Pentru Cei Obsedati De Zgomote

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Cezar... sa nu te tai cu lingura de lemn
    http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

    Comment


    • #17
      sincer nici eu nu prea am observat mare diferenta la zgomotu provenit de la motor aplicand mocheta aia...mai degraba izoleaza cu fonomin ( pasla - e un user care vinde asa ceva la 10 ron /mp2 ) podeaua si ai sa vezi ca nu se mai simt vibratiile asa puternic de la trenu de rulare...apoi usile fata ca sa nu se mai auda asa puternic vajaitu rotilor si oglinzilor...iar in ultimu rand panoul ignifug

      Comment


      • #18
        Originally posted by zake View Post
        Eu am gasit la dezmembrari la Braila o mocheta de la un Logan diesel. Ce-i drept e cam murdara, dar o duc la spalatorie si cu spuma activa si cu jet puternic o fac noua nouta. Tipul de la dezmembrari a cerut 30 ron, dar il fac si ii dau doar 20 ron ca nu e curata. Trebuie sa mai cumpar acei "braduti" din plastic pentru fixarea pe interiorul capotei. Nu prea stiu unde naiba sa gasesc asa ceva. Sunt sigur ca merita treaba, am vazut la cineva si chiar reduce zgomotul motorului.
        Eu zic sa mai cauti (daca nu ai luat deja)...incearca la bursa , gasesti la 25 ron nou-nouta cu tot cu braduti.
        Last edited by mangone; 10 December 2009, 15:33.

        Comment


        • #19
          poate cu 25 de lei sa iei pentru portbagaj,nicidecum absorbantul acustic pentru capoata motor!!!

          Comment


          • #20
            Dupa cum spuneam ...este la 25 ron .

            Comment


            • #21
              am observat ca PH2 nu mai are plastiul acela pe cuiele de la usi, are cineva indee dispare sunetul ala insuportabil de la usi?
              Logan by Renault Pure Blood
              Nothing beats Low Cost

              Comment


              • #22
                Cumpar mocheta pt capota motor -pt logan 1,4 benzina
                astept sa ma contactati la tel:0720-964352 nick dambovita

                Comment


                • #23
                  sall as fi si eu interesat pe unde gasesc o mocheta insonorizanta model ca la dci aveti idee pe unde sa gasesc?

                  Comment


                  • #24
                    Eu mi-am cumparat si insonorizantul de la motor si cel de pe panoul ignifug cu 30 de roni amandoua ( bradutii si piulitele alea de plastic au fost incluse in pret. )

                    Asa ca mai cautati... sigur o sa gasiti,
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      @sinx - le-ai luat de la dezmembrari,s-au din magazin
                      Logan PH2 - 1.6,16v
                      Logan PH1 - 1.6 MPi

                      Comment


                      • #26
                        De la dezmembrari... in magazin nici nu stiu daca au... si daca au, sigur nu la banii astia.
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Vin si eu cu o intrebare, pt. cei care au Dci. Eu cand am luat masina, nu a fost de noua, avea pasla din poza desprinsa intr-o parte, asa ca am legat-o cu ceva
                          In partea stanga-cum te uiti spre motor- are tabla surub de prindere cu "buton" negru de plastic dar in dreapta nu, asa e si la voi? la voi e lipit?
                          vreau sa lipesc cu bradut dar eram doar curios daca nu cumva fostu proprietar a schimbat bucata aia de tabla si de asta nu mai are surub si in dreapta?
                          Attached Files

                          Comment


                          • #28
                            @zake - la ce dezmembrari ai gasit mocheta aia?
                            My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                            Comment


                            • #29
                              Deja incepe sa ma dispere masina asta la faza cu zgomotele aparute peste noapte de la cine stie ce surub slabit, usa, plastic. Zilele trecute a aparut un zgomot din interior, ghiciti de unde: de la butonul torpedoului, am rezolvat, apoi a inceput sa vibreze bordul in partea stanga, am rezolvat, azi a inceput partea de jos a torpedoului. Sincer ma dispera, nu stiu cum e la voi cei care aveti 10-20mii km dar la mine la aprope 130mii mersi 95 la suta pe asfalt ticaie bordul cum si cand are el chef. Ce solutii ar fi? ceva etansari, ce se poate face.
                              Mai nou am vazut ca daca umplu full recipientul de spalat parbrizu vibeaza si pe acolo. Nu mi se pare normal, nu e dacie 1310, de asta sunt multi pe alte forumuri care isi bat joc de logan

                              Comment


                              • #30
                                E tare buna denumirea thread-ului...
                                Acum on-topic: desfaci si strangi. Schimbi garnituri si ce-i de schimbat. Totusi, la 130 000 km ce-ai vrea de la o masina low-cost? Sa fie vreun seria 7?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google