Schimbare capete de bară

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ce parere aveti de trw ? am gasit la 75lei la un magazin , uitati cum arata capatul de bara stang la mine , ce e cel mai ciudat e ca NU are joc !!!!
    Attached Files

    Comment


    • Daca nu au joc fa rost de un cauciuc de la o bieleta dusa si inlocuieste-l.
      sigpic

      Comment


      • mai bine il schimb si am terminat balciul

        Comment


        • Treaba ta, dar s-ar putea sa iti para rau dupa el.
          sigpic

          Comment


          • Asa am patit si eu la capete de bara de Asam. Culmea ca unul il cumparasem mai demult si mi-a crapat burduful stand in garaj (nemontat pe masina). Oricum ai putea sa-i schimbi burduful ca si asa un cap de bara nou n-o sa te impresioneze la fiabilitate. Ce ma surprinde e ca ai discurile de frana aproape noi si capul de bara varza.Ai schimbat discurile?

            Comment


            • Capetele de bara de origine sunt bune dar prea scumpe, la ~80 lei gasiti Lamforder sau TRW care sunt foarte bune si au un raport pret/calitate excelent. Nu merita deloc petardele la 40-50 lei care te tin pana la iesirea din service, iesi mai scump per total.
              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

              Comment


              • Observ ca ati schimbat capul de bara , dar nu ati schimbat si bara (bieleta) ? Si aia are o articulatie!

                Comment


                • schimbi doar ce are joc , ca daca te apuci sa schimbi "preventiv" ai o gramada de articulatii
                  Pain brings out the truth in us all...
                  ...how much truth can you stand?

                  Comment


                  • Lemforder stiam de pe forum si din ce-am mai citi pe net ca e firma serioasa, germana. Recent am fost la un service, altul decat cele din reteaua Dacia si am schimbat ambele capete de bara, cei de-acolo mi-au dat comanda pentru piese, ei neavand asa ceva pe stoc. Am avut de ales intre Moog si Lemforder. Bineinteles am ales Lemforder, dar cand mi le-au adus, am vazut pe etichetele ambalajului scris "Made in Turkey". Am ramas putin surprins, dar banuiesc ca nu e vorba de "turcismele" de doi bani care ne invadasera pe la inceputul anilor 90. Am aproape 1000 Km cu noile capete de bara, am facut si unghiul de fuga si masina se comporta OK. Sper sa ma tina...

                    Comment


                    • @niros adidasii tai unde sunt facuti? Crezi ca erau mai prosti sau mai buni daca erau made USA, UE sau orice tara cu apa calda? Au fabrica acolo si sunt produse la standardele lor. Multi romani au ramas cu sechele cand aud de Made in Turkey dar crede-ma ca aia sunt vreo 100 de ani lumina inaintea noastra, chiar daca noi avem tendinta de a ne crede buricul pamantului.
                      sigpic

                      Comment


                      • Pe unele piese Lemforder scrie Made in Romania, se vand ca piese de origine Dacia la fix 180 lei bucata-capetele de bara. Nu-i mai bine sa dai pe aceeasi piesa in alt ambalaj doar 80-100 de lei?
                        Lemforder face piese de calitate buna, oriunde in lume.

                        Comment


                        • Acum o saptamana am schimbat capat de bara dreapta = 17 ture .
                          17 ture desfiletat - cel vechi !!! 17 ture infiletat cel nou - original (dascurcat juma de pret nou) la fel ca la colegul de mai inainte si s-a potrivit la fix !!!
                          Volanul sta drept....... Multam pentru topic !!!!

                          Comment


                          • ieri am schimbat la dacia capetele de bara pe garantie,la 96 000km, am ramas surprins ca au fost de acord sa le schimba pe garantie,credeam ca,capeteel de bara intra la categoria consumabile

                            Comment


                            • syl -se numeste coloana volan....
                              nu se inlocuieste acel rulment ..deci trebe una cu totul..rulmentul nu ai cum sa-l schimbi din cauza ca e asa zis capsulat in carcasa in acel loc.
                              Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                              Comment


                              • Salut !!! mi sau cam dus capetele si nustiu cu ce sa le schimb ce sa aleg sa fie rezistente cel putin ca cele originale care mau dus 73000k

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google