Tuning Motor 1.4 - 2000E

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    @cezar: cauta oferte de pret pt compresoare, intercoolere, corpuri clapeta, blow-off-uri, soft, axe cu came, cuzineti, pistoane, arcuri de supape, ambreiaje sport, role intinzatoare, curele, evacuari, filtre si vezi daca e mult 4000 de euro, in conditiile in care primesti si garantie. Ca idee, 400 de euro e o axa cu came stock pt logan 1.6mpi...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #62
      @seba: am cautat, si asa e, ai dreptate. Sunt scumpe, si garantie yoc.
      Mai am o intrebare: in aceea suma pe care o cere elia sunt incluse si kitul exterior, interior, jante etc? Sau suma acopera doar modificarile aduse motorului?.
      Multumesc.
      PS: imi place mai mult varianta cu motor aspirat ( sau turbo) trasplantat

      Comment


      • #63
        Nu pentru exterior si interior trebuie sa mnai adaugi ceva bani. Acea suma e doar pentru motor

        Comment


        • #64
          Parerea mea ca nu are rost sa le luati noi,gasiti o gramada de piese,chiar motoare intregi cu putini km,cutii de viteze de la dezmembrari,luate de pe masini avariate.

          Comment


          • #65
            Una e sa tiganesti tu masina, alta e sa ti-o tiganeasca niste profesionisti. Chiar cu 1000-1200 euro mai mult...
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #66
              Seba stieeeeeeeee
              No, apoi blana
              Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
              ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

              Comment


              • #67
                Ia un motor de renault 19 sau orice consideri ca ar putea incapea acolo ... Si inghesuiel

                Comment


                • #68
                  Si dupa 2000km da-l jos sa se destinda si cu ocazia asta refa-i setul motor
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #69
                    Seba cam are dreptate.

                    Comment


                    • #70
                      Pentru a avea un cuplu mai mare trebuie sa puneti o cutie de viteze cu rapoarte mici.
                      Ex: la 60 km/h in a cincea viteza masina trage, are putere.
                      Alte informati la 0770423591
                      sau spiridusuls@yahoo.Com

                      Comment


                      • #71
                        Deshide un topic separat, si vom cere informatii acolo.
                        Topicul il deschizi la anunturi - strict legate de masini.

                        Comment


                        • #72
                          Multumesc de sfaturi... intre timp , am luat carnetul ... acum astept masina in (2-3 sapt) . Incet incet incep sa va dau dreptate...nu prea se merita si nici nu am nevoie de viteza !

                          Intr-un final , m-am rezumat la :

                          1-Evacuare sport (cu 2 "iesiri" sau cum se numesc ...)
                          2-Arcuri si amortizoare sport .

                          si cam atata la partea Motor !

                          Va multumesc inca odata... m-am mai trezit...

                          Comment


                          • #73
                            ajuta cu mult amortizoarele sport si arcurile motorul?)
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • #74
                              Salut.Am o cunostinta cu un megane 1.6 16v si vrea sa faca o resoftare/sau ce altceva recomandati(power box).
                              Si daca aveti pe cineva la pitesti si un pret.
                              Multumesc si numai bine.
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment


                              • #75
                                Chip + Filtru + Evacuare Borla = castig de 10 cai SIGUR (si PURSANGE)
                                1.6 MPi Icy White

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google