Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • maestre,decat sa fi fost acid la intrebarile mele,mai bine pareai mai destept ca mine si raspundeai.Fii sigur ca am citit toate comentariile de aici,dar m-as fi asteptat,sa primesc succint niste raspunsuri si cu siguranta m-as fi dumirit ptr totdeauna.Poate reusesti s-o faci chiar tu...Merci

    Comment


    • Nu stii cand sunt acid...am vb chiar cu calm.
      repet raspunsurile:
      1. Uzura mai mare a amortizoarelor stock
      2.este decizia ta si banii tai
      3. weitec
      4. depinde ce vrei sa faci cu ea

      Sper sa te multumeasca!
      sigpic

      Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

      Comment


      • Cezar cel mai bine este sa te dai cu fiecare din ele.Vad ca esti din Timisoara, poti ruga colegii timisoreni care au, sa te dea o tura la intalniri si uite asa decizi singur.
        Sunt convins ca o sa te ajute careva, pe mine au vrut si sunt din Oradea dar, nu a fost sa fie(lipsa de sincronizare) Bafta

        Comment


        • Multumesc frumos ptr raspunsurile voastre Am sa mai reflectez inca odata asupra acestor posturi legat de suspensie si am sa iau o decizie cat mai rapida.Oricum in pole position vor sta arcurile weitec pe amort stock,pentru moment.Apropo,un nou pret la acetse tipuri de arcuri la logtuning.135 euroi/set.Eu zic ca merita in conditiile acestea.Si inca o intrebare.Stiti vreo firma care comercializeaza in Timisoara arcuri h&r si amortizoare bilstein,ca am inteles ca la logtuning,doar arcuri weitec se pot gasi momentan

          Comment


          • Ia vezi acia: http://magazin.loganclub.ro/11-arcuri-sport-hr.html
            Last edited by Cezar; 2 March 2009, 12:56.

            Comment


            • pana la urma culorile sunt in concordanta cu brandul? vad in poze ca ar fi H&R si cu rosu+negru; ale mele au fost gri; nu ca ar avea o mare importanta..
              "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

              Comment


              • amortizoare bilstein,cam pe unde as putea gasi in Timisoara sau un site de pe unde as putea face o comanda?Juristule,suspensia ce o ai tu pe masina,unde ai facut comanda?un site ceva,ca sa pot sa ma documentez?

                Comment


                • HR sunt un negru deschis...cel putin asa is ale mele

                  Originally posted by cezar82 View Post
                  Am inteles pct de vedere al juristului si ii multumesc ptr raspuns.Vreau sa imi raspundeti la cateva intrebari,v-as ruga eu frumos :
                  1.dc pun h&r pe amort stok,ce probleme pot aparea?
                  2.sa pun mai bine h&r sau weitec pe un amort stok?
                  3.cu care e mai confortabil?h&r sau weitec?
                  4.isi merita banii o suspensie completa pe logan?
                  Multumesc anticipat ptr raspunsuri
                  eu ti-as raspunde altfel la intrebarile tale .ceva de genu
                  1.probabil in 100 mii km se duc amortizoarele
                  2.nu prea conteaza... ori te tin 95 mii ori 100 mii amortizoarele tot dracu ala e
                  3.cu nici care
                  4.daca mergi tare pe drumuri bune da...daca mergi cu familia si nu vrei sa ii dai pe toti cu capul de tavan la fiecare groapa nu prea.
                  Attached Files
                  Last edited by Cristi_Xp; 2 March 2009, 15:13. Reason: Automerged Doublepost
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • da pe net Vogtland si ai sa vezi

                    Comment


                    • Am montat si eu arcurili. Pentru cei care inca isi mai pun intrebari daca merita sau nu sa pui arcuri sport, le raspund eu: categoric DA, merita! Pur si simplu ai impresia ca mergi cu alta masina.
                      Attached Files
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Vitriol,ce tipuri de arcuri ti-ai pus?le-ai pus pe amort stock?cati bani ai dat?de unde le-ai luat?cat te-o costat montajul?cum simti masina?E vizibila micsorarea garzii la sol?

                        Comment


                        • nu se vede clar in poze ca masina a "cazut pe ganduri"?
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • Ba da,Seba.E destul de evidenta,"caderea pe ganduri".L-am intrebat pe Vitriol,din pct lui vedere,dc se vede foarte clar diferenta de cum era inainte si cum ii acuma masina,adica se observa DIN PUCTUL LUI DE VEDERE,ACEI -3.5 SAU -4.5 CM(ca nu stiu ce arcuri si-a pus.
                            Apropo,Seba,am inteles ca stii cum as putea sa imi schimb iluminatul bordului si in interiorul masinii cu ajutorul ledurilor.Dc ai vreo idee,ti-as fi tare recunoscator.Scuze de offtopic

                            Comment


                            • Sambata, am montat arcurile H&R, pe amortizoare stock.
                              Cu ocazia asta am trecut la anvelopele de vara, cele de iarna intrand la naftalina, pana la urmatoarea iarna.
                              Ca impresie, sta mult mai bine pe sosea, pe curbe, le-am testat doar prin Bucuresti, deabia astept concediul, cu serpentinele lui.
                              Parca e lasata mai mult de cei 4.5 cm.
                              Sincer, imi pare rau, ca nu le-am luat mai demult.
                              Pun si doo poze, una de anul trecut, din vara, cu arcuri stock si una facuta sambata la intalnire, la Polivalenta (cu ocazia asta, ii mai multumesc inca odata lui Vitriol, pentru poza), sa va faceti o idee despre cat s-a lasat.
                              Attached Files

                              Comment


                              • Felicitari arata super masina, cu rigiditatea cum stai?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google