Logan 1,8 Mpi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Citeste mai atent ,era vb de Renault 21 motor 2l -turbo care este amplasat longitudinal si nu de megane rs f4rt

    Comment


    • Om avea noi idei marete, insa motorul de Megane RS ar fi prea de basme.

      Comment


      • Ca mecanica ar fi usor de montat dar pe partea electrica cred ca inebunesti cu tramele codate , carduri, uch si nebunii......Dar sa visezi nu costa nimic si mai face bine si la cerebel

        Comment


        • aici ai dreptate

          ozenelu'...daca te mai prind cu "quote"-uri cand raspunzi la ultimul post, iti iei warn...
          Last edited by Seba; 14 December 2008, 07:29.

          Comment


          • Originally posted by EMMY View Post
            Ca mecanica ar fi usor de montat dar pe partea electrica cred ca inebunesti cu tramele codate , carduri, uch si nebunii......Dar sa visezi nu costa nimic si mai face bine si la cerebel
            eu chiar nu te inteleg de ce renunti la 1.8 16v in favoare unui 1.4 modificat ,care nu va ajunge never ever la 137 cp )
            Si asa 137 cp sunt cam multi si pentru un 1.8 16v

            un Clio cu 1.8 16v (F7P) pe el
            Attached Files
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • primul aspect ca m-am saturat de cate ori am dat motorul jos ,arborele cotit este o caruta de bani nou ca sh nu gasesti si daca tot as mai da motorul jos as face-o numai pentru rs 2000

              Comment


              • Bravo EMMY,frumos Logan si ce-mi place cel mai mult este ca-ti place ca si mie sa ai un LUP in blana de OAIE cel mai mult mi-ar place o varianta supraalimentata cu distributie varabila caci se poate tine mai bine sub control decat cea modificata prin schimbarea partilor mobile.Ti-no tot asa si gurile rele sau necunoscatoare nu le baga in seama.Bravo

                Comment


                • salutare

                  sunt interesat de acel motor de renault williams daca se poate...un nr de telefon.

                  Comment


                  • Pana la urma cat ar costa o astfel de modificare?

                    Comment


                    • serios akum,crezi ca se merita un 1.8 comprimat p blocul de 1.4?

                      Comment


                      • pana la urma..esti sigur ca e 1.8 ?)
                        Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                        Comment


                        • ma rog...1.6 sigur,poate 1700 si ceva...ca e mai corect asa,dar sincer m-ar interesa si un 1.6,deci?

                          Comment


                          • pentru 1.6 vibrochen ,pistoane,biele...da cred ca te costa mai mult decat daca ai lua motor de la dezmembrari.
                            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                            Comment


                            • 1.4 asta naste pasiuni nu alta! Respect pentru munca depusa!
                              Parerea mea e ca mai simplu s-ar scoate cu un motor mai "domestic", un k4m cu modificari. Prestige PH1 la 2nd hand gasesti la preturi de PH2 cu motor 1.4. Mai bagi niste bani in ea si poti scoate ceva asemanator cu asta:
                              sigpic
                              ^Logan turbat (WIP)^

                              Comment


                              • s-ar putea ca un motor de la dezmembrari sa te duca mai putin,dar cun poti fi sigur ca piesele de care ai tu nevoie sun ok?adica fara defecte?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google