Folie Omologata Pe Geamurile Din Fata?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Vad o gramada cu folie pe toate geamurile cu diferite tipuri de masini inclusiv logan aia is toti pilosi sau ce naiba? Off topic farurile alea angel exista si autorizate rar sau numa pe naspa?

    Comment


    • #17
      In Targu Mures sunt ateliere in care pun folie? Unde si la ce pret?

      Comment


      • #18
        Acum exista folie omologata si pentru geamurile fata...Nuanta light black...Pentru detalii intrati aici
        Last edited by Ionut; 31 July 2008, 12:35.

        Comment


        • #19
          Azi mi-am pus folie si pe fata cu omologare...m-a costat 150 de lei dar are transparenta 73%..cei de la firma de acolo mi-au eliberat si certificat in care se specifica omologare pentru folie fata dar nu scrie ce transparenta.Folia este marca solar, tot solar am si pe spate de aceea baietzii mi-au pus si pe fata, au zis ca daca imi pun llumar o sa difere nuanta...oricum cand am platit, doamna care era acolo zambea si mi-a zis ca stie ea de ce am pus si pe fata...mai mult pentru certificat, ca sa pot sa imi montez la urma alta folie mai inchisa...mi-a mai zis si ca exista aparate care masoara gradul de transparenta( asta daca vreau sa scot ce mi-au pus ei si sa inlocuiesc cu ceva mai inchis, se referea la faptul ca daca sunt oprit de cei de la RAR pot sa am probleme), o fi adevarat?

          Comment


          • #20
            Am avut si eu folie inchisa pe fata cu timbre si acte era de 50 % transparenta.Cu tot cu acte cotizam cate 50 lei.Cateodata ma opreau doar pebtru asta le aratam acte si spuneau ca e prea inchisa si ca imi suspenda talonu fara amenda si ma trimite la rar pentru verificari.
            Mai rau era cand nu vroia militeanu spaga.Dupa lunga perioada de cotizatii am renunrat la folii negre pe fata si am pus cele legale de 73 % transparenta care sunt aproape incolore.
            Deci nu tine vrajala cu timbru si acte pe folie mai neagra pe fata,ca eu la fel am procedat si pacaleam cate u militean doi pe an, pentru restu eram cotizant, In constanta din cate imi aduc aminte unu parca a pus botu la ce acte aveam.
            Last edited by crull; 17 May 2010, 19:20.

            Comment


            • #21
              Pentru cei interesati,se gaseste folie omologata rar in Targoviste la un magazin de piese auto langa RAR,in zona pietei Bucegi. Preturile sunt : 100 Ron geamuri spate+luneta , 50 Ron geamuri fata ; iti da autorizatia RAR + abtipildurile care se lipesc in coltul geamului... Am cumparat eu cu cateva zile in urma pentru un prieten...

              Bafta !!!

              Comment


              • #22
                Sint Permise folie si pe geamurile din fata dar sint mai mult pentru protectie UV 75% Transparenta eu mi-am pus pe toata masina si ma costat500 ron LLumar sint foarte multumit de ea nu mai bate caldura in masina pe plastice boxe etc cit si estetic arata mai bine .
                Mi-am pus la o firma in bucuresti http://www.seleniu.ro sint foarte profesionisti baieti chiar merita si nu numai folie tot ce tine de masini lucreaza foarte bine recomand cu caldura

                Comment


                • #23
                  Mi am pus folie pe toate geamurile , cea mai inchisa.Omologare doare pe cele de spate si luneta , pe fata pe riscu meu.Intrebare: E normal sa imi vad in geam cand privesc din interior bordu , volanu , mainile pe volan?...e usor oglinda si in interior. Care aveti e la fel si la voi?

                  Comment


                  • #24
                    Da este normal, pe fata si cu 73% opacitate se formeaza relexie.

                    Comment


                    • #25
                      Merci.Ma am speriat putin ca ar fi ceva cu folia...In rest e super cu folie , mai ales pe caldurile astea,si arata masina mai bine.
                      Attached Files
                      Last edited by bigdan; 27 June 2010, 21:09.

                      Comment


                      • #26
                        Asa am avut si eu candava pe fata, dar ma saturasem de cotizat si am revenit la ceva mai deschis.

                        Comment


                        • #27
                          mariu uite id meu si mai vorbim si eu sunt din dambovita savoiu_rf82@yahoo.com
                          SRF TARGOVISTE

                          Comment


                          • #28
                            pe cine intereseaza cu asta ma ocup(www.folierar.ro)
                            folie LLumar 400 ron toata masina pentru LOGAN CLUB
                            folierar

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google