Demontare Proiectoare !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Demontare Proiectoare !

    Salut , saptamana viitoare o sa imi comand o pereche de sticle noi pt proiectoare si vreau sa stiu care e cel mai usor mod pt a le demonta si pt a scoate sticla originala care e crapata . Nush daca e cel mai bun topic de postat aceasta intrebare dar accept orice repros ) .

  • #2
    salut.
    Ai nevoie un torx de 20 si un tub de silicon.Ele sunt prinse in 2 suruburi dar trebuie sa dai jos si protectiile de plastic de sub bara.
    Si eu mi-am schimbat sticla la unul dintre proiectoare.

    Comment


    • #3
      sticla o scoti astfel:
      -tii proiectorul cu sticla in jos,si o spargi usor cu un ciocanel
      -cureti resturile ramase cu o surubelnita subtire masticul si restul de cioburi din canalul de fixare a sticlei
      -dai cu silicon/mastic in canalul de fixare a sticlei
      -pui sticla si o lasi sa se intareasca/usuce

      Spor!!
      Last edited by matheo66c; 9 April 2012, 13:58. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic
      "BRABUS" STYLE

      Comment


      • #4
        Scuze de OFF...
        Vezi mai Matheo de ce te-am sunat prima data pe tine? Ai raspuns la toate problemele...
        Zambeste! Maine poate fi mai rau...

        Comment


        • #5
          Ms frumos pt raspunsuri . Dasta e mai bn sa intrebi inainte sa faci cv. Tata spunea ca trebuie data bara jos

          Comment


          • #6
            da, exista si modalitatea de a da bara jos...eu unul as fi preferat sa dau bara jos pentru ca nu aveam cum sa intru sub masina...dar nu am reusit sa desfac un surub...m-am chinuit 2 ore si am scticat 2 torxuri de 20, insa la un moment dat am suit masina pe o bordura am pus un carton pe jos si am inceput lucrul)

            Comment


            • #7
              Originally posted by matheo66c View Post
              sticla o scoti astfel:
              -tii proiectorul cu sticla in jos,si o spargi usor cu un ciocanel
              -cureti resturile ramase cu o surubelnita subtire masticul si restul de cioburi din canalul de fixare a sticlei
              -dai cu silicon/mastic in canalul de fixare a sticlei
              -pui sticla si o lasi sa se intareasca/usuce

              Spor!!
              chinuiala cu spartul, curatatul cioburilor si a masticului !
              bagi o lama de cutter pe langa geam si plastic(canalul unde se fixeaza sticla) , intra foarte usor si se taie la fel de usor , apoi cu o surubelnita dreapta impingi sticla si iese foarte usor !

              Ps. vorbesc din experienta, nu de pe net.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google