A Treia Intalnire A Loganistilor In Zona Moldovei - IASI 15 Martie 2009

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Incepem bine. Merg amandoua zic eu. Cu un plus mare de tot pentru pensiune.

    Comment


    • #47
      Originally posted by valeriuciprian View Post
      [...] Hotel Unic[...]
      Atenţie! Este vorba de HOSTEL, nu de HOTEL!
      Last edited by RaduCA; 10 November 2008, 21:46.
      Corectaţi-mă dacă greşesc, poate aşa mai învăţ şi eu ceva.

      Comment


      • #48
        Parca ce mai conteaza hotel ...Hostel...Ca si asa nu cred eu ca se va dormi foarte mult.
        PS ..Imi anunt si eu prezenta
        Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

        Comment


        • #49
          Hotel, Hostel. Important e sa aiba tenis de masa.
          sigpic
          Play ManagerLeague

          Comment


          • #50
            Originally posted by JmEk View Post
            Parca ce mai conteaza hotel... Hostel [...]
            Originally posted by bragelone View Post
            Hotel, Hostel. Important e sa [...]
            Părerea mea este că această decizie trebuie să aparţină doar celor care vor fi cazaţi acolo (eventual cu familiile lor). Eu nu aş recomanda hostelurile decît grupurilor compacte/omogene cu ceva experienţă de "trai la comun".
            Corectaţi-mă dacă greşesc, poate aşa mai învăţ şi eu ceva.

            Comment


            • #51
              O întrebare destabilizatoare : nu ar fi mai bine ca data acestei reuniuni să fie mai la mijlocul-sfîrşitul primăverii decît la începutul ei? Eu nu văd decît avantaje ca acţiunea să se desfăşoare în a doua jumătate a lunii aprilie sau începutul lui mai (printre altele gen "natură înverzită", se pot trage foloase şi de pe urma zilei de 1 Mai care, fiind zi nelucrătoare - pentru unii -, mai are şi avantajul că pică într-o vineri, deci se cuplează automat cu ziua de sîmbătă).

              Înainte de a ridica sabia, acordaţi-mi circumstanţe atenuante: sînt nou pe forum şi a fost doar o întrebare.


              P.S. Prea scurt timpul de editare la doar 10 minute! Aşa că umplu topicul de postări succesive.
              Corectaţi-mă dacă greşesc, poate aşa mai învăţ şi eu ceva.

              Comment


              • #52
                Da e faza la hosteluri ca sunt mai ieftine si daca imparti la 2 ........E alta treaba...Pe cand la hotel..Daca vii singur...E nasol.
                Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                Comment


                • #53
                  Ar fi o treaba sa fie in aprilie intalnirea ca eu am concediu atunci ...Dar organizatorii hotarasc ;)
                  Pazea ca vine AND-ul

                  Comment


                  • #54
                    Nu organizatorii hotarasc...Noi toti hotaram si stabilim de acord.

                    Din partea mea poate fi oricand....Cu toate ca preferabil ar fi sa fie cand e mai cald.

                    Comment


                    • #55
                      Hotel, Hostel. Important e sa ...
                      Mă simt dator să intervin. Este corect că "hostel"-ul are un preţ mai mic, dar, în general, acest lucru provine din numărul mai mare de locuri în fiecare cameră şi baia/băile (grupul sanitar) este/sînt la comun (pe hol). Nu cunosc situaţia exactă de la locaţia postată în link-ul respectiv, dar eu nu-mi doresc ca cineva să reproşeze organizatorilor acest banal aspect.
                      Corectaţi-mă dacă greşesc, poate aşa mai învăţ şi eu ceva.

                      Comment


                      • #56
                        Da...Credeam ca hostel sau hotel e acelasi lucru...Daca hostel reprezinta tipul de cabana de munte cu prici cade varianta hostelului...
                        Referitor la data de desfasurare...1 mai...Este intradevar o data cand marea majoritate vor fi liberi dar trebuie tinut cont de faptul ca pe 1 mai cam toata suflarea din tara asta o "tunde" undeva ...Munte,mare etc...Si aici putem avea surprize la cazare si la ridicari de preturi din partea celor cu pensiuni/vile...
                        O a doua problema ar putea fi ...Cei care totusi lucreaza si si-ar dori sa faca schimb de tura cu cineva...Si nu vor prea gasi cu cine sa faca schimb...
                        O a treia problema ar putea fi...Locatia de la Palat unde se va tine intalnirea propriu zis(cred ca aceasta e nu?) nu cumva va fi inchisa din cauza unor spectacule si alt gen de desfasurari?
                        Intreb si eu...
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Fratilor, nu va suciti. Ramane data din titlu sau nu? 1 mai nu cred ca poate sta in picioare din mai multe motive. Cele mai importante le-a spus Valeriu, mai sus putin.
                          Dar daca se va face intalnirea la Iasi pe 1 mai, pentru intalnirea din iunie de la Galati ( a patra ) nici nu s-ar mai pune problema. Topicul are un titlu, titlu ce contine data propusa de organizatori. Stima tuturor

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by lupulucian View Post
                            [...] Dar daca se va face intalnirea la Iasi pe 1 mai, pentru intalnirea din iunie de la Galati (a patra) nici nu s-ar mai pune problema. [...]
                            Păi de ce le-aţi programat aşa de aproape una de alta (martie - iunie)? Mai urmează ceva la toamnă?
                            Corectaţi-mă dacă greşesc, poate aşa mai învăţ şi eu ceva.

                            Comment


                            • #59
                              Bineinteles. Am ramas masca, cat de dese au intalnirile alte cluburi. Din doua in doua luni.
                              Nu mai merge inca o intalnire anul acesta dupa iunie? Octombrie din nou? De ce nu?

                              Comment


                              • #60
                                Pai, noi am ales martie avand in vedere anumite aspecte care ne cam impiedicau sa organizam cum ne doream intalnirea din Iasi, asa ne-am luat ceva timp ca rezerva. In acest timp se putea organiza foarte frumos in alt oras ... Dar nu s-a anuntat nimeni. Plus ca atunci tin minte ceva discutii ca daca am face in toamna ar fi prea din scurt din cauza banilor (unele persoane ar veni destul de departe), sarbatorile din preajma toamnei si alte cele. Sa ne vedem cu bine in primavara dupa care putem pune tara la cale sa ne vedem mai des
                                Fotografie ... in cat mai putine cuvinte

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google