Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Taie mai intai opritoarele alea inainte sa umbli in amortizoare. E mai ieftin, iti trebuie un cric si un cutter :P
    sigpic
    ^Logan turbat (WIP)^

    Comment


    • Cand am vrut sa tai nu am reusit sa scot protectia aceea de plastic de pe bucse, ce-i drept erau doar cateva grade afara. Pur si simplu se trage de protectie si iese?

      Sent from my GT-I9070 using Forum Runner

      Comment


      • am facut si eu taierea tampoanelor la sfatul lui Alessandro, dar am taiat 3 "gogosi". am recapatat "suspensia" pe spate

        Comment


        • Nam stat sa citesc toate posturile. Am citit 2-3 pagini si din cate am inteles ca o masina sa nu te "zdruncine " prea tare sa fie cat de cat ok ca comfort ar trebui arcuri eibach cu amortizoare bilstein B8 zic bine? rog sa ma corecteze cineva daca gresesc

          Comment


          • Asta ar fi varianta optima: arc sport cu amortizor sport dar multa lume are arcuri cu amortizoare stock. B8 zic eu ca zdruncina putin, sunt totusi amortizoare sport.

            Sent from my GT-I9070 using Forum Runner

            Comment


            • regula este ca, la arcuri care coboara doar 3-3,5 cm ar merge si amortizoare stock, dar de calitate (unii recomanda monroe black). daca se coboara mai mult, trebuiesc amortizoare sport, care sunt mai scurte si ceva mai tari.

              Comment


              • Am observat ca se mai recomanda si amortizoare BOGE pentru arcurile EIBACH, dar eu n-am inteles prea bine care-i faza cu tampoanele in cazul in care nu se face perechea potrivita arcuri-amortizoare si care-i implicatia in acest caz.

                Comment


                • 1) Ai bani multi si vrei suspensie sport dar care sa nu fie f f f f rigida masina baga arcuri eibach ori weitec ori vogland ori kw cu amortizoare bilstein.
                  2 )Vrei ca masina sa arate mai bine..sai fie si mai rigida, conduci sportiv si ai bani , iti iei arcuri h&r sau racing nick cu amortizoare bilstein
                  3) Vrei sa nu te salte masina prea tare si nici bani multi nu ai si iti este frica sa nu uzezi amortizoarele stock , cumparati doar arcurile ( eibach , weitec - 3.0-3.5 cm se lasa masina)
                  Astea sunt scrise de Thejocker

                  Comment


                  • Sare si cu Eibach pe drumuri cu denivelari (nu e tare rigida dar oricum nici prea confortabila ). Cand merg la tara este o portiune de drum de vreo 20 km in care zici ca sunt handicapat asa topai pe scaunul ala, nu mai zic de aia care stau pe bancheta spate )) O adevarata distractie pt soferul din spate care se uita la ei si la curul masinii mele
                    Last edited by Christnacht; 16 March 2013, 14:49.
                    Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                    Comment


                    • Perversu' naibii!
                      Ce, el nu are? Auzi tu! Sa se uite la a ta!



                      @Razvanmza
                      Stai pe patriei sau esti in vizita?
                      Last edited by skd_ozenel; 16 March 2013, 16:05.

                      Comment


                      • [QUOTE=skd_ozenel;1437383]Perversu' naibii!
                        Ce, el nu are? Auzi tu! Sa se uite la a ta!




                        ) Nesimtit
                        Last edited by Christnacht; 16 March 2013, 16:11.
                        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                        Comment


                        • @Chiristnacht, pe drum nasol si stock te arunca de pe scaun

                          Comment


                          • Ozenel, sunt "in vizita" de vreo 7 luni. In seara asta am depasit limitele suspensiei : 400kg gresie in portbagaj + 3 persoane inclusiv soferul. demaraj de matiz, senzatie majora la 40 la ora . spatele s-a asezat "cuminte" pe tampoane, asa ca la fiecare damb mai hotarat spatele "decola".

                            Comment


                            • macar ai ajus cu gresia intreaga acasa?

                              Comment


                              • Oare cu arcurile stock nu se comporta mai mult sau mai putin la fel?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google