Si-a Taiat Cineva Din Arcuri?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si-a Taiat Cineva Din Arcuri?

    Evident ma refer la arcurile stock.
    daca da cate spire si care au fost schimbarile sesizate

  • #2
    Userii Paulic si TheJocker si-au taiat din arcurile stock..Pe ei poti sa-i intrebi

    Comment


    • #3
      Daca nu gasiti o modalitate sa le intariti dup-aia ...O sa faceti masina mai barca decat e
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #4
        Originally posted by laur200445 View Post
        Userii Paulic si TheJocker si-au taiat din arcurile stock..Pe ei poti sa-i intrebi
        atunci ii rugam pe userii mai sus mentionati sa ne impartaseasca experienta lor.
        Cristi...Si cum ai putea sa-l intaresti?Adica...Exista vreo metoda?

        Comment


        • #5
          Eu zic ca nu are rost mai bine cumperi un set de arcuri sport, pentru moment lasi amortizoarele stock iar cand mai strangi bani le schimbi si pe ele.

          Comment


          • #6
            Depinde cat se doreste a taia din ele. La o garda la sol coborata, taiat cam 2 spire din arc, masina se comporta mai haotic decat cu suspensia normala. Singura solutie sunt arcuri si amortizoare sport, altfel se nenorocesc toate, incepand de la bucse si terminand cu ,,superba" caroserie.

            Comment


            • #7
              Inca mai asteptam pareri...Ca presupun ca sunt destui interesati.
              inca ceva...Se poate regla garda pe spate si din barele de torsiune...Din cate stiu...Nu?

              Comment


              • #8
                Eu mi-am taiat doar 1 spira de pe spate ! P fata nu am reusit sa tai (adica se taie dar nu am reusit ca dupa taiere sa mai asez arcul in oala) .Am facuti in afara orasului cam 1000 km de atunci (ptr ca le-am taiat de 4 sapt) si-n afara de aspect nu este nimic neobisnuit. Pe fata imi trebuie arcuri sport, iar daca iau..Iau si pentru spate si termin balciul
                sigpic

                Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                Comment


                • #9
                  Taind o spira cat a scazut garda? 1-1,5cm?

                  Comment


                  • #10
                    Decat sa tai din ele mai bine le lasi asa....Spunetimi si mie ce rezolvati??? In afara de design nu rezolvi nimika....Si cu 5 persoane in masina tare mie ca atinge, asa ca mai bine strangeti bani de unele sport....
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Aproape 2 cm !. Golane...Taci si nu ma mai certa Nu toata lumea are banii tai !!
                      sigpic

                      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                      Comment


                      • #12
                        Sunt intru totul de acord cu Golan91.
                        NU taiati din arcuri.
                        Doar ca sfat, insa daca ai pitici pe creieri si vrei sa-i tai, crezand ca rezolvi ceva cu garda la sol, taie. Sa vezi ce frumos danseaza masina pe sosea.

                        Comment


                        • #13
                          Daca il tai incet, fara a infierbanta tare arcul in procesul de taiere, nu va pati nimic, tot asa de tare(sau de moale) va ramane.
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Normal ca daca ai pitici tai si din alea sport 4 spire))
                            Cu ce tai tu arcurile de se incing asa tare? De isi pierd proprietatile......
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Si alea de pe fata cum le taiati,spatele mere...Si din alea sport mai merg taiate vreo 3-4 spire...Dar din alea de fata cum tai ?
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google