Cum Sa Dezlipesc Stickerele Kiss FM?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum Sa Dezlipesc Stickerele Kiss FM?

    Am un Kiss Fm de 5 luni si ieri am observat ca sticker-ul Kiss fm de pe aripa, de deasupra semnalizarii, a inceput sa se dezlipeasca! As vrea sa le dau kjos dar nu vreau sa ramana urme! Stie cineva vreo metoda? merci mult, prrieteni!
    sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

  • #2
    Incearca cu o suflanta de aer cald...Sper sa nu ramana lipici pe tabla...
    sigpic

    Comment


    • #3
      Asta sper si eu...De asta am apelat la voi!
      sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

      Comment


      • #4
        Simplu.Umezeste-l putin cu ceva,si dupa trage cu unghia(daca nu ai unghie) ia o scobitoare de exemplu,ceva care sa nu zgarie vopseaua.Se ia foarte usor,o sa ramana putin lipici,dar daca freci tare cu degetul se ia lipiciul de pe tabla.Nu ramane absolut nicio urma.Eu l-am dat jos pentru ca,a venit de la service fara kiss fm-ul pe partea stanga si l-am dat jos si pe partea cealalta.Nu-ti fie frica ca nu ai cum sa iei vopseaua sau ceva de genul.Dar umezeste-l intai putin.
        sigpic

        Comment


        • #5
          Ce sa umezesc ca stickerul e din material plastic (sau cum iii zice). Sa trag de el si sa il dezelpesc pur si simplu? Mi-e o frica....
          sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

          Comment


          • #6
            Incearca sa-l incalzesti si dupa aceea trage jos. O sa-ti ramana, posibil dar nu sigur, putin adeziv pe margine. Daca ramane adeziv merge cu alcool tehnic si nici nu o sa sti ca ai avut ceva acolo.
            Give a man a knife and he will survive give a man an axe and he will be a king

            Comment


            • #7
              Man sticker-ul e din plastic.Dar lipiciul tot lipici e pur si simplu torni putina apa calda deasupra lui de cateva ori ca sa ia bine.Si dupa tragi de el,nu ai cum sa iei vopseaua.Eu nu am luat-o si nici tu nu cred ca o sa o iei.O sa ramana sigur lipici pe vopseaua iar ala freci cu ceva cu o carpa umeda si se da tot jos..Bft
              sigpic

              Comment


              • #8
                Merci mult prieteni!
                sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

                Comment


                • #9
                  Nu se putea sa nu-l dezlipesti?
                  KissFM 1.4 mpi

                  Comment


                  • #10
                    Adeziv ramane sigur pe vopsea, dar poti sa-l lasi asa ca se ia in timp, la spalari. Asa, o sa iti trebuiasca ceva rabdare sa-l cureti.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      Da.Are dreptate andrei.Trebuie sa o iei cu rabdare,si incet.Eu am stat ceva .
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Va trebuie o suflanta cu aer cald dar suflanta , atentie mare atentie trebuie sa fie marca KISS FM ca altfel nu se pot da jos stickerele KISS FM decat cu o suflanta de aer cald KISS FM. Acesta nu e un sticker ordinar cu un lipici ordinar ca sal poti da jos cu orice suflanta de aer cald... Nuuuu e un sticker KISS FM cu un lipici KISS FM-ist deci trebuie o suflanta cu aer cald KISS FM...

                        sa fiu al naibii de nu sa discutat in n locuri cum se da jos un sticker ba orice sticker ba alea cu abs plus ba astea cu kiss fm acum trebuia un topic special si mai e facut si dean **lea la bursa ...

                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Azi toata lumea e nervoasa.De ce oare? Aaa e luni,dupa sambata si duminica,munca.Nasoala treaba.
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Eu sunt liber si nu -s nervos da-i dau dreptate lui Sonykel si nu pentru ca-i constantean de-al meu da' la o chestie ca asta chiar trebuie sa ceri atatea detalii sa rezolvi problema?
                            Poate sa se supere lucialina pe mine dar deja de la postul #5 nici nu-si mai avea rostul acest topic.Parearea mea.....

                            Comment


                            • #15
                              Solutia e foarte simpla ... Dai jos stickerul cu cea mai mare nonsalanta, lasand o maxima urma de lipici. Apoi iei frumos acelasi sticker (sau o bucata de scotch mai bun) si tamponezi zona cu lipici. Lipiciul se va lua pe sticker/scotch

                              sper ca m-am facut cat de cat inteles

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google