Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am luat gordak 952 a. multumesc de sfat

    Comment


    • Ceasurile mele lucrate de Soran(Daciashop).
      Attached Files

      Comment


      • Salut, vin si eu cu o intrebare.De 2 zile nu se mai aprind ledurile de la turometru.Care ar putea fi problema tinand cont ca acul se aprinde si restul ledurilor..

        Comment


        • daca le ai schimbate probabil s-au ars astea sau contact imperfect -lipituri nasoale

          Comment


          • Eu cred ca 100% le ai schimbate, deoarece nu ar avea cum sa se aprinda doar acul si ceasurile nu, ai led separat pentru ace, iar ledurile de la turometru au una din problemele enumerate de colegl nostru Romeo. Iar daca nu le-ai schimbat tu ... nu ai de cat sa ii dai in cap la cel care ti-a facut ,,lucrarea``.

            Comment


            • @ Toorop, neaparat sa-i dea in cap?
              Dar de ce sa nu sune si sa vorbeasca civilizat, sa rezolve situatia?
              Asa rezolvi tu daca vanzatoarea de la magazin ti-a dat salam expirat? Ii dai in cap cu el?

              Atitudine pur romaneasca, de coltul blocului din suburbie!
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • Asa e domnule, imi cer scuze pentru exprimarea mea.
                Sper sa rezolve problema colegul nostru cat mai omenesc.
                Pana la urma greselile sunt normale si omenesti, doar ca trebuie sa si invatam ceva din ele.
                Last edited by Toorop; 22 June 2014, 13:21. Reason: Completare post.

                Comment


                • Asta este atitudinea corecta. Bravos.

                  Ma ofer sa repar bordul colegului gratis!
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • Bravo dsign :-) arata ca se poate ajuta un om la ananghie si gratuit .Altii numai la bani se gandesc

                    Comment


                    • Originally posted by dsign View Post
                      Asta este atitudinea corecta. Bravos.

                      Ma ofer sa repar bordul colegului gratis!
                      Respect domnule! sa ne spuneti si noua cand rezolvati problema daca binevoiti, desigur. O duminica placuta, cea mai ramas din ea.

                      Comment


                      • Originally posted by Toorop View Post
                        Eu cred ca 100% le ai schimbate, deoarece nu ar avea cum sa se aprinda doar acul si ceasurile nu, ai led separat pentru ace, iar ledurile de la turometru au una din problemele enumerate de colegl nostru Romeo. Iar daca nu le-ai schimbat tu ... nu ai de cat sa ii dai in cap la cel care ti-a facut ,,lucrarea``.
                        el si-a facut lucrarea.(a facut destule borduri,deci stie sa lipeasca).gabonz cauta-ma pe mes.nu de alta dar mai mult ca sigur ai luat smd-urile de la mine.

                        Comment


                        • 1.Multumesc frumos Dsign pentru "oferta" )
                          2.Da, le am schimbate si sunt schimbate de mine.
                          3.Oricum tot la schimbatul lor ajungeam, dar era putin dubios faptul ca acul se aprinde care are lumina luata de la ledul de sus si celelalte 2 (stanga-dreapta) sa nu mai mearga brusc nici unul si asta doar la turometru.

                          Oricum multumesc pentru ajutor.

                          Comment


                          • Salut! In Constanta stiti unde as putea modifica luminile din bord si consola?

                            Comment


                            • Salut. Mi-am schimbat si eu LED-urile in ceasuri, totul bine, dar nu pot sa fac separatorul de culori, de la o anumita turatie sa fie rosu
                              Am incercat cu mai multe materiale, punandu-le intre LED-ul rosu si cel albastru dar tot se amesteca culorile.
                              Am sa pun niste poze ca sa vedeti.
                              Imi poate explica cineva si mie cum pot face separarea culorilor?





                              Multumesc!

                              Comment


                              • norocul tau ca m-ai prins cu ceasurile pe masa.uite poze.ledul rosu ar fi indicat sa-l muti cam la 1 cm de axul acului. si de ce nu ai facut si acele alta culoare daca tot te-ai apucat de modificari ?
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google