Logan 1.4 8V Turbo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Logan 1.4 8V Turbo

    Salut. Vreau si eu sa stiu pe unde se poate monta pe un logan 1.4 8V turbo si un pret ..
    Eu sunt incepator si cine se pricepe sa posteze si o parere despre ...
    Multumesc.
    Last edited by Serioux; 15 August 2013, 23:03.

  • #2
    Stai cuminte.Pune-i un filtru sport daca vrei si fa-i o remapare dar nu te astepta la Ferrari.

    Comment


    • #3
      In jur de 3000 de euro.

      Comment


      • #4
        vezi ca era pe aici un baiat cu 1.6 care si-a pus kompressor; citeste-i topicul cu vezi ce si cum; daca mi-aduc bine aminte postase si nr de telefon al celor care i-au facut treaba, tipii sunt din cluj; ia si vorbeste cu ei pt mai multe detalii, sunt cei mai in masura sa te lamureasca
        crede-ma, se poate aproape orice cu masina, din pacate iti trebuie multi bani, dar daca te pasioneaza cu adevarat tine-o drept inainte si vei reusi; deocamdata ti se resping ideile, dar daca vei reusi proiectul vei fi surpsins cati te vor aprecia
        spor la treaba!

        Comment


        • #5
          Exista 1.4 cu turbo, dar nu la noi. Daca nu ma insel, parca in Brazilia era unul care avea si niste filmulete pe youtube.
          Totusi este foarte costisitoare aceasta operatie. Daca vrei neaparat turbo, mai bine faci un swap cu un motor care are turbo deja.
          sigpic

          Comment


          • #6
            1000E electronica
            tevaraia si turbina cam 500E
            ceasuri -300E
            Intrecooler radiator de ulei 200E
            =deja 2000 + nimicuri gen pompa de benzina,furtune,blow off,injectoare...etc
            inca 1000 E ..cum zice si melcu 3000.......

            Toate astea pe internele stock ..vor face cam maxim 150cp ...pana face poc ....poate sa faca pe dyno sau in 10.000km

            Rezultat mai bine un komperssor!
            sigpic
            Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

            Comment


            • #7
              Eu zic ca et ajunge lejer 4500 E tot ce a enumerat Lau911 + Internele modificate + manopera . !
              http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

              Comment


              • #8
                De banii astia mai bine cumperi o masina cu turbo din fabrica si te dai la ea pana o demontezi

                Comment


                • #9
                  Vand eu kit turbo ... http://www.loganclub.ro/forum/vand_a...4.html?t=47084
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • #10
                    Suna ma daca esti interesat 0726240862 razvan
                    Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google