Autocolant Praguri (mai Special)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Autocolant Praguri (mai Special)

    Salut la toata lumea!As vrea sa-mi pun un autocolant pe praguri la loganul meu ( prestige).Este deja pus (din fabrica) autocolant cu inscriptia DACIA ,dar eu vreau sa-mi pun autocolant pe muchia pragului (mai jos de cel original) acolo unde toata lumea fraca cu piciorul cand se da jos din masina,(sper sa ma intelegeti ve am vrut sa zic).Vreau sa-l pun la ambele portiere (fata + spate) pe ambele parti,ceva de genul cum e la stilpi adica un negru mat.O sa se vada putin (vreo 3 cm) si din exterior atunci cand sunt inchise portierele dar nu am ce face pentru ca TOATA lumea care se da jos din masina freaca pragul cu gheata sau cu pantalonul si deja mi-au zgariat-o. Am tot cautat peste tot dar nu am gasit. Oare sunt gata facute pentru asa ceva? ,sau gasesc undeva colant negru mat de exterior si sa mi-l tai eu acasa ca sa acopar portiunea cu pricina.Sper ca m-ati inteles ce am vrut sa spun ,apreciez mult un raspuns ,eventual niste oferte (poate cunoasteti mai multe ca mine). Multumesc anticipat !

  • #2
    Pai ai 2 variante...
    1-ori cumperi autocolant pentru stalpi (marca dourdin) si il tai la dimensiunea dorita de tine dar autocolantul de stalpi nu va acoperi pragul din fata pana in spate si in cazul asta il pui doar in zonele care sunt cele mai afectate.
    2-cumperi autocolant negru mat sau culoarea caroseriei de la un centru care confectioneaza materiale publicitare...cu mentiunea ca acest autocolant se va deteriora mai repede decat cel folosit la stalpii laterali.
    Succes.
    sigpic

    Comment


    • #3
      si eu vreau sa imi pun la praguri ceva asemanator, autocolant culoarea masini mele, si la mine in jurul pragurilor este zgariat, arr trebui un topic cu reguli pt cei care nu stiu cum se urca/coboara din masina/ cum se inchid usile etc
      sigpic

      Comment


      • #4
        Cauta un autocolant incolor. Am vazut la cineva, de fapt nu am vazut, mi-a aratat el, tot cum vrei tu, si in fata si in spate. Foarte finut, si chiar trebuie sa te uiti atent ca sa-l vezi. Cu negru mat eu zic ca e tiganie si strici aspectul masinii.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • #5
          Multumesc mult pentru solutii,(dar acuma stiti poanta cu tiganul la care-i dai un deget si iti ia toata mana)de unde as putea sa comand niste autocolant ,ori negru (asa cum e pe stalpi) sau transparent asa cum mi-a spus "vitriol",de calitate cat de cat.Eu am tot cautat pe net dar ........nimic, sau poate nu am cautat unde trebuie.Daca cumva ...........aveti vre-un link sau .....vre-o oferta v-as fi recunoscator pt toata viata.Multumesc anticipat!

          Comment


          • #6
            Cand vin la Harghita Bai la ski te caut

            Uite aici autocolant pentru stalpi.
            sigpic

            Comment


            • #7
              banda adeziva pe o parte, transparenta (scoci, sau scoch, cum s-o fi scriind ...)
              sigpic

              Comment


              • #8
                Salut Valeriuciprian. Te astept cu placere ,dar eu locuiesc mai la nord, in zona Toplita ,oricum si acolo e partie de ski. Daca vii scrie-mi un e-mail ,poate ne intilnim.(cornel_cosarca@uyahoo.com)

                Apropo ,multumesc mult pentru informatii!
                Last edited by corneladi; 14 January 2009, 23:30. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #9
                  Originally posted by corneladi View Post
                  Salut la toata lumea!As vrea sa-mi pun un autocolant pe praguri la loganul meu ( prestige).Este deja pus (din fabrica) autocolant cu inscriptia DACIA ,dar eu vreau sa-mi pun autocolant pe muchia pragului (mai jos de cel original) acolo unde toata lumea fraca cu piciorul cand se da jos din masina,(sper sa ma intelegeti ve am vrut sa zic).Vreau sa-l pun la ambele portiere (fata + spate) pe ambele parti,ceva de genul cum e la stilpi adica un negru mat.O sa se vada putin (vreo 3 cm) si din exterior atunci cand sunt inchise portierele dar nu am ce face pentru ca TOATA lumea care se da jos din masina freaca pragul cu gheata sau cu pantalonul si deja mi-au zgariat-o. Am tot cautat peste tot dar nu am gasit. Oare sunt gata facute pentru asa ceva? ,sau gasesc undeva colant negru mat de exterior si sa mi-l tai eu acasa ca sa acopar portiunea cu pricina.Sper ca m-ati inteles ce am vrut sa spun ,apreciez mult un raspuns ,eventual niste oferte (poate cunoasteti mai multe ca mine). Multumesc anticipat !
                  Cu ajutorul unei benzi antiderapante poti realiza problema.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #10
                    faine sunt ,ady!
                    de unde le-ai procurat? cat costa?
                    Fotografia este arta de a fura timpului o firimitura de clipa
                    Andreea Trifu

                    Comment


                    • #11
                      In interiorul magazinului REAL la Daiso Shop gasesti banda antiderapanta la pretul de 6 lei

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by corneladi View Post
                        Multumesc mult pentru solutii,(dar acuma stiti poanta cu tiganul la care-i dai un deget si iti ia toata mana)de unde as putea sa comand niste autocolant ,ori negru (asa cum e pe stalpi) sau transparent asa cum mi-a spus "vitriol",de calitate cat de cat.Eu am tot cautat pe net dar ........nimic, sau poate nu am cautat unde trebuie.Daca cumva ...........aveti vre-un link sau .....vre-o oferta v-as fi recunoscator pt toata viata.Multumesc anticipat!
                        Salutare,

                        Ai rezolvat ceva cu autocolantul ala?
                        Ce ai pus in final

                        Comment


                        • #13
                          Pentru cei care vreti protectie cea mai buna solutie eu o vad folia incolora.Am vazut astfel de folii puse la manerele usilor si praguri la un prieten care a facut lucrarea la un centru specializat. http://www.expertdetailing.ro/ro/108_59_index.php
                          Nu se vede decat daca te uiti foarte atent si de aproape iar pretul nu stiu exact dar zicea al meu prieten ca ia luat acceptabil pentru zona manerelor de usi si praguri

                          Comment


                          • #14
                            un autocolant de protectie se poate pune deasupra pragului pe aripa spate, pentru ca acolo sar pietrele de la rotile din fata si se ciobeste vopseaua
                            sigpic

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google