Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am inteles,ms frumos,abia astept sa mi le pun si eu

    Comment


    • puteti sa ma indrumatii spre un magazin in bucuresti sau online mai ieftin sau cam la cati bani le-as putea gasi, difera preturile de la magazin la magazin sau sunt la fel, eu am cautat cam pe toate siteurile si nu am gasit sub 580-600 de lei (noi) ma refer la arcuri Eibach sau alta marca care face acelasi lucru si sunt un pic mai ieftine...multumesc

      Comment


      • incearca la racing nick pt eibach, ale mele au fost 510 la promotie
        http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

        Comment


        • mai exista vogtland. am eu si sunt ok, dar inclin sa cred ca-s mai dure ca eibach.

          Comment


          • s-a dus promotia la racing nick/logan tuning.
            acum au sarit la 650

            Comment


            • Foarte bune arcurile sport, atat timp cat mergi 4-5 persoane fara bagaj sau 2 persoane cu bagaj. Daca depasesc una din limite (ca la garantie) topaie de spate. Am nevoie neaparat de cineva care sa-mi scurteze tija si cilindrum amortizoarelor spate.

              Comment


              • ce arcuri, ce persoane?
                ca nu prea vad echivalenta de greutate dintre doua persoane si bagaje. decat daca ai nisip ud in bagajele alea. nici macar iarna, in concediu nu week end prelungit, nu am avut mai mult de 30-40 de kg de bagaj la doi.
                in sfarsit, azi cred ca iau un set de eibach si le combin cu amortizoarele stock. sa vedem cum le place impreuna.
                pana diseara cred ca e si gata si testata.
                Last edited by skd_ozenel; 18 February 2013, 07:53.

                Comment


                • Ma refeream la portbagaj plin ochi si nu numai valize cu haine ca alea nu atarna greu. Am mers zilele trecute 3 persoane si 85 kg in portbagaj si era ca o broasca. Dupa ce a coborat a treia persoana nu mai topaia.

                  Comment


                  • Bad_hrc are dreptate. Si la mine e la fel, daca am 4 persoane in masina si bagaje topaie la fiecare denivelare ( arcuri Eibach). Cei de pe bancheta spate parca sunt niste handicapati )))). Imi inchipui ce distractie e pentru soferul din spate cand ii vede cum sar

                    Nu degeaba se recomanda telescoape sport
                    Last edited by Christnacht; 18 February 2013, 16:32.
                    Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                    Comment


                    • Eu nu vreau sport pentru ca efectul va fi acelasi cu masina incarcata. Eu vreau o modificare "extrema" a amortizoarelor spate.

                      Sent from my GT-I9070 using Forum Runner

                      Comment


                      • ahaaaa....alta viata frate pe strada loganului cu arcurile astea.
                        nu simt ce simtiti voi, dar la limitatoarele de viteza se simte ceva pe spate. luate la viteza incet. la foarte incet, nu zice nici pas.
                        oricum am ramas total impresionat de faptul ca la franare e muuuuuult mai linistita. doar la frana brusca ce mai inclina.
                        plus ca e undercover si nu bate tare la ochi.
                        am slabit si suruburile la bucsi, le-am lasat sa se traga si le-am strans. si fata si spate.
                        oricum, desi am dat o tura prin oras, tot nu mi-a trecut de gropi si inca merg de parca car oua.

                        la bara stabilizatoare s-a bagat vreunul pana acum?
                        s-a schimbat cu altceva? ca de after market ca arcurile vad ca nu se gasesc.
                        parca ma bate gandul sa iau si una de asta
                        Last edited by skd_ozenel; 19 February 2013, 11:48. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • faptul ca am scos de pe arcurile spate furtunul de silicon are vreo importanta?
                          nu de alta dar trozneste ceva pe spate la balans. s-or atinge spirele sau e altceva?

                          Comment


                          • Spirele alea sigur se ating dar nu cred ca fac urat. Sunt muti care le au montate fara cauciuc.

                            Sent from my GT-I9070 using Forum Runner

                            Comment


                            • atunci e cazul de o noua vizita la sevice sa vedem ce pocneste.
                              s-a putea sa fie si ceva din shiturile pe care le tot car in portbagaj...

                              Comment


                              • Scoate tot din portbagaj si vezi daca se mai aude. Asa am patit si eu, troncanea ceva prin portbagaj si cand nu am mai suportat am scos tot dar tot se auzea. Pana la urma am descoperit ca una din aerisieile acelea de plastic care elibereza presiunea cand inchizi usile nu mai avea garnitura si se misca in voie.

                                Sent from my GT-I9070 using Forum Runner

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google