Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ti-am lasat P.M.
    sigpic

    Comment


    • Salut! As vrea sa va cer parerea in legatura cu niste arcuri sport, am gasit niste h&r si niste amortizoare blisten b8, dar unul din amortizoare este curs. Ce parere aveti, sa iau arcurile h&r si amortizoare stock sau arcuri h&r si amortizoare bliesten (cu amortizorul dreapta-fata refacut)?
      Prestige Ph2 1.6 16V, 105 hp, Rouge de feu.

      Comment


      • merg perfect si cu amortizoarele stock. asa merg de doi ani fara nicio problema.
        le schimbi cand s-or cere schimbate

        Comment


        • Si cat de mult se lasa? Tu ce arcuri ai pe a ta?
          Prestige Ph2 1.6 16V, 105 hp, Rouge de feu.

          Comment


          • H&R. se lasa cam 4-4,5 cm. vezi poze la mine pe my ride

            Comment


            • racirea brusca a vremii m-a ajutat sa vad ca la franare (seara se observa mai bine daca urmaresti linia farurilor)masina nu se mai apleaca asa mult sau mai bine zis nu se mai ridica asa mult de spate. initial nu mi-am data seama de ce.
              este din cauza cresterii vascozitatii uleiului din amortizoare odata cu scadearea temperaturii.ceea ce le face putin mai tari.
              facand ceva sapaturi am dat de clipul asta
              How I have been refilling shocks for 40 years and saving quite a bit of money. One small mistake regarding the oil drained out, I should have said that it s...

              se pare ca nu e greu sa schimbam uleiul din amortizoare cu unul cu vascozitate mai mare.
              valabil doar pe cele pe ulei. la cele gaz si ulei nu se paote face.
              a incercat cineva?
              Last edited by male; 3 December 2013, 22:45.
              vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
              vand lampa adaptabila la torpedo

              Comment


              • ma nene, amortizoarele cu "gaz" sunt cam ca anvelopele "cu azot". se poate inlocui bine-mersi si uleiul din ele, doar ca nu mai adaugam "gazul"

                Comment


                • asa cum explica si in clip cele pe gaz-ulei revin la "pozitia initiala" dupa ce au fost supuse presiunii.datorita gazului.
                  sigur ca se poate nenea sa se inlocuiasca si la cele pe gaz-ulei dar in cazul asta nu vor mai reveni la "pozitia initiala".pentru ca se pierde gazul.si nu stiu daca sunt dispusi la asta
                  vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                  vand lampa adaptabila la torpedo

                  Comment


                  • Originally posted by willieff View Post
                    Salut! As vrea sa va cer parerea in legatura cu niste arcuri sport, am gasit niste h&r si niste amortizoare blisten b8, dar unul din amortizoare este curs. Ce parere aveti, sa iau arcurile h&r si amortizoare stock sau arcuri h&r si amortizoare bliesten (cu amortizorul dreapta-fata refacut)?
                    Stiu despre ce suspensie vorbesti si o recomand!

                    Comment


                    • Reglabila de clio http://www.loganclub.ro/forum/suspen..._2-t37035.html , a incercat-o careva in afara de colegul stefiPJJ, ce ziceti se merita, ca m-ar batea gandul sa incerc si eu o suspensie din asta..
                      Prestige Ph2 1.6 16V, 105 hp, Rouge de feu.

                      Comment


                      • Sunt multi care au avut reglabila de la ta-technics....cel mai apropiat de tine este userul cristi timidu din valcea.....http://www.loganclub.ro/forum/logane...ghlight=cristi
                        Last edited by Spooky; 9 December 2013, 14:35.
                        Vorba este de argint iar tacerea de aur.

                        Comment


                        • Salut, vreau sa imi cumpar niste arcuri sport si nu stiu ce sa aleg intre VOGTLAND si EIBACH ,ce imi recomandati ?
                          http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

                          Comment


                          • Am arcurile ce au fost la mine pe masina de vanzare, poate e vreun vizitator interesat!
                            detalii pe pm
                            MIR.ul Meu http://www.loganclub.ro/forum/cam_as...61.html?t=3761

                            Comment


                            • http://www.racelook.ro/Suspensii-rig...D::471817.html

                              Foloseste cineva suspensia asta?

                              Comment


                              • din ce scrie acolo, s-ar subintelege ca amortizoarele sunt kyb. nu este reglabila, deci costul este chiar mare. dupa gradul de coborare, pare a folosi arcuri eibach sau weitec (35mm) plus amortizoare "semisport" kyb. daca le cumperi separat ai cam 700 de lei arcurile + 1000 amortizoarele (am exagerat, gasesti si mai ieftin). deci mult adaos pentru nimic.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google