Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Caute la my ride acolo sunt poze.

    Comment


    • pai da dar in my ride...sunt toate masinile , era un topic numai legat de asta.. cu diferite poze pt fiecare tip de suspesie
      Last edited by Seba; 24 February 2011, 01:08.

      Comment


      • Pai cred ca sunt si pe topicul asta poze cauta daca nu la my ride si gasesti acolo

        Comment


        • ms ,am gasit. Are cineva de vanzare arcuri sport ? SH , nu vreau noi neaparat . sa lasa 4-4.5 . Multumesc

          Comment


          • are cineva montate arcurile sport de la Racing Nick?

            Comment


            • Nimeni?! si eu sunt curios de eventuale pareri.Merg doar cu amortizoare stoc?
              Last edited by Seba; 8 March 2011, 22:06.

              Comment


              • Salut Bigdan. Din cate stiu cele de la Racing Nick lasa masina cu 40 mm. Din ce mai stiu eu e ca daca lasi masina cu mai mult de 3 - 3.5 cm ar fi bine sa ai si telescoape sport ca la 4 cm daca pui pe telescop normal il comprimi prea mult si se va deteriora mult mai repede. Pareri despre aceste arcuri nu am sincer, nu am avut niciodata pe masina si nu pot da cu parerea
                Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                Comment


                • Multumesc Christnacht.

                  Comment


                  • are cineva sa puna o poza sa vad si eu cum arata cu Racing Nick pe masina. cat d tare lasa? multumesc

                    Comment


                    • dupa montarea arcurilor eibach mai trebuie repozitionate bucsile?
                      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                      Comment


                      • Popavlm eu le-am facut repozitionarea cand le-am schimbat. Unii zic ca nu e bine altii ca e bine eu le-am repozitionat . Cand le-am repozitionat atunci am ascultat doar de o singura persoana pt ca stiam ca nu vb prostii. Si mecanicu mi-a confirmat ca da e bine sa se repozitioneze si bucsile. Acum nu stiu ce sa zic fa si tu operatiunea asta ca nu costa nimic
                        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                        Comment


                        • e mai bine, nu neaparat indicat, dar e mai bine sa le repozitionezi.
                          de ce? pai in timp se uzeaza mai repede bucsile, pentru ca masina fiind mai joasa din suspensii, mergi cu ea de parca ar fi incarcata tot timpui ( asta din punctul de vedere al bucsilor ), ele sunt contorsionate pe pozitia de "incarcat" a masinii, daca le repozitionezi, dispare acest efect, si ele vor sta ca si cum ai avea suspensie normala, adica nu le uzezi in timp.

                          P.S. costa in jur de 400 lei toate bucsile, fata/spate, cred ca nu e mult o data la 4-5 ani sa le schimbi, asa ca poti sta si cu ele nerepozitionate
                          Life is short...play more!
                          http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                          Comment


                          • Salut baieti, imi cer scuze dar nu ma prea pricep.
                            Am un logan diesel, din 2005, 110.000 km si as vrea sa schimb ceva la suspensii. important - am un baietel de 1,9 ani, asa ca intelegeti ce vreausa spun. Sa stiti ca am citit toate paginile si concluzia ar fi ca cel mai ok pentru confort ar fi sa pun arcuri sport, respectiv EIBACH sau WEITEC. Problema mea este urmatorea: telescoapele mele sunt duse, avand in vedere si nr. de km., eu ce sa fac in cazul acesta:
                            - sa-mi iau telescoape stock + arcuri sport?
                            - telescoape sport + arcuri sport?

                            Preizez ca nu am cu ce masina sa merg (echipata cu suspoesii sport) sa stiu ce sa aleg.
                            Va rog ce-mi rocamandati? ca marca de arcuri si solutia de telescop + arc.
                            Va multumesc anticipat?

                            Comment


                            • @instructorzoo spune un buget aproximativ de care dispui pentru a se putea face recomandari cat mai aproape de realitate. Spun asta pentru ca o sa vine cu recomandari de genul HR + Bilstein B8 da o sa coste mult.
                              sigpic

                              Comment


                              • EU ti-as recomanda Eibach(650), Vogtland(500) sau Weitec(500) cu amortizoare Monroe pe gaz (~150 ron/bucata).

                                Eu asta as face
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google