Montaj Lumină Pedalier

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce soltii ati gasit sa mascati firul care vine sub scaunele din fata ? Nu imi vine nicio idee pe unde sa il scot. Scaunul se misca fata-spate deci nu trebuie sa fie fixe, si nu vreau sa se vada.

    Comment


    • pe sub cheder,prin stalpul dintre usi si il scoti imediat dupa el.
      My Ride ! B - 29 - TmT

      Comment


      • @cristi : il infasori in juru la teava de sub scaun de mai multe ori...( nu strans). Si atunci cand se va deplasa scaunul ii va permite sa se miste.
        MY CLA

        Comment


        • sunt mai multe tevi sub scaun, imi puteti arata o poza cum ati facut voi ? nu este urgenta, nu am timp acum sa ma apuc de asta, poate peste o saptamana, doua..

          Comment


          • daca te referi la firele de la luminile pentru spate eu le-am tras pe sub tunelul de la frana de mana si le-am scos in dreptul scaunelor..
            Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
            Cine este interesat ma poate contacta pe privat
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by dorupopa2006 View Post
              am luat o banda cu leduri in silicon din aceea 1m cu 60 leduri dar mi se rup mereu lipiturile de pe ea,ce sa i mai fac ceva idei?
              sunt realizate defectuos ::::letcon -fludor si / sau- pasta lipit flux sau sacaz
              cauta pe youtube ceva material care sa te ajute la lipituri la modul cum se efectueaza o lipitura

              Comment


              • foloseste sacaz, o sa prinda mult mai bine... si eu am incercat fara si nu tinea lipitura...
                MY CLA

                Comment


                • ok,ms de sfaturi,o bnada mai calitativa nu se gaseste?

                  Comment


                  • Originally posted by faraonw View Post
                    daca te referi la firele de la luminile pentru spate eu le-am tras pe sub tunelul de la frana de mana si le-am scos in dreptul scaunelor..
                    o poza se poate ? vreau sa nu se observe asa de rau, si sa nu incurc miscarea scaunului fata-spate. as dori poze, multumesc.

                    Comment


                    • cristi,o sa pun diseara niste poze ca acuma sunt la munca..
                      Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                      Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                      sigpic

                      Comment


                      • ok, merci frumos.

                        Comment


                        • Cristi cel mai bine scoti tunelul de la frana de mana si cel de la schimbator apoi cu un cutter tai putin mocheta in coltul ridicat dinspre schimbator si bagi firul pe acolo.Apoi faci legaturile langa schimbator lasand firele mai lungi ca sa poate culisa pe sub mocheta.Cel putin asa am eu.

                          Comment


                          • dar nu o sa se vada firele daca le trag pe langa frana de mana ? eu ma gandeam sa dau un ocol , sa incep de la sofer apoi trec prin spatele aelotermei apoi la pasager, bag sub mocheta pana sub scaunul pasagerului si de acolo .. nu stiu, o sa se vada cam urat. de aceea am vrut poze. o poza chiar mi-ar explica multe chestii.

                            Comment


                            • Nu. Sa-nteleg ca vrei sa pui lumina si pe spate la fiecare scaun?
                              Daca da, calea cea mai buna e cea cu tunelul, plecand din bord. Desfaci tunelul si cochilia de la cutia de viteze si tragi firele pana in dreptul scaunelor, apoi desurubezi scaunele si pleci cu firul pe sub sina.

                              Cum ai spus tu ca vrei, it trebuie mai mult cablu.
                              Spor la treaba.

                              Comment


                              • scuze de intarziere dar am ajuns seara tarziu acasa si nu avea rost sa fac poze..
                                ps scuzati mizeria..
                                Attached Files
                                Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                                Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google