe parbriz cea mai slaba si nu iti fac probleme ca ii cam invizibila,face sau nu probleme politia?

                    am vazut asa masini si folile din spate le amplifica intensitatea si la alea din fata.
                    www.Vand Schimb Logan.tk **Fara spatii**
                    si
                    www.PS3OnlineStore.tk

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by bubu_vasile View Post
                      Daca v-ati uitat aseara la TV la o anume emisiune poate a-ti observat 2 vedete in acelasi tip de masini (de culoare rosie) care aveau frate folie inchisa (nici nu se vedea prin ea) pe geamurile din fata. Sigur tipul ala de masina nu are asa ceva din fabrica (am studiat si eu masina aia mai acu ceva vreme). Deci .... ca sa ai folii pe fata (nu conteaza de care) trebuie ori sa fii VIP ori sa ai pile la cineva (politie, procuratura, judecatorie, primarie, etc)
                      mama ei de tara
                      si bani sa meri sa iti recuperezi talonul cand ti-l ia.
                      Amenda 4 mil ,2mil in 48 h,plus ce tre sa platesti pe la rar,in jur de 80 lei,sa dai folia de pe fata jos,sa o pui iar...
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • #12
                        Erau cantareti ... nu dau nume. deci au de unde (asta daca le are cineva treaba)
                        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                        Comment


                        • #13
                          Ce chestie porcoasa ca arata mult mai bine cu folie inchisa cata si in fata dar nu ami palce sa fiu la mana curcanilor cu toate ca as risca sa pun folie inchisa putin ca nu mi-o da amenda pt atata.

                          Comment


                          • #14
                            Dar daca iti da amenda si talonul iti da si puncte pe permis?

                            Comment


                            • #15
                              4 puncte pe permis
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google