Logan 1,8 Mpi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Dupa preturile alea, ies din scurt 4500 ron. Nu mai bine v-ati fi luat 1.6mpi din capul locului si cu cip il duceati la 95-96 de cai, fara sa-l supracomprimati si aveati si 3 ani garantie?...Oricum va creste consumul si ideea din start ca 1.4 e mai ieftin si consuma putin se duce pe apa sambetei...Asta ca sa ma exprim elegant

    ps: emmy, nu era atac personal, ci doar combateam ideea ce-am auzit-o la multi posesori de 1.4 care acum nu stiu cum sa mai scoata cai, sa puna geamuri electrice, sa puna clima, sa puna abs, turbo, nos, eleroane...avioane...rachete...acum nu mai conteaza consumul si banii pt niste chestii ce le puteau avea din start la un pret mai mic, in conditiile in care mirajul consumului mic se spulbera in chinuri cand un 1.6 sau 1.5 "tractoras" te depaseste in panta.
    Last edited by Seba; 26 November 2008, 16:06.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #92
      ....Sau chiar un motor 1.6 16V adaptat.

      Comment


      • #93
        da sunt de pe un logan albastru si inainte au fost pe un opel manta daca nu ma insel si stai linistit ca am montat deja totul inapoi ,transplantul pa Sandel a fost doar ptr tuning show

        aveti pe deplina dreptate dar daca ai comis-o la inceput ce sa-i faci !!!

        eu cel putin cand am luat-o pe a mea la inceputul lui 2005 erau alte vremuri si oricum tot ce am facut pe ea a fost din placere
        Last edited by EMMY; 26 November 2008, 16:11.

        Comment


        • #94
          Emmy ai un logan frumos l-am vazut live la expo tuning tg-mures da si sandero ii fain mai ales suspensia si jantele:p.
          Attached Files
          2004 Dacia Logan 1.4MPi
          2006 Dacia Logan 1.5dCi
          2007 Opel Astra H 1.7CDTI

          Comment


          • #95
            Merci,mai mult ptr sandero m-am dus ca loganul nu mai este noutate in mures

            Comment


            • #96
              Asa e emmy iti dau dreptate
              ce sa mai zic .. Si masina mea e din 2004 atunci era 1.4 si 1.6 nici macar nu aveam de unde sa stiu ca o sa fie diferentele asa mici si nu erau atatea optiuni si oferte
              Its just a car ...

              Comment


              • #97
                Daa Anterele alea de pe Sandero au fost pe un logan albastru Radu stie care)

                Comment


                • #98
                  Loganul lui tavi .. MS xx TAV
                  app lo vandut pana la urma ? Si frumoase tare antera alea si arata bine mai ales daca ai si arcuri sport
                  Its just a car ...

                  Comment


                  • #99
                    nu ,le are la mine ptr vanzare 400 euro setul cu anvelope

                    Comment


                    • Frumoase dar una e destul de zgariata din cate am vazut eu

                      Comment


                      • Nu foarte tare

                        Comment


                        • Mai oameni buni eu am citit bine?Pai la cat costa sa modifici un motor de 1,4 mai bine cauti un pic pe internet si dai pana la urma de un clio busit cu motor de 14 16v .........Si nu cred ca ar costa mai mult de 1000-1500 de euro(toata masina).Si macar acolo este sigur ca ajungi pe la vreo 95-98 de cai (ca din cate vad eu astea cu motoare transformate in rachete sunt cam filme sf). Oricum eu ii multumesc lui emmy pt ca a reusit sa starneasca atatea discutii.

                          Comment


                          • CORECT,dar depinde unde vrei sa te opresti cu puterea cat vrei sa investesti si cat vrei sa muncesti si este ok cu clio dar trebuie sa-ti modifici instalatia electrica (tablou bord etc ) sa faci omologare artizanala RAR ,etc .Ptr 90 cp ?!

                            Comment


                            • Originally posted by EMMY View Post
                              CORECT,dar depinde unde vrei sa te opresti cu puterea cat vrei sa investesti si cat vrei sa muncesti si este ok cu clio dar trebuie sa-ti modifici instalatia electrica (tablou bord etc ) sa faci omologare artizanala RAR ,etc .Ptr 90 cp ?!
                              din cate am inteles eu se poate pune numai chiulasa si eventual cutia de viteze iar blocul motor ar ramane acelasi(este foarte posibil sa ma insel).Nu vad de ce trebuie modificata instalatia electica pt schimbatul chiulasei.

                              Comment


                              • 1-blocul si bielele nu garantez ca sunt la fel dar cu siguranta pistoanele nu ,daca schimbi doar chiulasa sar putea sa sa se "lipeasca"pistoanele de ea
                                2-sistemul de aprindere este cu 1 bobina "creion"pe cilindru
                                3-injectoarele nu sunt la fel
                                4-colectorul admisie si senzorii nu sunt la fel
                                5-strategia calculatorului de injectie nu este la fel......ETC
                                6-in concluzie iti trebuie instalatia electrica si calculatorul de inj.Original a motorului

                                ps.-poti sa faci improvizatii cu inst originala a loganului dar nu recomand nimanui
                                cutia de viteze poate ramane

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google