Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pai fiindca sunt inseriate verifica daca sunt lipite bine. Mai mult ca sigur unul nu este lipit bine si atunci nu functioneaza.

    Comment


    • Ori nu este lipit bine ori ai tinut prea mult letconul si s-a ars un led. Verifica-le cu un mutimetru.
      I HAVE A !sigpic
      fara linkuri externe in semnatura

      Comment


      • Doamne! Cat de nebun sa fi sa-ti maltratezi masina in halul asta? Si apoi o sa te miri cand iti ia foc bordul.
        Scuze! Nu m-am putut abtine.

        Comment


        • Fiecare zice ce vrea. Imi pare rau ca-ti spun, avand in vedere varste ta, dar daca studiai putin, nu mai comentai astfel. In primul rand Led-urile sunt alimentate cu 5 V semnal PWM (daca sti ce-i ala), deci imposibil scurt circuit. Pe bordul asta au fost facute mai multi montaje, inclusiv un modul pentru a nu se mai reseta computerul de bord. Au fost montate mai multe randuri de led-uri.
          Last edited by adicata2003; 18 March 2013, 00:18.

          Comment


          • Da bre, dar se vede ca si cum ai intervenit cu ciocanul de lipit conducte de cupru de calorifer. O statie de lipit mai fina n-aveai si tu ?
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by adicata2003 View Post
              Azi am reusit si eu sa fac sa se vada acele rosii. Acele sint albe , dar luminate cu leduri smd rosii.
              Am vazut ca ai aprin in bord becul de la centura ?cum ai activat aceasta functie ?Multumesc
              http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

              Comment


              • Originally posted by dsign View Post
                Da bre, dar se vede ca si cum ai intervenit cu ciocanul de lipit conducte de cupru de calorifer. O statie de lipit mai fina n-aveai si tu ?
                Daca eram electronist, aveam. Am lipit ci pistolul.

                Originally posted by danielriz View Post
                Am vazut ca ai aprin in bord becul de la centura ?cum ai activat aceasta functie ?Multumesc
                Am montat priza de Cielo. Am tras fir de informatie viteza pentru UCH. Am lipit led si rezisyenta pe placa. Am activat functia cu testerul, si iata rezultatul.
                Last edited by adicata2003; 18 March 2013, 16:26. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Foarte tare,am sa fac si eu,poate iti mai cer niste detalIi.stima
                  http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                  Comment


                  • Cu mare placere. La mine peste 7 km/h daca nu pun centura, începe sa sune.

                    Comment


                    • cineva din targoviste care schimba luminile pe bord?

                      Este vreunul din Targoviste care face asa ceva? Sau stiti vreun service p-aici? daca nu, ma poate ajuta vreunul- adica sa ii trimit ceasurile sau cumva? M-ar interesa si cat costa - macar aproximativ

                      Comment


                      • Daca unii pe la inceputul thead-ului (2004) cereau informatii despre modificari bord si le primeau, iar acum in 2013 iti spun ca "Meseria nu se vinde, darmite s-o mai dai si pe gratis, pe mail ;)", am zis hai sa incerc sa intreb si eu ceva:

                        la loganul meu ph2 laureate (din oct 2008) mi-am schimat ledurile la turometru si vitezometru din portocalii in albe, cu speranta ca acele sa "devina" rosii... acuma ori culoarea lor din fabrica nu este un rosu curat, ori e nevoie sa le luminez cu cate un led rosu suplimentar, pentru ca in situatia actuala au un aspect de rosu decolorat/spalacit/sters, mult mai deschise la baza si prea inchise la culoare spre varf.

                        Insa am vazut la alti membri niste ace rosii cu adevarat si foarte faine..., iar intrebarea era care este solutia ca sa obtin si eu asa ceva... cele de cumparat sunt mai rosii decat cele originale de laureate/prestige? sau le vopsesc pe astea ce le am? sincer n-as mai folosi un led suplimentar, dar daca-i musai...

                        ... ca e pacat de lumina aia alba bestiala care am obtinut-o la cadrane

                        In speranta ca nu mai primesc inca un sut in fund... desi ar fi totusi un pas inainte nu???
                        Va multumesc!

                        Comment


                        • Si la mine am facut asa ceva si singura solutie sa fie rosu intens a fost sa pun un led rosu suplimentar la ace(tot ace de prestige am),cu izolarea acestora de rigoare.La mine acele se aprind odata cu display-ul(am tras fire de la mufa principala care alimenteaza si display-ul.)
                          KISS ,1.6 mpi , 90 de gloabe ... inviorate

                          Comment


                          • Recomand vopsirea acelor rosii ...
                            http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                            Comment


                            • daniele nu este nevoie. uite ce iese daca pui un smd bun. totul este sa pui al 4-lea smd sau al 3-lea (e vorba de modelul masinii-ph1 sau ph2). deci trebuie sa tragi fire separate pentru ace.
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google