Jante 15" 7j

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jante 15" 7j

    Sticker LoganClub are cineva prin Pitesti? Si o nelamurire legata de jante: am gadit unele pe 15" cu 7j si et38,iar eu am gume 185/65/15,insa la vulcanuzare mi s-a spus ca sunt inguste 185 pentru 7j.Ce parere aveti?Risc sa pierd cauciucul sau se fixeaza pe ele?Multumesc anticipat.

  • #2
    priveste http://www.youtube.com/watch?v=5xwfD...eature=related ;)
    Last edited by xplood; 5 November 2012, 16:10.
    http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

    Comment


    • #3
      Stai linistit ca eu am de 1 an anvelope de vara si de iarna pe jante cu 7J si nu am patit nimic.De la departare arata ca ai avea anvelope pe 205 cea ce mie mi si pare super ok.

      Comment


      • #4
        Karlos ai putea sa pui si o poza, doua ?
        sigpic
        !

        Comment


        • #5
          La service chiar mi-au spus ca da bine pe janta.
          Attached Files

          Comment


          • #6
            Intradevar arata bine.
            Multumesc pt poze
            sigpic
            !

            Comment


            • #7
              Arata pe naiba.
              Daca alegeti sa fiti inconstienti faceti-o pe barba voastra undeva fara pietoni si alti participanti la trafic.
              Mai pune vre-un inconstient o guma din 2004 un cauciuc pe o janta mai lata ca asta si cine stie cum ii explodeaza din mers cauciucul, si mai omoara persoane nevinovate.
              Daca scrie clar pe tot internetul ca pentru 7J minim 195 de ce va mananca in fund?
              Ca arata bine e alt lucru, e bun pt show nu pentru siguranta pe strada.
              Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

              Comment


              • #8
                Crezi ca eu mi-am pus anvelopele pe aceste jante de capul meu la vreun colt de strada? Le-am pus la un service foarte respectabil "Frank anvelope".I-am intrebat daca sunt probleme cu aceasta dimensiune iar eu mi-au spus ca nu.Crezi ca mai ar fi dat garantie la anvelope (le-am luat tot de la ei acum 1 an) daca ar fi fost cea mai mica problema? Cand am fost la revizia tehnica l-am intrebat pe respectivul daca sunt ok rotile cu aceasta latime la janta iar el mi-a raspuns ca da..O joarsa de cauciuc de vreo 10 ani iti poate exploda si pe o janta de 6J.
                Last edited by karlos12; 6 November 2012, 20:42.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by geo2bobbyb View Post
                  Sticker LoganClub are cineva prin Pitesti?
                  Si o nelamurire legata de jante: am gadit unele pe 15" cu 7j si et38,iar eu am gume 185/65/15,insa la vulcanuzare mi s-a spus ca sunt inguste 185 pentru 7j.Ce parere aveti?Risc sa pierd cauciucul sau se fixeaza pe ele?Multumesc anticipat.
                  1 cu stickerul i-a legatura cu organizatorul de la LC Pitesti si gasesti o rezolvare ;
                  2 nelamurirea ta legata de jante si gume e discutata si rasdiscutata deja pe alte thread-uri si nu era nevoie de unul deschis pe aceeasi tema ;
                  3 sfatul meu e sa mai rasfoiesti un pic forumul inainte sa mai deschizi thread-uri aiurea ca nu e nimeni dator sa ''faca curatenie'' dupa tine ;

                  Comment


                  • #10
                    Pentru nelamurirea legata de jante, cauta aici.

                    Pentru stickere, ia legatura cu organizatorul din zona ta!



                    Threadul se inchide aici, cu mentiunea ca, data viitoare, cand mai vreti sa deschideti un topic, orice topic, mai intai folositi functia Cauta/Search a forumului.
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google