De unde alimentati cu benzina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poate sunt de la Petrom, cu ceva aditivi in plus.
    Rompetrolul are alta sursa.
    Sau ma insel?

    Eu alimentez de la Petrom, Omv, Agip, Mol. Mai putin luckoil.

    Comment


    • Rompetrol si Lukoil au benzina lor.
      Restul, au marfa Petrom cu ceva prafulete suplimentare amestecate prin barbotare in rezervoare.
      La MOL o "dopeaza" ceva mai mult.

      Comment


      • si OMV........

        Comment


        • Din ce am vazut, si LukOil tot Petrom are ca furnizor.
          Sau stiu eu prost?

          Comment


          • Lukoil detine rafinaria Petrotel in Romania.
            Posibil sa aduca marfa si din Rusia.

            Comment


            • Alimentez de la Petrom si de la Mol.
              Parca parca aia de la Mol tind sa cred ca ii da acel "ceva" in plus ori e placebo
              sigpic

              Comment


              • Eu de cand am masina din 2005 am alimentat 99% din lukoil si nu am avut porbleme. Am bagat toate sortimentele de benzina si sunt foarte multumit.

                Comment


                • @bGy, nu e placebo!

                  Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                  Comment


                  • A incecat cineva ECTO PLUS 95 de la LukOil ?...Daca DA, impresii, parerei, ca vad ca ei il lauda destul de mult pe site (consum mai mic, putere mai mare la motor, etc.).

                    Comment


                    • OMV si Rompetrol.

                      MOL fura grav cu pompele masluite.

                      La drum lung bag de 98 sau 100 iar in oras 95.
                      sigpic

                      Comment


                      • Simti diferenta intre benzina de la OMV de 95 si cea de 100 ?

                        Comment


                        • Eu tin minte diferenta intre Alto 95 si Alto 101 de la Rompetrol. Extraordinara benzina aia de la Rompetrol. Pacat ca au scos-o. Era cel mai bun combustibil de pe piata.
                          Eu inca prefer Rompetrol, deoarece nu iau combustibil de la Petrom si il aditiveaza ei. Au combustibilul lor, ceea ce e foarte bine in ce ma priveste.
                          Last edited by Archangel80; 17 September 2013, 14:53.

                          Comment


                          • Originally posted by btecus View Post
                            OMV si Rompetrol.

                            MOL fura grav cu pompele masluite.

                            La drum lung bag de 98 sau 100 iar in oras 95.
                            Fura o laie, unde fura??

                            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

                            Comment


                            • toate benzinariile au un etalon de proba. statia care "fura" se arde rau de tot!

                              Comment


                              • @SYL40 : se simte, categoric. eu simt si intre cea de 95 de la OMV si restul balariilor de 95 cu care am facut plinul proband mersul masinii timp de un an. la cea de 100 in afara ca te cam arde la buzunar, masina alte alte plecari de pe loc, altfel trage soseaua pe sub ea. Asemenea benzina e buna pt deplasari la drumuri lungi.
                                Si rompetrolul e f buna, nu ma asteptam. am alimentat o data (plin facut) inainte sa intru pe autostrada pentru ca eram cam stresat ca raman fara benzina. ff buna. am renuntat la petrom dupa ce aproape un an am bagat constant de la ei.

                                @pch..referitor la mol, mi-am luat teapa de 2 ori: odata cu loganul lu taicameu (ambition 2005) cand am bagat 60 de litri, iar a 2 a cand m-am luat dupa un user de aici de pe forum care tot lauda molu in sus si-n jos, si am zis sa le mai dau o sansa.
                                dar cand am vazut golurile de aer care intra pe furtun si computerul care derula constant afisajul, am zis ca e ULTIMA oara cand mai alimentez de la ei. Le-am si spus ca au pompele "defecte". PLus ca mi s-aparut ca am platit cam mult raportat la alte alimentari cam tot in zona aia de rezervor.
                                mentionez ca la fiecare alimentare fac plinul, deci nu bag de 50-60 de lei odata.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google