Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Astea-s povesti de adormit copii consum de 5.1 la 100. Nici 1.4 sau 1,2 nu scoate atat. Comon...

    Comment


    • Deci, in nici un caz nu ai mers peste tot constant cu 100. Asta o fi fost viteza maxima de croaziera.

      LE > cu maxim 100-105 kmh in afara este credibil consumul, insa FARA DEPASIRI decat unde este strict necesar. Eu am venit aseara de la Timisoara, maxim 105 kmh afara, depasiri insa fara retineri, consum 5.6%, singur in masina.
      Last edited by dr_mke; 11 April 2012, 07:17. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by ulise24 View Post
        stie cineva unde este polul de consum economic la 1,6 16v?
        Originally posted by Ceachy View Post
        defapt...eu is de parere ca cel mai bun consum il scoti la 100-110...5.1 % am scos cel mai putin...cu viteza respectiva
        Ulise...daca vrei sa mergi mai incet de 100 si sa ai consum mai mic de 5,1%..mergi cu 80 la ora constant si o sa ai o surpriza placuta!

        Comment


        • Originally posted by Sir Andrew View Post
          Astea-s povesti de adormit copii consum de 5.1 la 100. Nici 1.4 sau 1,2 nu scoate atat. Comon...
          1.4 si 1.2 n-au cum sa scoata asa ceva

          dr_mke mai mult de 110 nu a vazut masina atunci iar media pe CB daca imi aduc aminte bine, a fost facuta undeva la 53 km/h. Pe timp de noapte nu prea ai unde sa faci depasiri...nu prea is masini pe drum Dupa Sebes, pana la Moldova nu stiu daca m-am intalnit cu maxim 70-80 masini
          Last edited by Ceachy; 11 April 2012, 12:59.
          Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
          Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

          Comment


          • Originally posted by Seba View Post
            noi ascundem consumul de la 160 in sus, ca doar acolo 8v bea mai putin decat 16v
            fata de 1.4, hai s-o recunoastem, la 120-140 ala bea mai putin, dar ajunge mai greu acolo, undeva tre' sa se vada diferenta aia de 30 de cai...
            De la 180 in sus bea mai mult decat toate motorizarile(de pe logan).
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • Cel mai mic consum il ai la ~1750 RPM in TR5, aproximativ 65 km/h. Un consum foarte bun raportat la viteza este la 90 km/h (~2500 RPM). Cand ai depasit 100-105 km/h deja se cam strica raportul.
              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

              Comment


              • @crsiti_lcd: corect! da' e si singuru care fara modificari, de la 180 mai poate urca acul la 205-210
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Asta era si ideea.
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • Originally posted by Cristi_LCD View Post
                    De la 180 in sus bea mai mult decat toate motorizarile(de pe logan).
                    Am mai zis,,in jur de 180 la ora consuma cam 11,5%.

                    Comment


                    • cred ca mai trebuie adaugat ceva la suma aia.
                      Welcome to the Club, We Have Jackets !

                      Comment


                      • nu m-am uitat exact, dar la 205-210 pe ceas, pe autostrada, cam 13.5-14% a baut.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • pai papa cam mult mai bine mai batraneste la 100-140...decat cu 200 si sa fac plinu din 300 in 300 de km
                          Am vazut in oameni...ce nu vroiam sa vad vreodata...
                          Ura si iubirea cum lovesc ambele de-odata!!!

                          Comment


                          • Am alimentat astazi de la Omv Lizeanu cu benzina de 95 si apoi am resetat CB-ul.
                            In Bucuresti am facut vreo 17 km si apoi restul de 100 sunt pana la tara.
                            Am plecat FULL incarcat cu bagaje si am mers pe A2 pana la OMV-ul ala de pe autostrada cateva portiuni de drum cu 140/150 si apoi restul cu 170/175 km/h.

                            Dupa ce am plecat de la acel OMV am mers numai cu 120/130 pana la Lehliu Gara (acolo am parasit A2) si apoi restul pana la tara si am avut consumul la final de 7,7 %.

                            Ps,,,ce vreau sa spun,,,de la intrarea pe A2 de pe centura Bucurestiului portiunea aia de drum care este betonata a ajuns ca dr@cu dupa iarna asta grea si anume rosturile alea de dilatatie fac un zgomot infernal in habitaclu pt ca au ajuns sa fie foarte pronuntate si sunt si multe gropi mici in beton.

                            Cu alte cuvinte....vai de autostrada noastra de toata ""frumusetea""!
                            Attached Files

                            Comment


                            • Tu vrei sa-mi spui mie ca ai mers cu viteze de peste 120 km/h (nu mai zic de 170 km/h) si ai o medie orara de 55 km/h?
                              Ma leși?!
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Exact, altfel medie era undeva catre 40 kmh
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google