Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am o intrebare legata de aceste arcuri sport: dupa montarea lor (H&R), ma asteptam sa coboare 40-45 mm fata/spate. dar surpriza, au coborat 35 mm fata/65 mm spate. este normal asa?
    mentionez ca am repozitionat bucsele.

    cateva poze ca sa vedeti despre ce este vorba:
    Attached Files
    Stock is boring...
    My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

    Comment


    • mihai scuze dar nu inteleg cum tu ai 70 cm pe spate cand eu am 67....nu e ceva inregula la tine pe spate... eu mi-am luat vogland si sper sa nu coboare asa de mult ca am pus-o cu jantele pe 17
      sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

      Comment


      • Dc ai pus-o? Eu in pozele de mai sus aveam jantele pe 17.
        Sau si tu zici ca daca e janta mai mare automat si rotile sunt mai mari?Asta daca nu ai 205/50/17 sau alte minunatii..
        AG 16 Y M A

        Comment


        • mihai.85: si a mea cand era stock era destul de inalta, cam ca a ta. dupa ce am pus arcuri sport H&R a coborat tot ca a ta. eu nu am masurat inainte si dupa.

          Comment


          • Sa va spun eu cum am facut...la mine cu arcuri eibach fata spate statea mai sus putin de spate..pentru ca erau amprtizoarele mai tari(nu prea am carat mai nimik cu ea) si din cauza asta statea mai sis de spate..acum am eibach pe spate si Ta-tech pe fata..e perfect dreapta ;)..chestia e ca vreau sa trec pe h&r si nu mai pot vinde setul complet pentru ca am dat eibach-ul de pe fata ...

            Comment


            • Originally posted by vyalli View Post
              mihai scuze dar nu inteleg cum tu ai 70 cm pe spate cand eu am 67....nu e ceva inregula la tine pe spate... eu mi-am luat vogland si sper sa nu coboare asa de mult ca am pus-o cu jantele pe 17
              a facut poza cand era frana de mana trasa ... ;)
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by DadySinaia View Post
                Sa va spun eu cum am facut...la mine cu arcuri eibach fata spate statea mai sus putin de spate..pentru ca erau amprtizoarele mai tari(nu prea am carat mai nimik cu ea) si din cauza asta statea mai sis de spate..acum am eibach pe spate si Ta-tech pe fata..e perfect dreapta ;)..chestia e ca vreau sa trec pe h&r si nu mai pot vinde setul complet pentru ca am dat eibach-ul de pe fata ...
                Si cum se comporta masina cu ta-tech fata si eibach spate ? adica cat de rigida este ?
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by yrman View Post
                  a facut poza cand era frana de mana trasa ... ;)
                  nu aveam frana de mana trasa. poza e facuta in curte pe platforma plana de ciment. pur si simplu asa statea ea ridicata de spate de cand am luat-o. dar cum a spus si DadySinaia, nici eu nu prea am carat cu ea (de fapt, cam deloc) si e posibil sa fi stat asa din cauza amortizoarelor...
                  oricum, una peste alta merita investitia
                  Stock is boring...
                  My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

                  Comment


                  • Originally posted by al!n View Post
                    Dc ai pus-o? Eu in pozele de mai sus aveam jantele pe 17.
                    Sau si tu zici ca daca e janta mai mare automat si rotile sunt mai mari?Asta daca nu ai 205/50/17 sau alte minunatii..
                    exact ca am cauciucurile pe 50 ....asa le-am luat si in primul an am mers fara arcuri si acum o cobor si revin cu pozele
                    sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                    Comment


                    • Pune macar 205/45/17 sa vina cat rotile stock si se va schimba situatia, cu 205/50 vin prea mari rotile.
                      AG 16 Y M A

                      Comment


                      • Originally posted by mihai.85 View Post
                        am o intrebare legata de aceste arcuri sport: dupa montarea lor (H&R), ma asteptam sa coboare 40-45 mm fata/spate. dar surpriza, au coborat 35 mm fata/65 mm spate. este normal asa?
                        mentionez ca am repozitionat bucsele.

                        cateva poze ca sa vedeti despre ce este vorba:
                        Asta se intampla dupa ce am pus Eibach, iar acum, cu H&R, am 61.5 cm pe fata si 64 cm pe spate.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Vitriol, arcurile tale eibach sunt acum la mine, si am pe fata 61.5 cm si pe spate, 62 cm...este drept, a mea fiind diesel, este putin mai grea...
                          Zambeste! Maine poate fi mai rau...

                          Comment


                          • Ai uitat de un aspect foarte important: tu ai anvelope 195/50/15, iar eu am dimensiunea standard (185/65/15).
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • si n-o mai dati cu telescopul ala neuzat care ridica masina mai sus, ca va pun sa scoateti arcurile, asta ca sa realizati odata pt totdeauna ca arcul tine greutatea, nu telescopul. rolul telescopului e cu totul altul decat suportarea greutatii masinii. f@#$ mama ei de mecanica...
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Originally posted by al!n View Post
                                Pune macar 205/45/17 sa vina cat rotile stock si se va schimba situatia, cu 205/50 vin prea mari rotile.
                                asa le-am luat bagamias ca nu am stiu stii pe cineva care are 17/50/205 si arcuri sport macar sa imi fac o idee. stiu ca vogtland cobora 3 cm deci nu ar trebui sa imi atinga pe nicaieri
                                sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google