Suspensie Sport, De Care Si De Ce?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by xew View Post
    Cred ca primul "i" e de vina.
    tot aia inseamna in ambele cazuri...
    cine stie latina stie ce vreau sa zic
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • Originally posted by mdaniel2x View Post
      Are cineva montat kitul de suspensie VOGTLAND ? si aici vb de amortizoare + arcuri. M-ar interesa sa stiu cat de rigida este masina cu acest kit.

      Merci
      Eu am arcurile doar (inca) si sunt OK nici prea nici foarte foarte acuma probabil ca si cu arcurile masina are sa fie putin mai rigida, dar tot merita fata de stock

      Comment


      • am decis, vreau arcuri sport.
        acuma dilema la care astept sugesti
        cat sa cobor masina: 3/ 3,5/ 4/ 4.5
        mentionez ca am cauciucurile marimea originala 185/65/15
        astept pareri pro si contra, poate ma decid mai usor
        mersi la toata lumea anticipat
        Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

        Comment


        • o luam de la capat s-a mai scris..s-au pus si poze cum arata coborata..e si un poll ...
          daca o vrei aruncata tare opteaza ptr HR, aprox 170 euro; insa e ceva mai rigida
          daca doresti coborata dar si putin confort opteaza pentru eibach, acelasi pret...

          oricum indiferent de alegere, se merita...
          "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

          Comment


          • la cauciucurile si jantele mele 185/65/15 ce recomandati
            Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

            Comment


            • Daca vrei confort dar in acelasi timp si o tinuta mai buna pe sosea lasa dimenstiunea anvelopelor 185/65/15 si pune arcuri Eibach. Daca vrei altceva... asta numai tu stii. Cel mai bine e sa-i tragi de maneca pe colegii de forum care au diferite arcuri si anvelope sa te dea o tura. In felul asta o sa stii exact ce ti se potriveste cel mai bine. Bafta.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Originally posted by vyp75 View Post
                la cauciucurile si jantele mele 185/65/15 ce recomandati
                weitec recomandam ... 139 euro ... da`mi un pm cu adresa unde le vrei livrate si in max 2 zile le ai.
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • Am si eu o intrebare catre cei care au si arcuri si amortizoare sport:La voi se simte cum masina copiaza fiecare pietricica denivelare sau gaura din asfalt?Si inca o chestie am observat ca la acele limitatoare de viteaza daca trec usor amortizoru nu are nici nu fel de cursa,practic masina e impietrita.
                  Eu nu am amortizoare sport ci le am pe cele stock scurtate si inatrite si arcuri de pe alta masina si ma gandesc ca ceva nu e inregula cu ele.
                  AG 16 Y M A

                  Comment


                  • cristi xp
                    pentru mine 225/45 r 17 care varianta o recomanzi?
                    merci.

                    Originally posted by Cristi_Xp View Post
                    weitec recomandam ... 139 euro ... da`mi un pm cu adresa unde le vrei livrate si in max 2 zile le ai.
                    dar pentru mine 225/45 r 17 care varianta o recomanzi si cat costa.
                    merci frumos.
                    Last edited by PWR; 14 June 2009, 16:48. Reason: Automerged Doublepost
                    beat me if you can !!!

                    Comment


                    • pt inceput weitec...
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • buna, tocmai am devenit si eu posesorul unui set de H&R si le-am montat.
                        masina e mai rigida, am mers numai in oras si incep sa ma obisnuiesc.
                        am sa revin cu poze si cu masura sa vad cat a coborat masina
                        Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                        Comment


                        • eu weitec recomand tuturor de la cristi daca nu va considerati piloti, h&r sunt excelente dar un pic mai dure, dintre toate weitec mi s-au parut cele mai bune in raport confort (aici ma refer si la garda sol) - stabilitate
                          sigpicMy ride

                          Comment


                          • io vreau Eibach dar de unde sa le iau si la ce pret sunt?
                            beat me if you can !!!

                            Comment


                            • eibach de la racing nick ... te-am sunat acu cateva zile dar mi-ai respins....
                              poti opta pentru weitec la 139 euro ...care coboara tot atat.
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • Pentru inceput sunt ok arcurile de mai jos pe amortizoarele stock ? Este prima modificare notabila , vreu sa le tin un an maxim doi dar nu cred.... Am si alte solutii ?

                                http://www.***********.ro/lt/items/v...ri_tuning.html

                                Am doar 18 ani , mai am o masina in fam ... cred ca ati prins ideea nu muncesc , loganul vin cam a2a masina deci... ceva ieftin si ok pentru mine ca incepator...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google