Montaj Lumină Pedalier

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Se gasesc la magazinele de bricolaj sau la basarabeni,in bazar.
    ubi concordia ibi victoria

    Comment


    • #92
      ..... si cand sta masina in soare vara risti sa se topeasca.
      Incearca mai bine cu un adeziv bun, gen poxipol.... sau cu banda dubluadeziva completata cu superglue.
      GL-22-TOF

      Comment


      • #93
        as vrea sa le leg la plafoniera sa se stinga si sa aprinda cand deschid usa...mi se pare mai comod....aveti idee cum sa le leg???numai bine!!!
        MY CLA

        Comment


        • #94
          vrei sa se aprinda individual cand deschizi o usa, sau sa se aprinda toate cand deshid o usa ?

          Comment


          • #95
            Originally posted by PrEsTiGe View Post
            as vrea sa le leg la plafoniera sa se stinga si sa aprinda cand deschid usa...mi se pare mai comod....aveti idee cum sa le leg???numai bine!!!
            ''''+'''' iei de plafoniera firui rosu si '''''- ''iei de la b40 pt usile fata si b30 la usile spate
            spor la treaba!

            Comment


            • #96
              sau daca vrei sa se aprinda individual, iei masa de la fiecare contactor in parte si + permanent de la plafoniera

              Comment


              • #97
                vreau sa se aprinda cand deschid oricare din usi....inclusiv portbagajul...se poate?
                MY CLA

                Comment


                • #98
                  da, iei masa de la contactorul din portbagaj si le legi intre ele

                  Comment


                  • #99
                    Contactorul de la portbagaj e legat oricum impreuna cu cele de la usile fata, si firul ajunge la UCH, pinul B40.
                    GL-22-TOF

                    Comment


                    • sincer nu am inteles cum sa fac...daca puteti face o poza sau ceva... eu le am legate si pe fata si pe spate impreuna un plus si un minus deci doar doua fire am...Multumesc!
                      MY CLA

                      Comment


                      • Originally posted by romeo-alex View Post
                        ''''+'''' iei de plafoniera firui rosu si '''''- ''iei de la b40 pt usile fata si b30 la usile spate
                        spor la treaba!
                        ti-am oferit un raspuns aici daca nu te pricepi sa legi 2 fire mergi la cineva sa-ti faca lucrarea;
                        contactorul de la portbagaj e legat in paralel cu usile din spate ;
                        deci + iei de plafoniera firul rosu si minus iei de la B30,b40 din uch

                        Comment


                        • am rezolvat....multumesc tuturor dar mai ales lui crististreulea am facut mai simplu... am legat direct pe firele de la plafoniera...ambele fire...
                          MY CLA

                          Comment


                          • am facut si eo ceva de genul ;) dar curent am de la priza

                            Comment


                            • wow! cat de intens se vede, nu mergi cu ele asa nu ? :-s
                              sigpic

                              Comment


                              • Salut ! Am intampinat si eu o problema care nu stiu de la ce e ... Am montat 4 benzi cu 6 smd etc.. Cand am ajuns sa le leg la plafoniera sa se aprinda odata cu ea cand deschid orice usa , stupoare nu merge decat stanga sau dreapta adica si fata si spate dar decat o parte . Am incercat sa le leg decat pe cele din fata dar din nou merge decat stanga sau dreapta . Concluzie : Nu merg toate cele 4 benzi odata . Legate toate se aprinde doar partea dreapta .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google