Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @VanDiesel-merci pt info...ca sa stiu la ce sa ma astept...
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by al!n View Post
      205\60\r15 e mai gros decat stock,205\55\r15 ar fi cat stock.
      este exact pe dos !
      Primul este mult mai aproape de stock +0.8%, al doilea are -3%
      Last edited by detail; 10 March 2009, 23:30.

      Comment


      • in iasi euromarket adica ionut lnc a schimbat arcurile sport cu 100 ron la topate 4 rotile..la un servis prin podul de fier...si a durat cam o ora..deci nu cum ai spus tu vandiesel 100 ron de roata ...la service mai de cartier e mai ieftin..normal ca la reprezentante e scump
        0.9 tce SL plus

        Comment


        • Salut,
          tin sa ii felicit pe toti care au postat aici, in special pe cei care si-au montat arcuri sport.
          Am citit aproape cele 22 de pagini si inca sunt un pic in ceata, as vrea si eu sa-mi montez niste arcuri sport dar cu amortizoare originale.
          Ce imi recomandati care sa mearga bine cu amortizoare originale,care sa nu topaie ca o broasca si care sa nu imi scoata rinichii atat mie cat si pasagerilor. Mentionez ca este masina cu care umblu zilnic, si cu care din cand in cand mai car si cate ceva.
          Multumesc anticipat,si nu ma injurati sau criticati prea rau.

          P.S nu am avut onoarea sa merg cu nici un logan cu suspensiile schimbate

          Comment


          • poai, sugestia mea, sau mai bine zis a tuturor de aici de pe thread...du-te la o intalnire la polivalenta intr-o sambata, si roaga-i pe colegi sa faca o tura cu tine prin parcare sa vezi cum se simte. In bucuresti au si amortizoare stock cu arcuri sport ( H&R si Weitec si Eibach ) si au si suspensie sport completa...
            intra pe threadul cu intalnirea din bucuresti si vb cu ei acolo, asa o sa-ti faci o parere despre fiecare suspensie in parte, si alegi pe urma...
            bafta
            Life is short...play more!
            http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

            Comment


            • Originally posted by iooon_cug View Post
              in iasi euromarket adica ionut lnc a schimbat arcurile sport cu 100 ron la topate 4 rotile..la un servis prin podul de fier...si a durat cam o ora..deci nu cum ai spus tu vandiesel 100 ron de roata ...la service mai de cartier e mai ieftin..normal ca la reprezentante e scump
              intotdeauna mi-am respectat masina si nu am dus-o la service de cartier a auzit numai de reprezentante si culmea ca nu am dus-o la reprezentanta dacia decat la prima revizie.
              prefer sa dau un ban in plus dar sa am si garantie;
              si exista si acel tarif de 80-100 lei pe roata. la reprezentante si fara cunostinte
              "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

              Comment


              • eu tot la reprezentanta dacia am fost, amortizoare + arcuri schimbate 105 lei, plus ca am garantie la amortizoare ca le-am schimbat intr-un service autorizat si la arcuri la fel
                poate la noi, nu in capitala, e mai ieftin...stiu io...
                Life is short...play more!
                http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                Comment


                • Azi am simtit-o prima data cum a topait pe curba! Veneam pe Splaiul Unirii dinspre pasajul Marasesti catre Timpuri Noi si am luat curba aia cu 80 km/h. In curba, bineinteles ca era o gura de canal care se stie ca e putin mai jos decat soseaua. Atentie ca nu-i de joaca!
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • ce arcuri ai??

                    nu mai da "quote" la ultimul post!
                    Last edited by Seba; 12 March 2009, 10:55.
                    http://www.loganclub.ro/forum/loganu...am-t11058.html

                    Comment


                    • Eibach....
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Gata oameni buni,inca o masina cu arcuri weitec a aparut pe soselele tarii.Avem de asemenea cauciuce noi Bridgestone si jenti wolfrace matrix.Ca prima impresie,masina arata foarte bine,se asaza excelent,cam se simte orice denivelare,dar pana se asaza arcurile,mai dureaza putzin.orisicum,in doar cateva or,cat m-am dat cu masina prin oras,a iesit masina in evidenta,uitandu-ma cum majoritatea soferilor,mai ales la semafor,isi intorceau capul sa se uite..Poze,pe sapt viitoare,ca sa prezint dovada

                        Comment


                        • Bravo Cezar, sa stai pe ele cu placere. Primele zile sunt un pic mai ciudate, pana te obisnuiesti cu noua suspensie. Dupa aia o sa zici ca nu te mai intorci pentru nimic in lume la suspensia stock.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Am o problema cu noile arcuri si nu stiu care sa fie cauza.La denivelari aud scartieli pe fata mai ales pe dreapta indiferent de persoanele din masina iar pe spate numai din cand in cat.Este o scartaiala ciudata si nu stiu cu ce sa fac legatura.Ce sa fie oare?Sa nu fi montat arcurile bine mecanici?Sau "asa face toate"?
                            Oare dupa ce se mai lasa arcurile dispare acest zgomot, sau ar fi bine sa ma uit sub masina sa vad ce e pe acolo?Multumesc

                            Comment


                            • verifica amortizoarele...
                              sigpic

                              Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                              Comment


                              • Boss au 36.000 asa de repede , desi la astea ma gandeam si eu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google