Cumpar Buton Impuls Logan Ph1

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cumpar Buton Impuls Logan Ph1

    doresc sa cumpar un buton cu impuls,nu modul
    sa fie ok,becul sa functioneze etc.va rog si poze daca aveti la el.rog pret corect nu babauri.

  • #2
    inca valabil...

    Comment


    • #3
      Originally posted by seg View Post
      doresc sa cumpar un buton cu impuls,nu modul
      sa fie ok,becul sa functioneze etc.va rog si poze daca aveti la el.rog pret corect nu babauri.
      Eu am luat de la userul "planetara", vezi daca mai are !

      Comment


      • #4
        pe okazii este un user, dar are cont si pe aici: ''cosmin_uau'', am cumparat de la el fonomin, mi s-a parut ok.
        daca te hotarasti la modul, mai execut eu cateodata....(dar n-am chef mereu)
        ps: nu conteaza daca e de ph1 sau ph2, difera doar clapeta de actionare care se desface usor si se pune a ta(de ph1).
        ps2: nu stiu sigur daca exista de ph2, ca aceste butoane cu impuls de fabria s-au montat prin 2005-2006 pe urma s-au oprit ca nu sunt sigure pentru copii(de parca copiii ar fi putut actiona geamurile cu cheia in contact in pozitia M).
        Last edited by mariannn; 11 August 2013, 11:14.
        Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

        Comment


        • #5
          mariannn:sa te contrazic putin....butoanele cu impuls sunt montate pe masinile din 2004-pana la jumatatea lui 2005,si s-au scos,nu din cauza copiilor,din cauza costului mare....de curiozitate sa te duci la DACIA(reprezentanta)si sa intrebi cat costa daca vrei sa faci comanda!
          butoanele cu impuls sunt facute doar pt ph1,si nu se potrivesc 100% pe ph2,trebuie modificate,este un thread cu aceasta modificare.

          butoanele cu impuls originale sunt din ce in ce mult mai rare,si se vand desatul de scump
          Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

          Comment


          • #6
            Ii dau dreptate lui Pipan ca butoanele cu impuls sunt din ce in ce mai rare si se vand foarte scump. Eu am cumparat unul cu 110 lei si fara sa mearga ledul in el, am fost nevoit sa mi-l fac eu.

            Comment


            • #7
              Inseamna ca eu cu 80 lei unul nou sunt norocos !

              Comment


              • #8
                nu zic nu, sunt scumpe dar le-ar fi putut in pune intr-un pachet cu geamuri.
                in fine, din punctul meu de vedere pretul butoanelor isi cam justifica pretul, releele sunt mici ca dimensiuni si trebuie sa comute curenti de 7-10A, plus ca mai trebuie si loc pentru electronica. totul inglobat intr-o carcasa mica...
                Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                Comment


                • #9
                  inca valabil....

                  Comment


                  • #10
                    inca valabil....

                    Comment


                    • #11
                      Ai cautat la dezmembrari ? Poate ai noroc !

                      Comment


                      • #12
                        am cautat,am si gasit unul de renault 19 si a fost atat de bun ca mi-a ars siguranta cand am apasat pe el.apropo nu intra decat intr-o pozitie ca sa nu zica vreun coleg ca am pus butonul invers si de aia a ars siguranta

                        Comment


                        • #13
                          inca valabil...

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by seg View Post
                            am cautat,am si gasit unul de renault 19 si a fost atat de bun ca mi-a ars siguranta cand am apasat pe el.apropo nu intra decat intr-o pozitie ca sa nu zica vreun coleg ca am pus butonul invers si de aia a ars siguranta
                            Te vad asa disperat incat am sa intreb si eu pe la cunoscuti de un buton cu impuls !
                            Stiu ce inseamna ca si eu tot asa am fost !

                            Comment


                            • #15
                              ms,ideea e ca mai intreb 2-3 zile si dupa ma indrept spre motorasele de la megane care,cred,ar fi o alegere mai buna ca am inteles ca au si chestia cu ridicatul la inchidere.sau am fost eronat informat?!?!??

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google