Xenon Cu Lupa Sau Xenon H4?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deci sa iau slim ? ...
    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

    Comment


    • Ar fi mai indicat...si am uitat sa spun ca cele normale poti sa ai surpriza sa constati ca nu sunt asa bine stabilizate si iti palpaie becurile...nu e deranjant dar se vede...
      sigpic

      Comment


      • Cele slim sunt ceva mai scumpe decat cele normale, dar mai bune (mai ales la diesel unde e spatiu foarte restrans pentru balast-uri ); aici depinde si de banii de care dispui sa-i dai ... mai fa un studiu de piata nu te grabi ... bafta :-)
        http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

        Comment


        • ieri am montat si eu bixenon ... sunt fooarte multumit de ele ! am ales h4-bixenon slim 6000k ... imediat dupa ce le-am pus am fost si le-am si reglat ! ... dar tot pare ca deranjeaza putin la ochi
          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

          Comment


          • Salut, h4-bixenon 4300k 35W e mai ok pt far fara lupa? adica sa nu orbesc pe ceilalti ,plus din filmuletele vazute par a fi si mai odinitoare la un drum lung avand o lumina mai apropiata de cea naturala. Ma intereseaza sa vad bine nu de fite...

            Comment


            • Mi-am cumparat si eu un kit de lupe bixenon de la un baiat pe care mi l-a recomandat cineva de pe forum,marin_tm,parca asa era nickname-u.Problema e ca nu sunt ca celelalte,cum sun pe bluexenon.Au un fel de..nu stiu cum sa-i zic,o sa vedeti in poze.Vreau sa stiu daca sunt bune,e ceva de ele.Tipu care mi le-a trimis mi-a spus ca de 2 luni au aparut si sunt nu stiu ce generatia a 3a si ca a mai montat pe logan.Astept ceva pareri.
              Attached Files
              Cumpar volan de Duster

              Comment


              • Au un fel de ce?

                Cat te-au costat astea?
                sigpic

                Comment


                • Nu-s ca cele normale,zici ca ai un gat,cum are cobra,adica lupa dupa vine asa..ca nu stiu cum sa-ti explic.Uita-te ca sigur observi diferenta.Au fost 550.
                  Cumpar volan de Duster

                  Comment


                  • soboBN monteaza-le, si o sa vezi ca merita investitia! eu le am din februarie si sunt foarte multumit de ele si nici nu deranjez pe nimeni la ochi. bafta la montat!
                    Powered by LSS
                    http://img444.imageshack.us/img444/7...c127494gif.jpg

                    Comment


                    • Stiu,dar a tale nu sunt ca ale mele.Deaia intrebam eu.
                      Cumpar volan de Duster

                      Comment


                      • Originally posted by god View Post
                        Balasturile sunt super ok in schimb unui bec ii murise subit faza scurta acum 1 luna(mergea doar faza lunga) dar s-a rezolvat pe garantie-oricum se gasesc separat doar becuri in caz de nevoie la ~50-70 RON/bucata ceea ce este acceptabil.

                        nu inteleg cum murise faza scurta ...cea lunga functiona ?...din cate stiu e un singur bec cu un singur filament deci daca nu se aprindea una nici cealalta nu avea cum sa funtioneze ...

                        faza lunga e actionata de o bobina ce trage becul un pic in spate ...
                        "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                        Comment


                        • mc_alienu ti-as fi aratat atunci live cu cea mai mare placere dar acum nu sunt decat vorbe ca nu am stat atunci la momentul respectiv sa fac vreo poza sau ceva sa dovedesc dar asa s-a intamplat.
                          Sincer nu stiu cum este becul facut dar aia patisem...scurta era moarta, faza lunga ok.
                          De pe la jumatatea lui iulie le-am dat jos de pe masina si momentan stau in cutia lor in dulap...ma mai gandesc daca revin la ele sau nu.
                          Din punct de vedere al cantitatii luminii, plang dupa ele de fiecare data cand e noapte si merg cu masina...becurile normale H4 cu halogen sunt varza(d'alea simple, nu extreme, night vision sau altele).
                          ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                          Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                          Comment


                          • Mi-am montat ieri kit-ul bixenon(vezi poze mai sus),dar am o problema.Inca de la inceput,cine le-a montat a avut ceva dubii,in sensu ca eu aveam lupele ok,becurile ok,balasturile ok,dar controller-ele nu sunt la fel.Cel din dreapta cred ca-i cel bun,dar pe stanga e altfel,cu un pin mai putin.Dupa ce le-am pus sus,a fucntionat ok faza scurta,faza lunga,am mai dat cateva blituri si stanga,cel cu controller-ul diferit a ramas blocat pe lunga.Am pus farul din dreapta la controllerul din stanga si tot asa,ramane lunga blocata.Ce pot sa fac?Gasesc de cumparat controllere pt lupele astea?sau..nu stiu ce sa fac.Help!
                            Cumpar volan de Duster

                            Comment


                            • eu din cate stiu raman blocate pe faza lunga la fel ca majoritatea "bixenoanelor" din cauza ca in uch recunoaste bec ars pe faza lunga si nu mai da comanda de revenire ...
                              nu e problema se rezolva cu un releu pus pe faza lunga in loc de bec...
                              tu acum ai un soclu de bec liber daca nu ma insel... ca mufele le ai doar pentru o singura parte ... daca nu intelegi ceva dai pm si te ajut cu mai multe explicatii ...

                              ...
                              din cate vad eu in pozele de mai sus releul iti lipseste ...se poate folosi si o rezistenta doar ca se incalzeste ...
                              Last edited by mc_alienu; 5 September 2010, 20:34. Reason: Automerged Doublepost
                              "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                              Comment


                              • Mc_alien,farurile au mers ok ambele.Dupa cateva comutari faza scurta/lunga,farul din stanga a ramas pe lunga.Am pus farul din dreapta la controlerul din stanga si a ramas si ala pe lunga,dar a mers normal dupa ce l-am pus la locul lui,cu controllerul lui.Am o mufa in plus,dar nu stiu unde sa o conectez.O sa pun cateva poze sa vezi.Poate cine mi-a vandut kit-ul a incurcat ceva,pt ca firul de +(plus) de la o lupa trebuie sa fie mai scurt,iar celalalt lung,si la mine erau ambele lungi,iar un controller,cel bun,are 1 pin maimult.Daca da eroare UCH-ul,nu ar trebui sa ramana ambele pe lunga?..aaa..si inca ceva,omul care mi le-a vandut,a zis exact ce ai zis tu,ca trebuie puse rezistenta la unele loganuri,da nu ai zis ca am in pachet sau nu.Sper sa ma poti ajuta,sa o scot la capat,ca ii foarte deranjant sa mergi cu unu pe lunga,desi ii da in jos la minim,si din reglaju interior si din far.
                                Attached Files
                                Cumpar volan de Duster

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google