De unde alimentati cu benzina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iar tu evita pe cat posibil statiile partener rompetrol,nu de alta dar cred ca e mai multa apa decat benzina in ele. )

    Comment


    • Rompetrol cu efix , merge super bine , am bagat si de la "fara nume" gas station odata cand nu am avut incotro si mi-am blestemat zilele , mai bine o lasam in drum decat sa o otravesc in halul ala.

      Comment


      • S-a mai discutat pe tema rompetrol.
        Cautati ceva pagini in urma ca am spus eu exact care este componenta acelui aditiv si daunele pe care le poate face.

        Comment


        • Cezar are dreptate...
          nu alimentati fratilor mult de la rompetrol. E bine sa faceti un plin o data pe an ptr a va curata un pic injectoarele, in rest... Eu raman fidel Petrom sau PetromV...
          De la mol niciodata. Si eu, ca si red-alin sunt un pic mai nationalist, plus ca mi se pare cam scumputa benzina.
          Better late than never, but never better late

          Comment


          • Nu curata nici un injector....Doar strategie de marketing.

            Comment


            • Le curata in sensul ca iti iei altele
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Le curata mah, dar tre sa te uiti apoi si la bujii
                e superaditivata benzina dar de cam proasta calitate...
                raman la parerea mea ca un plin pe an e suficient cu efix... In rest, v-am zis ca sunt fan Petrom sau PetromV
                Better late than never, but never better late

                Comment


                • E super aditivata cu un super mega naspa aditiv, interzis in japonia si sua

                  Comment


                  • E interzis cam peste tot aditivul ala, in afara de Romania
                    ti-am zis ca nu sunt fan rompetrol, dar o data pe an cred ca e bine sa alimentezi si de la ei... De principiu merg pe traditionalul de 95, iar cand sunt bani, 99+ de la petrom sau rar... Carrera 100
                    Better late than never, but never better late

                    Comment


                    • Si cand ma gandesc ca altii numai de la rompetrol alimenteaza...
                      Pai varumio e obsedat,sta la vreo 15 km de Arad si vezi Doamne e mandru ca are statie Rompetrol acolo in comuna.Are Loganul din 2004 si numai de acolo alimenteaza.Eu i-am explicat ca nu e bine dar nu intelege.Treaba lui.
                      Si inca o data ca sa nu inducem lumea in eroare,statii ,,agreate" pentru rezervoarele noastre sunt OMV,PetromV,Petrom, poate Mol si cam atat.
                      Acum o sa vina voci sa spuna ca ei alimenteaza de la lukoil si e ok sau de la ,,Y, Oil sau de nu mai stiu unde.
                      La o adica fiecare face ce vrea cu masinuta lui,nu?

                      Comment


                      • In principiu statiile cu flux mare de masini sunt ok pentru ca aduc mai des combustibil care nu ramane mult timp in rezervoare
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • Exact.Eu asa patimesc dupa Shell.

                          Comment


                          • Eu alimentez numai cu Top99+, am citit pe forumuri ca in timp benzina cu cifra octanica mai mare poate dauna motorului, mit sau realitate ???
                            sigpic

                            Comment


                            • E mit! Garantat
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • Nu ai nici o treaba cu cifra octanica... Oricum 99+ nu depaseste 93 in realitate, deci poti sta linistit.
                                eu am avut probleme de la Lukoil cu vechea dacie si de atunci m-am lecuit... La revedere lukoil, traiasca petromul
                                Better late than never, but never better late

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google