[VAND] Materiale Insonorizante Si De Protectie, Produse Dedicate Auto Si De Calitate

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    UP! Materiale de calitate pe stoc!

    Comment


    • #32
      salut,

      cat material imi trebuie pentru 4 usi si ce anume recomanzi?

      multumesc

      Comment


      • #33
        Salutare! Pt portiere ai de ales intre varianta cu 2 materiale - placi bituminoase + pasla de 10mm - asta ar fi varianta mai scumpa si mai eficienta sau doar cu pasla de 10mm.
        Sau macar pe usile fata cate o placa bituminoasa, avand in vedere ca portiera are rol si de incinta acustica. Pasla cam 3-4 m2 ti-ar trebui, oricum vei debita din material dupa niste sabloane pe finitia portierei.

        Comment


        • #34
          UP! Materiale in stoc!

          Comment


          • #35
            Pentru peretele antifoc, ce recomanzi d.p.d.v. calitativ si cu efectele cele mai bune?
            Ma intereseaza inclusiv sa poata fi aplicat(a) usor, ca atare, fara a demonta diferite elemente.
            M-ar mai interesa si ptr. portiere...si eventuel alte zone, de ex. interior capota portbagaj.
            Merci!

            Comment


            • #36
              Pt peretele antifoc recomand mocheta oferita standard la motorizarea diesel, se pliaza pe toate cerintele descrise de tine.
              Pt portiere, cea mai buna solutie e o combinatie intre pad-urile bituminoase si o pasla.

              Comment


              • #37
                Am inteles.
                Ptr. portiere, ai ceva "tipizat" d.p.d.v. al dimensiunilor, sau tot brut, parte din sul?
                Fa-mi o oferta, te rog, de pret si produs, ptr. cel mai eficient material insonorizant care poate fi aplicat pe portiere, eventual cu aplicare cu banda dublu adeziva.
                Ramane valabila intrebarea si ptr. int. capota portbagaj.
                Merci.

                Comment


                • #38
                  Pentru portiere ar trebui lucrat cu niste sabloane din carton, transferate pe pasla care se decupeaza ulterior, tine de disponibilitatea si priceperea fiecaruia.
                  La un proiect pe portiere as folosi cate o placa de material insonorizant bituminos si pasla in functie de spatiu disponibil. La logan este loc si de pasla de 10mm grosime, daca daca vrei ceva rapid si sa nu mai ai nevoie de un adeziv suplimentar pt fixare, se poate folosi si pasla de 6mm care are adeziv inclus.
                  Pt capota portbagajului...sper sa nu gresesc, am vazut ca a aparut la un moment dat o mocheta termoformata, nu stiu exact daca e de fabrica sau un proiect al cuiva...

                  Daca urmaresti si un proiect audio de tip sq prin acesta insonorizare, sunt mai multe detalii de discutat, si alte materiale conexe, e un nr. de contact in primul post.

                  Comment


                  • #39
                    UP! Materiale de calitate pe stoc!

                    Comment


                    • #40
                      UP! Gama completa de materiale pe stoc!

                      Comment


                      • #41
                        UP! Gama completa de materiale pe stoc!

                        Comment


                        • #42
                          UP! Gama completa de materiale pe stoc!

                          Comment


                          • #43
                            UP! Gama completa de materiale pe stoc!

                            Comment


                            • #44
                              salut.vreau si eu 7 coli de panza de 6 mm cu adeziv si 6 coli de bitum

                              Comment


                              • #45
                                UP! Gama completa de materiale insonorizante pe stoc!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google