Montaj Lumină Pedalier

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mutumesc de informatii, voi reveni cu poze odata cu terminarea lucrarii.
    MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

    Logan din Bicaz (Neamt)

    Comment


    • Mai greu, dar am gasit benzi cu leduri alb cald. Au o lumina mai placuta -dupa mine- fata de astea reci.





      Le-am legat tot la plafoniera, dar separat, fiecare pe cate unul din spoturile de lectura. Asa ca se pot aprinde separat.













      Iar consola e iluminata 'ambiental' de doua leduri potocalii 'ultrabright' de 3mm cu soclu, infipte direct in tapiteria plafonului.



      A doua plafoniera are ledurile ambientale incorporate.





      Bonus, plafonierele au primit un tuning.

      Comment


      • 2012, poti sa pui o poza facuta pe lumina ca sa se vada unde si cum ai pus ledurile ambientale pentru consola?

        si cam asa a iesit la mine cu cate o banda de 6 SMD pentru fiecare parte:
        Attached Files
        Stock is boring...
        My ride: http://www.loganclub.ro/forum/b_20_riw-t35953.html

        Comment


        • Originally posted by 2012 View Post
          Mai greu, dar am gasit benzi cu leduri alb cald. Au o lumina mai placuta -dupa mine- fata de astea reci.
          Eu as zice ca sunt galbene.
          I HAVE A !sigpic
          fara linkuri externe in semnatura

          Comment


          • Am pus si eu lumini la pedale si la passager,dar...nu sunt foarte utile,este adevarat ca vezui nopatea unde pui piciorul,dar si daca nu aveam...tot bine il punem
            http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

            Comment


            • Originally posted by mihai.85 View Post
              2012, poti sa pui o poza facuta pe lumina ca sa se vada unde si cum ai pus ledurile ambientale pentru consola?


















              Important e sa urmaresti unghiul plafonului, ca sa bata acolo unde vrei, sa eviti interferenta cu oglinda, si sa nu fie vizibile de la nivelul ochiului soferului (obligatoriu trebuie socluri).

              Originally posted by X@by View Post
              Eu as zice ca sunt galbene.
              E lumina de 3000K. Cam ca un bec cu incandescenta.
              Last edited by 2012; 5 March 2013, 20:10. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • frumoasa ideea cu Led-urile montate acolo sus dar la ce te ajuta? si in plus nu deranjeaza la condus noaptea?

                Comment


                • tiganie 100%

                  macar daca faceai pe albastru sau rosu..altceva
                  Last edited by rio; 6 March 2013, 22:35. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Eu nu cred ca e tiganie,numa` ca nu inteleg,daca nu ne este util,de ce sa facem,eu unul pe masina pun doar ce imi este util,dar fiecare cum ii place.Stima
                    http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                    Comment


                    • Recunosc, n-am fost original. Chestia aia cu leduri portocalii se cheama lumina ambientala si exista pe multe masini, inclusiv pe Renault (atat cat mai e Renault masina...).

                      Un exemplu:


                      Sau dintr-un tutorial



                      Toate masinile pe care am vazut genul asta de lumina nu au componente colorate pe bord. Pentru mine abia aia e tiganie (inclusiv consola rosie pusa pe Sandero din fabrica).

                      Comment


                      • am si eu un buton pt ledurile de sub bord legate la bricheta,e cu led insa ledul nu se aprinde pt ca nu stiu cum se face legatura intre piciorusele lui .
                        Attached Files

                        Comment


                        • Led-ul din buton il aprinzi cu cele doua picioruse mici.

                          edit: ce ciudat suna )
                          Last edited by PrietenCuTine; 6 June 2013, 18:21.
                          sigpic

                          Comment


                          • am inteles,ms frumos!

                            Comment


                            • am luat o banda cu leduri in silicon din aceea 1m cu 60 leduri dar mi se rup mereu lipiturile de pe ea,ce sa i mai fac ceva idei?

                              Comment


                              • era frumos un singur led,dar incastrat in oglinda centrala si pus pe pozitie cum este la opel..dar de intensitate foarte mica ca sa nu iti rupa retina..eu unu asa voi face
                                Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                                Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google