Un Sfat In Ceea Ce Priveste Lupele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un Sfat In Ceea Ce Priveste Lupele

    cum spune si titlul,am rugamintea la cei care stiu,sa ma indrume si pe mine la ce tip de lupe pentru faruri de ph 1sa ma orientez.asta pentru ca am vazut ca sant o gramada de tipuri si modele si nu inteleg diferenta intre ele.....ca intotdeauna fiecare isi lauda produsul.asa am achizitionat si un kit bixenon type r care erau foarte laudate dar de care sincer sa fiu nu sant foarte multumit.....asa ca astept pareri si multumesc anticipat celor care o vor face.

  • #2
    Cauta lupele universale G3 cu bec D2S, o sa fi multumit.
    daca vrei , iti recomand pe cineva, calitate si pret ok.

    Comment


    • #3
      trebuie sa iei un kit de lupe cu soclu h4, cu prindere cu piulita, nu cu clema si cele mai intalnite sunt cele de generatia a treia (g3) cu bec d2s
      uite si 3 colegi la care gasesti (personal am luat de la al treilea, le am de un an si ceva si sunt foarte multumit)
      1
      2
      3
      sigpic

      Comment


      • #4
        eu am morimoto cu bec d2s sunt multumit de ele bat chiar ok.are diametrul lupei de 2.8 inchi deci

        Comment


        • #5
          eu am la fel ca bogdan_radu 2.8 ( G5) si sunt foarte multumit de ele
          le am de aproape 2 ani montate

          Comment


          • #6
            off: si daca dintr-o prostie iti ia politia certificatu cand te duci la RAR ce zic baietii de lupe ?


            g3 cu bec d2s am intalnit la majoritatea !
            sigpicLoganClub Craiova #TIC

            Comment


            • #7
              Daca sunt G3 h4 au becuri D2S (adica asa , http://i287.photobucket.com/albums/l...r/L1020255.jpg), daca sunt cele mai mici , au bec propriu care il gasesti la cel care iti vinde lupele . Ca si costuri un kit g3 cu montaj , indiferent ca ai logan faza 1 sau 2 te costa 700ron , kitul G5 750ron . Avantajul lui G3/G5/G8 fata de morimoto este ca ai totul in pachet , shroud , angel , cablaje , vin toate la cutie . La morimoto ai lupa , si mai departe iti alegi tu ce ornament de lupa vrei , daca vrei angel sau nu . Cauta si pe forumul hidplanet , ca intensitate , claritate si mod de imprastiere a luminii morimoto e cu 10 clase peste G-uri.

              Comment


              • #8
                vezi ca dai raspunsuri eronate, G3 chit complet il iei cu 350-400 lei , iti garantez 100% ;)

                Comment


                • #9
                  Cauta-l pe userul mdaniel pentru ceva de calitate, il gasesti pe forum si plaseaza o comanda la el.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    hmv86 , G3 sunt jdemi' de kituri . Pentru lupe e doar un producator , doar o fabrica face lupele . Ce vine la cutie , e facut de multi altii .
                    Vezi kitul THUNDER de lupe care este identic cu cele care au scris chinezesc si ambalajul alb (nu mai stiu de cine sunt facute , ca continut sunt identice , alta denumire doar) .
                    Acum am vazut ca am dat pretul eronat, dar am uitat sa zic cu montaj inclus . Lupele asa sunt intre 350-500ron (sunt 500ron cele cu balastele ultraslim digitale) , iar montajul este undeva la 200-250ron . Alti baieti cer si 150ron la montaj... Imi cer scuze ca nu am spus si cu montajul inclus(eu am pus pretul pentru puturosi ca mine care nu le au cu bricolatul la chestii de genu asta ) )
                    Last edited by Nimeni; 1 February 2013, 15:39.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by RbN View Post
                      off: si daca dintr-o prostie iti ia politia certificatu cand te duci la RAR ce zic baietii de lupe ?
                      ca sa redobandesti talonul ai doua variante:
                      1: pui faruri stock
                      2: le inchizi gura, sti tu cu ce...
                      dupa cum se stie ca sa fi 100% legal trebuie sa ai far cu lupa, spalator de far si autoleveling!
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        ok,m-am lamurit.si am sa merg suta la suta pe varianta morimoto...se pare ca sant cele mai capabile.acuma...mai trebuie ceva completare la buget.multumesc tuturor de sfaturi.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by nicu_rcn View Post
                          ca sa redobandesti talonul ai doua variante:
                          1: pui faruri stock
                          2: le inchizi gura, sti tu cu ce...
                          dupa cum se stie ca sa fi 100% legal trebuie sa ai far cu lupa, spalator de far si autoleveling!
                          Si ii mai dai si in judecata daca nu te-au filmat....
                          Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                          Comment


                          • #14
                            Si castigi o laie

                            Comment


                            • #15
                              faceti voi dregeti voi, cand e vorba de fapte reale nimeni nu se baga.

                              ontopic. mergi pe morimoto, din cate vad arata cel mai bine si bat foarte bine
                              Uite cum arata


                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google