Tutorial montat carlige pentru plase, in portbagaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tutorial montat carlige pentru plase, in portbagaj

    Vlad mi-a aratat o poza cu un asemenea carlig si am fost profund impresionat, mai mult spre fund.
    Dar cand mi-a pus doua bucati pe birou, parca a inceput sa-mi surada ideea, le-am montat si pot spune ca sunt bestiale! Pentru prima data pot merge la cumparaturi si nu trebuie sa fac nod la fiecare plasa ca sa nu ma trezesc cu toate cumparaturile imprastiate prin portbagaj.
    Se pare ca sunt foarte populare aceste carlige, dovada ca este plin internetul de poze cautand dupa acest cod 1K5867615A.
    Se pot achizitiona de la magazine piese auto care aduc si piese la comanda.
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    Interesant.
    Cu 15RON, pui 4 prinderi, 4 cârlige și carabine, fără să dai găuri.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • #3
      Cam scumpicele carligele, dar utile.
      My Ride ! B - 29 - TmT

      Comment


      • #4
        aprox 4 $ in china, cu transport inclus

        Comment


        • #5
          De pe aliexpress am luat si eu 3 bucati si am montat 2. A treia are un mic defect la arc, o pastrez pentru piese.
          Nu e aceeasi calitate la plastic ca originalele, dar la 10lei isi fac treaba.
          Last edited by dr_p; 27 February 2015, 12:31.

          Comment


          • #6
            dr_p, unge-o cu putina vaselina spray(intra intre plastice),
            si ale mele mergeau greu(nu reveneau in pozitia lor eliberata), pana le-am uns.

            am constatat ca la alea de pe aliexpress, alea ieftine, a iesit panglica; dar e si normal sa iasa la ce sistem de fixare de 2 lei are...
            le-am lipit capacul acela care fixeaza panglica cu superglue si nu a mai iesit...
            Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google