Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dsign View Post
    Doar daca vrei sa te dai la curse... Poate nici atunci. Lasa bucsile si flansele pt cand s-or strica, pui atuni unele bune, eventual de origine.
    cica nu e nevoie de flanse si rulmenti daca nu sunt uzati...

    Comment


    • Da,am citit si eu,dar asa se trimite kit-ul ...Astia de la bilstein sunt mai darnici la kit-ul b12 ))
      http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

      Comment


      • Ia de la sachs , calitate foarte buna sunt pe gaz amortizoarele deci tin.... Vino in bucuresti la sphera si ia la bucata si niste arcuri HR ca iesi mai ieftin , faci plinu si tot nu treci de 18 mil cu toti banii pe care ii dai .
        Last edited by abulache; 24 July 2013, 00:18.

        Comment


        • Eu am auzit ca merg foarte bine si amortizoarele monroe pe gaz cu arcuri sport.De sachs nu am auzit...Multumesc pentru idee dar..e un dar... vreau si siguranta nu numai masina coborata
          http://www.loganclub.ro/forum/logan_...-t52046p4.html

          Comment


          • Tu faci ce vrei eu doar ti-am zis . Eu o sa imi iau sachs si HR , Sachs e o firma cunoscuta pentru ambreiajele sport pe care le produce dar face mai multe si se pricepe si la suspensii .

            Comment


            • Originally posted by dsign View Post
              Alea albastre au fost vopsite de proprietar. Ia-le pe alea ale colegului, au pret bun
              Eu cred ca asa au venit. Nu cred ca sunt vopsite.( se vede seria pe ele)
              MY CLA

              Comment


              • salut are cineva pe masina doar arcuri ta-tehnix cu amortizoare stok? sau maca un sfat merg sau nu (e prima data cand pun pe masina si nu stiu prea multe)

                Comment


                • oricat de blande erau vogtland-urile, am omorat amortizoarele de fata imediat. deci ia macar un set de monroe aftermarket, sau chiar mergi la un nene care intareste amortizoarele stock, eventual scurtare daca va fi cazul.

                  Comment


                  • Nu se intampla absolut nimik doar ca scurteaza un pic viata amortizoarelor.
                    Vorba este de argint iar tacerea de aur.

                    Comment


                    • conduc si un fiat punto pe langa logan si nu se compara la suspensie. gropile le amortizeaza mai lin dar cand franez brusc se apleaca mult mai putin.
                      nu imi dau seama cum face asta.probabil pe o plaja mica este foarte moale dupa care daca apasarea continua devine rigid.
                      o asa suspensie m-ar interesa.
                      care din suspensiiile incercate de voi se apropie de ceea ce am descris?
                      multumesc!
                      vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                      vand lampa adaptabila la torpedo

                      Comment


                      • @male, Punto are alta constructie la suspensia fata. Atat zic.
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • Eu la munca conduc un suzuki swift 2007. Plasticul din interior este mai tare decat ala de logan, dar suspensiile sunt mult mai spre "sport" decat spre "confort". Comportamentul este asemanator cu al loganului cu arcuri sport, dar garda la sol este tot inalta. Deci se poate si inalta&tare. de remarcat ca este mult mai "tail happy" decat loganul, iar in viraje luate mai tare fluiera rotile, care sunt "doar" 165/70 r14. franele sunt reglate atat de bine din fabrica, incat mi-a intrat abs-ul fix de doua ori in 2 luni. si a fost noua mult mai scumpa decat un logan full. suspensia pe fata pare tot mcpherson, desi bratul de jos este diferit.

                          Comment


                          • am inteles nu prea stiam ce sa fac ideea e ca merg dar scurteaza viata amortizoarelor.stiti cumva cat lasa masina arcurile ta-tehnix.nu am gasit nimik pe net,nici macar la ei pe site.

                            Comment


                            • Originally posted by razvanamza View Post
                              Deci se poate si inalta&tare. de remarcat ca este mult mai "tail happy" decat loganul, iar in viraje luate mai tare fluiera rotile, care sunt "doar" 165/70 r14.
                              Pai si faptul ca fluiera rotile, este un lucru bun sau un lucru rau? Nu stiu, intreb...
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • inseamna ca, desi este la limita aderentei, masina mentine o trasa buna. loganul cand fluiera deja ma astept sa vad pomul...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google