Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Monteaza placa pe masina si dai alimentare (un contact, o pozitie) si apoi verifici cu aparatul de masura (multimetru) cum circula curentul pe placa (cum sunt polaritatile).

    Comment


    • nu am aparat.... si sunt sub novice in domeniul asta, ma pricep in schimb la copy paste... ;)

      Comment


      • Nu mai retin exact, dar parca aveau un semn pe placa in dreptul polaritatii cu minus. Stiu ca eu am masurat cu aparatul sa vad polaritatea si am sesizat ca are si un semn placa. Poate gasesti totusi un coleg/amic care sa te ajute putin cu electronica.

        Comment


        • Nu e trecuta polaritatea, dar parca e la fel ca la Ph1, doar ca sunt mai putine leduri.
          GL-22-TOF

          Comment


          • Originally posted by danic View Post
            Buna, am facut o eroare de amator, nu am mai schimbat niciodata, ledurile la un logan PH2, ca un dobitoc, am dat ledurile jos, fara sa ma gandesc ,ca nu e notata in nici un fel polaritatea...acum nu mai stiu , pe google, nu am gasit o poza clara, sa-mi dau seama, multumesc anticipat.
            alta data fa un semn cu markerul inainte sa le dezlipesti.poti sa dezlipesti si rezistentele de de la al 3-lea smd si pui si acolo smd daca vrei sa fie mai puternica lumina sau ala il faci pentru ace.acolo ai plusul in dreapta la turometru si plusul in stanga la vitezometru

            Comment


            • au uitat ce era mai important-poza
              Attached Files

              Comment


              • ma poate ajuta cineva. cum leg un dimmer pe luminile din bord ?
                sigpicFGA-ul meu ... http://www.loganclub.ro/forum/tr_93_...9.html?t=25709

                Comment


                • Originally posted by gaboneygg View Post
                  au uitat ce era mai important-poza
                  ___________________________


                  Merci muuult de tot.
                  Nu stiu, dar la cel care i-am schimbat, erau exact invers, asta daca iti vine sa crezi..... pun si poze daca vrei. ;) sa mor daca mai inteleg ceva....

                  Comment


                  • Daca ai scos ledurile, nu se poate masura pe placa, pt ca ledurile sunt inseriate doua cate doua.

                    Cei care simtiti ca nu va pricepeti suficient, de ce va bagati? Poate ardeti procesorul placii, sa vedeti atunci scandal
                    _
                    B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                    sigpic

                    Comment


                    • design, clar ca sunt sub amator, dar si asa am schimbat ledurile, la zeci de loganuri in TM si nu am avut nici o problema, dupa mine e ce-a mai banala operatie, sa inlocuiesti ceva. dar eram setat, ca pe placa, sa fie indicata polaritatea...pur si simplu nu am observat, decat dupa ce le-am dat jos, de aici m-am pierdut, de aceea am cerut ajutor pe care l-am primit.

                      Comment


                      • Salutare! Am si eu o mica problema... Am desfacut bord-ul masinii sa schimb led-urile si fara sa vreau, am scos acele invers si dupa am realizat ca le-am scos prost. Ce poate sa pateasca placa? Precizez ca este o placa veche si vreau doar sa fac un test deci nu e mare problema daca nu mai merge. Dar ce i se poate intampla?

                        Comment


                        • nimic.ai noroc ca acele la logan nu se intepenesc,dar cauta sa le scoti in sensul invers acelor de casornic.si la montaj la fel .de fapt se baga putin,pe urma se calibreaza si pe urma il impingi definitiv

                          Comment


                          • Bun, mersi frumos. Am schimbat led-urile. Astazi o sa testez sa vad daca merg. bafta

                            Comment


                            • salutare tuturor, ce parere aveti ? nu i definitivat e de proba

                              Comment


                              • acestea sunt pozele, a trebuit sa te tai ca sa le pot incarca....
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google