Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Exact, sunt leduri smd de aprox 3V, le schimbi cu altele, de culoarea dorita.
    Oricum, voltajul ledurilor difera putin in functie de culoare, dar nu ai de ce sa-ti faci griji, nu este nici o problema.
    GL-22-TOF

    Comment


    • Multumesc!
      Deci trebuie doar leduri de care vreau eu. Nu stiam, adica nu am inteles bine deoarece la celelalte (la butoane) am pus rezistente de 1K in serie.

      Comment


      • recomandare statie de lipit cu temperatura reglabila
        Logan by Renault Pure Blood
        Nothing beats Low Cost

        Comment


        • Nu prea e recomandat, sa iti tot demontezi bordul doar de dragul de a schimba culoarea la ceasuri. O sa te pricopsesti cu multi "greierasi". Asta nu depinde de cine iti schimba ledurile.

          Comment


          • Ba depinde si de cine il demonteaza si il pune la loc. Am demontat saracele ceasuri de le-am pierdut sirul si culmea, inca nu scartaie / zdrangane / trosneste nimic.
            GL-22-TOF

            Comment


            • Originally posted by danielliviu View Post
              Ba depinde si de cine il demonteaza si il pune la loc. Am demontat saracele ceasuri de le-am pierdut sirul si culmea, inca nu scartaie / zdrangane / trosneste nimic.
              Corect,nici eu nu am avut probleme de genul asta.Scartaitul si zdranganintul in bord sunt din alte cauze si nu au legatura cu demontatul ceasurilor de bord.
              sigpic
              Oglinzi MCV / Led Tuning / Activari functii LOGAN / HIDXenon / Leduri SMD / Accesorii Audio / ...

              Comment


              • nu mai trebuie rezistentele de 1k. sunt deja pe placa. se inlocuiesc doar led-urile. daca citeai primele 2-3 pagini...
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • care ma ajuta cu un scan la serigrafia de prestige ?
                  Logan by Renault Pure Blood
                  Nothing beats Low Cost

                  Comment


                  • am s io o intrebare???
                    am facut un mic scur la cd_plaier s nu imi mai merge kilometraju.....pot s il repar sau tre s schimb tot bordu'?????pls ast rasp

                    Comment


                    • Scoate in prima faza cd-ul de pe masina si vezi daca iti merge kilometrajul.Daca nu iti merge este cam rau ca semanului viteza vehicol vine din ECU (calculatorul de motor) trece prin casetofon la modelel pana in 2006 si merge in ceasul de bord.
                      sigpic
                      Oglinzi MCV / Led Tuning / Activari functii LOGAN / HIDXenon / Leduri SMD / Accesorii Audio / ...

                      Comment


                      • in primul rand verifica sigurantele in bord!

                        Comment


                        • Schimbare culoare lumini in functie de turatie

                          Am cautat pe acest thread si nu am gasit nimic despre asa ceva, s-a mai discutat despre schimbarea culorii in functie de turatie?
                          Eu am cateva idei dar asta inseamna sa o iau pe incercate.
                          POate cineva sa ma indrume pe unde s-a mai discutat de asa ceva?
                          Sau sa imi dea cateva idei cum s-ar putea face?
                          Multumesc

                          Comment


                          • se pot realiza sectoare luminate in culori diferite,functie de turatie dar si schimbarea graduala aculorii acului indicator functie de pozitia lui la un moment dat.

                            se pot realiza sectoare luminate in culori diferite,functie de turatie dar si schimbarea graduala a culorii acului indicator functie de pozitia lui la un moment dat.
                            Last edited by flytomefly; 5 October 2009, 08:13. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Uite aici pe cineva care si-a facut acul sa lumineze in funtie de turatie. Se poate face si iluminatul ceasurilor pe sectoare sau totul la fel, dar sa se schimbe in funtie de turatie / viteza. Dar sunt motaje electronice care trebuie sa citeasca niste impulsuri (viteza sau turatie) si in functie de ce se doreste, sa alimenteze ledurile smd RGB in functie de culoarea dorita.
                              Electronisti - o noua provocare. Se baga cineva la asa ceva?
                              GL-22-TOF

                              Comment


                              • http://www.youtube.com/watch?v=1Wnu7OFZ0hQ Si-a facut cineva pe un VW exact cum vrea M.V.P. ..e ceva de munca dar arata bine.Se gasesc si alte video-uri din timpul lucrarilor la bord.
                                Cumpar volan de Duster

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google