Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut

    mar1u5 vad la profil ca esti din petrosani , mergi la Florin Buzz sau la baietii de la llumar ca ei se ocupa in petrosani
    HD-87-DLR

    Comment


    • am si eu nevoie de sustinere. maine ma apuc sa dau ceasurile jos si sa le schimb ledurile. cine imi da si mie un pm cu nr de tel sa am si eu unde sa sun in caz ca dau de belea. va multumesc anticipat celor ce se vor oferi.

      - serigrafie pentru ceasuri alta decat cea neagra sau alba de prestige (alba) de unde pot sa iau ? nu amgasit pe nicaieri. multumesc inca odata

      Comment


      • are cineva idee daca se poate schimba tot tabloil cu ceasurile de bord ? pentru a inlocui indicatoarele de temperatura si benzina ( status bar ) cu unele analog cu ace indicatoare.

        Comment


        • Ai in pm oarece sfaturi si incurajari.

          Comment


          • valpo este un om de nota 10. rar mai intalnesti asa oameni.

            Comment


            • cauta pe google zextar si ai sa gasesti ce vrei.
              cam 150 ron cu totul

              Comment


              • Sunteti mult off-topic. Aici ar trebui sa se discute strict despre partea tehnica a subiectului - luminte colorate bord.
                Oferte de servicii, preturi, etc - mutati-va la bursa.
                GL-22-TOF

                Comment


                • Am o intrebare.Cu ceva posturi in urma am scris ca am reusit sa fac liniute rosii la 30,50,130 avand led-uri albe in spate si colorat pe spate folia,dar se vad urat urmele de marker.Am mai vorbit cu cineva de aici de pe forum si mi-a spus ca el pune toate led-urile albastre iar pe folie da cu ceva cerneala serigrafica rosie pe spate.Unde pot sa gasesc cerneala deasta?Se lumineaza perfect rosu ala chiar daca ii luminat de led-uri albastre.
                  Cumpar volan de Duster

                  Comment


                  • Cerneala serigrafica gasesti la firmele de publicitate care fac imprimari serigrafice sau la tipografie.Nu cred ca daca pui led Albastru si vopsesti cu Rosu folia o sa lumineze rosu ci mai degraba un violet.
                    sigpic
                    Oglinzi MCV / Led Tuning / Activari functii LOGAN / HIDXenon / Leduri SMD / Accesorii Audio / ...

                    Comment


                    • Daca dau cu maker normal,sau unul cu vopsea, rosu nu se vede deloc ,daca luminez cu albastru,dar Soran mi-a zis ca el foloseste cerneala serigrafica si pun numai led-uri albastre in spate.Uite poze facute de NYT.Si cu el am vorbit si mi-a zis ca Dsign i-a pus numai led-uri albastre,dar rosu de vede bine,si cred ca-i cerneala serigrafica cum mi-a zis Soran,doar ei fac aceeasi treaba si stiu ce si cum
                      Attached Files
                      Cumpar volan de Duster

                      Comment


                      • Indiferent ce folosesti pentru filtru de culoare nu o sa poti face sa se vada un rosu asa aprins din lumina albastra. Poti incerca pe orice alt material (sa nu strici folia) sa vezi ca este optic imposibil.
                        Ori sunt leduri albe si folia este "colorata" sau sunt 2 leduri albastre si unul rosu.
                        GL-22-TOF

                        Comment


                        • Iti spun ce mi-a zis userul NYT.El si-a facut bordu la Dsign si o zis ca i-o pus led-uri albastre si pe spate o dat cu un maker BIG,da sigur era cerneala de care zice Soran, in markerul ala.Numai asa imi explic.Stiu,ca optic e imposibil,dar poate vopseaua aia..nu stiu cum sa zic.Uita-te la un bord de VW ca are numai led-uri albastre dar se vede si zona rosie si tot.Desi la VW folia e vopsita pe exterior ca folia de Prestige de ex,la vw se vede cu lumina albastra iar la noi nu.Poate e alta vopsea.
                          Cumpar volan de Duster

                          Comment


                          • imi cer scuze daca sunt offtopic...poate ma puteti ajuta.vreau sa-mi schimb lumina de la butoane din consola centrala cu leduri.imi puteti spune ce tip de led sa pun si ce rezistenta? multumesc.
                            sigpicLogan-Club-Ploiesti

                            Comment


                            • as dori sa stiu cate leduri imi trebuiesc sa schimb culoarea ceasurilor,fara consola

                              Comment


                              • bogdan BOG - ai nevoie de minim 8 PLCC-uri (daca ai bord "economic" cu 4buc. la afisaj si cate 2 buc. la ace) sau maxim 16 (combinate) daca vrei si culori diferite.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google