Schimbare Culoare BORD

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am explicat eu, s-au pus si poze. citeste cu rabdare toate topicurile de schimbare culoare bord.
    pe scurt, se taie circuitul cu un cutter sub axul mpp si se insereaza un led in circuit. simplu...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • Eu dupa ce inseriez al patrulea led micsorez si rezistentele de polarizare ca sa nu scada intensitatea luminii ledurilor.Rezistentele sunt cele maronii lipite pe placa
      Attached Files
      Captain of the black pearl

      Comment


      • salutare, in primul rand sarbatori fericite tuturor
        giurisici fabian: ai putea sa faci o poza in care sa marchezi rezistentele care trebuiesc schimbate si ce rezistente pun in loc ( cati Ω ) ?

        Comment


        • rezistentele inseriate cu diodele led urmaresc *(sunt mai multe, daca era una da!) traseul circuitul.
          Fa un efort si nu mai macelari limba romana. Merci!
          Last edited by andy_x3m; 4 January 2010, 22:04.
          Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

          Comment


          • nici mie nu-mi place cum arata cu ceasurile cu plasma. schimbarea ledurilor mi se pare ceva care arata mult mai "natural". pot fi si plasme mai frumoase, dar optiunea mea este tot spre leduri.

            bordul meu:
            DSC06006.jpg DSC06143.jpg
            DSC06110.jpg DSC06034.jpg
            DSC06023.jpg
            sigpic

            Comment


            • tdan tu ti-ai schimbar ledurile sau tea ajutat cineva?Vreau si eu sa-mi fac exact ca tine,la schimbarea ledurilor m-as descurca,dar nu stiu la portiunea de la 5000-7000 cum de ti-a iesit rosu???am incercat si eu pe o serigrafie de teste,am colorat portiunea aceea cu marker dar nu mi-a iesit,crezi ca ma poti ajuta cu niste sfaturi?sau oricine doreste sa-mi ofere o informatie i-as multumi.

              Comment


              • pentru intrebari si sfaturi despre aceasta problema, intreaba-l pe ssilvviu in linkul de mai jos:
                sigpic

                Comment


                • super bordul tau. bun gust.

                  cu toate ca display-ul mergea tot o culoare ce ai deja la ceasuri (albastru sau rosu) parere mea

                  apropo are cineva idee se poate lumina si marginea ceasurilor (marginea aceea subtire care la ph1 e argintie iar la ph2 o linie fina de crom)



                  Originally posted by tdan08 View Post
                  nici mie nu-mi place cum arata cu ceasurile cu plasma. schimbarea ledurilor mi se pare ceva care arata mult mai "natural". pot fi si plasme mai frumoase, dar optiunea mea este tot spre leduri.

                  bordul meu:
                  [ATTACH]140931[/ATTACH] [ATTACH]140932[/ATTACH]
                  [ATTACH]140933[/ATTACH] [ATTACH]140934[/ATTACH]
                  [ATTACH]140935[/ATTACH]
                  From Miami 2 Ibiza
                  Voucher
                  http://i39.tinypic.com/302s7zr.png

                  Comment


                  • atunci cand intorci una dintre folii sa ai un displai negativ,cum reusiti sa-l faceti fara sa va apara urmele acelea de la numere atunci cand este aprins bordul???

                    Comment


                    • Salut!
                      Am si eu o intrebare. Am inteles ca ledurile sunt inseriate doua cate doua. Se pot monta inca doua leduri in paralel cu ledurile existente? Adica de exemplu la turometru cele doua leduri de langa ac, stanga-dreapta sunt in serie si vreau sa mai montez inca o serie de doua, adica la fiecare led sa mai pun inca unul. Intrebarea este daca se poate si daca merg rezistentele de pe placa?

                      Comment


                      • Originally posted by uratzelul_flo View Post
                        atunci cand intorci una dintre folii sa ai un displai negativ,cum reusiti sa-l faceti fara sa va apara urmele acelea de la numere atunci cand este aprins bordul???
                        Pai daca bordul e fabricat pina in 2008 nu poti, daca e fabricat dupa 2008 nu o sa apara, difera putin folia si displayul, sau poti cumpara direct ecran pe negativ (Atentie si la ecranul negativ original iluminarea albastra tot trece prin el si apar celebrele 8-uri).

                        Comment


                        • Si de unde iei ecran pe negativ? Cat costa?

                          Comment


                          • am reusit sa-mi schimb si eu ledurile de la ceas,a durat cam 3 ore,cu display pe negativ, ledurile fiind luate de la ledshop de pe net.Sper sa va placa


                            La mp3 balaupunkt de pe logan stie cineva daca se poate schimba si culoarea afisajului?multumesc
                            Attached Files

                            Comment


                            • De aici.



                              Eu l-am luat si sunt f multumit.

                              Comment


                              • Originally posted by uratzelul_flo View Post
                                La mp3 balaupunkt de pe logan stie cineva daca se poate schimba si culoarea afisajului?multumesc
                                Bineinteles ca se poate .
                                Attached Files
                                Captain of the black pearl

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google